Gönderen Konu: Yardım ..  (Okunma sayısı 8443 defa)

Yardım ..
« : Haziran 29, 2013, 11:05:46 ÖÖ »
Arkadaşlar Öncelikle Kolay Gelsin Aranıza Yeni Katıldım Umarım Katıldığım Gibi Kalmak da Nasip Olur ((:
Öncelikle Bi Arabanın Yanımdan Geçerken Sürücünün Yüzündeki Gülümsemeyle Başladı Honda Merakı .
İner İnmez Sürücüsü Konuştum ve Arabası 2003 Vtech Es Otm. idi Sorduğumda Farklı Birşey Bu Araba Çok Farklı Demesiyle Merak Uyandı Ve
Bu Güne kadar Geldi Bu Merak ..
Arkadaşlar ARaba Almayı Düşünüyorum Nakit 15.000 - 21.000 tl Kadar  Bir Araba Düşünüyorum Ve İnternet Sitelerinden Baktığım Kadarıyla
1.6 İ es 1.6 Vtech Es 1.6 Vtech Ls Arasında Kalıyorum Ancak .
1.6 İ Es 2002 Üzeri Araçların Arkasındada Vtech Diyor Ve Kafamı Çok Karıştırdı Arakdaşlar Bu Aracı Satabilme İhtimalimde Olabilir Çünkü Ev Almayı Düşünüyorum Şimdi Arkadaşlar Bir Yardımcı Olursanız Bunların Aralarındaki Fark Hangisi Daha Mantıklı Olur Veya Çevrenizde Satan Varsa Yardımlarınızı Bekliyorum Eğer Hatalı Bir Kelime Kullandıysam Affola ..

savas

Ynt: Yardım ..
« Yanıtla #1 : Haziran 29, 2013, 11:26:04 ÖÖ »
Benim bildiğim ies ler 2001 yılına kadar çıktı sonrasında VTEC modeli geldi. Aralarındaki kasa farkı çok fazlada kaba özetle vtec daha heybetli ve yüksek görünür. Vtec 2003 te makyajlandı kasa aynı olsada makyajlıların farları daha çekik, ön tamponda sisler 2001-2003 arası plakaya daha yakın makyajlıda biraz aralıklı ve ızgaraları farklıdır. Es dolu modeli sunroof  4 disk 4 hava hastığı LS modeli sunroofsuz önler disk arkalar kampana ve 2 hava yastığı gibi özellikler var.

Aracı satmak istediğinizde ise temiz bi araç bulduysanız hızlı satılmasıyla ünlü renault tan daha hızlı satılır ve kolay kolay zarar ettirmez. ies in 99 yılındaki 0 alış fiyatı ile şu anki piyasa değeri neredeyse aynı, aynı şekilde üst modellerede bakın hepsi hemen hemen aynı değerlerdedir. 1000-2000 tl sıfır değerine göre düşükse bile o kadar kullanıma göre çok zarar etmiş sayılmaz sanırım.

Honda kullanımı konusunda ise ferrarisini satan bilge bile gidip sonra s2000 almış diye rivayetler var. :)

« Yanıtla #2 : Haziran 29, 2013, 11:37:07 ÖÖ »
Savas Burada Bi İlan Var Bende anlam Veremedim Araçla İlgili Pek Bilgim Olmadığından 2003 İ es Diyor
 Bir İncelersen http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-uygun-fiyata-honda-vitec-128552105/detay

savas

« Yanıtla #3 : Haziran 29, 2013, 11:46:56 ÖÖ »
Yanlış bölüme açılmış bi ilan, açılan ilanların doğru olup olmadığını anlamak için bi bölüme girip 5-6 ilan yan yana açın hangileri birbirine çok benziyorsa doğru araçlar onlardır. Bu verdiğiniz ilan makyajsız kasa vtec Basit bi matıkla bu geldi aklıma. :)

Aynı araç kasasından VTEC bölümündede var asıl yeri olması lazımdı.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-2002-honda-civic-1.6-vtec-lpg-li-129557187/detay

Gerçek ies: http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-ogr-gorevlisinden-guvenlik-paketli-lpg-li-tertemiz-civic-129750928/detay

Her haliyle belli eder tamponu kasası direksiyonu hatta vites şekli bile farklıdır. Zaman geçtikçe göz aşinalığınız artar.

