Gönderen Konu: Yanık Conta belirtiler :(  (Okunma sayısı 5014 defa)

anildalga

Yanık Conta belirtiler :(
« : Ekim 18, 2011, 12:49:43 ÖÖ »
bu aralar farklı farklı biçok konu açtım kusura bakmayın :) geçenlerde contamı değiştirmiştim yandığı için yan sanayi koymuştuk motor yapınca hararet yapmadı araç ama yandı nasıl yandı bilmiyorum şimdide başka bir konuda bahsetmiş oldugum eksozdan su atıyor araç ancak gaza bastıkca atılan su 2-3 kerede bitiyor ve bidaha atmıyor sorularım şöyle conta yanık olsa...

1-) radyatör kapağı açık araç 90 derecede normal sıcaklık 4000 devire kadar gaza bastıgımda radyatörden su taşırmıyor su ağzına kadar dolu
2-)Yağa Su karışmış durumda değil (mendile yagı damlatıp bekledim farklı renklerde lekeler oluşmadı yanı yağa su karışmamış)
3-)Çekişte bir sorun yok ilk çalışmada bir sorun yok hiçbizaman hararet görmedi
4-)Yedek su sdeposunu geçen hafta MAX çizgisine kadar doldurmuştum şuanda max ın 3 cm altında duruyor bazen bakıyorum dibinde hiç yok bazen bakıyorum min de bazen Max ın 3 cm altında;
5-)Kalorifer bi sıcak bi soguk vermiyor gayet normal

Bu koşullarda conta yanık olabilir mi ? contamı yeni değiştirdigim için eğer yanık var ise ücretsiz yaptırcam  : )

memotech07

Ynt: Yanık Conta belirtiler :(
« Yanıtla #1 : Ekim 18, 2011, 06:42:26 ÖS »
Bence herhangi bir sorun yok gibi.eksoz dan atılan bu tür su olayı motorun gayet sağlıklı çalıştığını gösteriyor diye biliyordum.

gecetilkisi

« Yanıtla #2 : Ekim 18, 2011, 09:12:37 ÖS »
yandıgını kim soylediki. su kacagı için, borularda kacak yoksa  önce radyatör kapagını bi degiştir. Eksozdan gelen su kışın genelde olur....

tnrdnz

« Yanıtla #3 : Ekim 19, 2011, 10:27:47 ÖÖ »
yandıgını kim soylediki. su kacagı için, borularda kacak yoksa  önce radyatör kapagını bi degiştir. Eksozdan gelen su kışın genelde olur....

radyatör kapagında sorun olsa yedek su deposunda su kaynar tecrube ile biliniyor;)
sen gaza bastıgında radyatörün sagına soluna iyice bak bakalım aralardan su cıkıyormu
kesinlikle conta yanmamış rahat ol

TURQAZ

« Yanıtla #4 : Ekim 19, 2011, 10:58:50 ÖÖ »
yok bişey .bas gaza devam..

mertxtreme

« Yanıtla #5 : Ekim 19, 2011, 12:20:57 ÖS »
Araç gayet sağlıklı.  Her Sağlam motor. Egsozdan su atar.:) Ani ısı değişim farkından

omerkayser

« Yanıtla #6 : Temmuz 02, 2012, 11:37:43 ÖS »
Aynı sıkıntıyı bende yaşadığım için cevap yazıyorum. Uzun yola çıkınca gözümü göstergeden ayıramazdım. Ha yükseldi ha yükselecek diye..
Birkaç usta conta dedi ama ben tam emin olamadım çünkü tam manasıyla yanık conta belirtileri yoktu. Bendeki sorunlar şunlardı: :con

* Uzun yolda hararet çıkıyordu
* Kışın kolorifer çok geç çalışıyordu. Halbuki eskiden 2dk da hamam gibi yapardı.
* LPGye geç geçmeye başladı. Bu da benzin tüketimini bayağı artırdı.
* Arabam soğukken bile radyatör kapağını açınca basınçlı su fışkırtırdı.
* Radyatörden su eksiltsede yedek su deposundakı su seviyesi aynı kalıyordu.
* Kışın