« Yanıtla #4 : Haziran 29, 2013, 11:47:55 ÖÖ »
Arkadaşlar Yardımcı Olursanız Çok Sevinirim Çünkü Çok Arafta Kaldım Ayrıca Otm. Almayı Düşünüyorum Şanzımanlarında Problem Olurmu Ne gibi Arızalar Verebilir Bunlar Hakkındada Bilgi Verirseniz Çok Sevinirim .

hondacolik

• ホンダ患者
« Yanıtla #5 : Haziran 29, 2013, 11:52:36 ÖÖ »
vtec lerde ies grubunda geçer ama iesvtec diye , yanlışım varsa affola ben böle biliyom

savas

« Yanıtla #6 : Haziran 29, 2013, 12:02:37 ÖS »
vtec lerde ies grubunda geçer ama iesvtec diye , yanlışım varsa affola ben böle biliyom

O zaman 2003 öncesi ies vtec makyajlandıktan sonra vtec 2 olarak mı değişti. Çok detaylı bilgim olmadığı için sizin dediğinizde doğru olabilir. Daha detaylı bilgisi olan bi arkadaş açıklarsa öğrenmiş oluruz.

ferit4834

• Burak
« Yanıtla #7 : Haziran 29, 2013, 01:10:38 ÖS »

1.6iES ve 1.4iES lerde VTEC yok arkadaslar.

bilindiği üzere ilk vtec ler EK kasa olan VTI yani Doch Vtec lerdir. VTI ile 1.6iES arasında cok fazla fark var. ES7 kasalar da VTEC 2 diye gecer. onların da ustu olan FD6 kasalar da I-VTEC olarak gecer ve sonrası FB7 kasalar var son civic ler yani

Fotograflarla anlatmak daha acıklayıcı olacak galiba.

1-)  1994 Honda Civic 1.6 Si Sedan (Su an kullandıgım arac) (Vtec siz Doch Motor ustten cift ekzantrik) (EG Kasa)

2-) 1998 Honda Civic 1.6iES Sedan (EK Kasa) (Vtec Yok)

3-)  1998 Honda Civic VTI Sedan (Doch Vtec) (EK Kasa)

4-)  2003 Honda Civic 1.6 VTEC Sedan

5-)  2005 Honda Civic 1.6 VTEC ES Sedan (Soch Vtech) (Sattıgım eski aracım) (ES7 Kasa)

6-)  2008 Honda Civic 1.6 i-Vtec (FD6 Kasa)

7-)  2013 Honda Civic 1.6 i-Vtec (FB7 Kasa)

« Yanıtla #8 : Haziran 29, 2013, 02:39:27 ÖS »

1.6iES ve 1.4iES lerde VTEC yok arkadaslar.

bilindiği üzere ilk vtec ler EK kasa olan VTI yani Doch Vtec lerdir. VTI ile 1.6iES arasında cok fazla fark var. ES7 kasalar da VTEC 2 diye gecer. onların da ustu olan FD6 kasalar da I-VTEC olarak gecer ve sonrası FB7 kasalar var son civic ler yani

Fotograflarla anlatmak daha acıklayıcı olacak galiba.

1-)  1994 Honda Civic 1.6 Si Sedan (Su an kullandıgım arac) (Vtec siz Doch Motor ustten cift ekzantrik) (EG Kasa)

2-) 1998 Honda Civic 1.6iES Sedan (EK Kasa) (Vtec Yok)

3-)  1998 Honda Civic VTI Sedan (Doch Vtec) (EK Kasa)

4-)  2003 Honda Civic 1.6 VTEC Sedan

5-)  2005 Honda Civic 1.6 VTEC ES Sedan (Soch Vtech) (Sattıgım eski aracım) (ES7 Kasa)

6-)  2008 Honda Civic 1.6 i-Vtec (FD6 Kasa)

7-)  2013 Honda Civic 1.6 i-Vtec (FB7 Kasa)

O Gönderdiğim İlana Baktınız Mı Acaba O Zaman O Yanlışmı İlan Vermiş ?

ferit4834

• Burak
« Yanıtla #9 : Temmuz 01, 2013, 01:03:12 ÖÖ »
evet yanlıs kategori secmis. arabasının ne oldugunu bilmeyen insan cok bu ulkede. sedan arabasını hatchback secen hatchback aracını sedan secen kurnazlar da cok duruma gore. o aracın dogru kategorisi Honda Civic 1.6 VTEC LS olmalıydı. bu arada o kasalarda bos olan LS full olan ES diye gecer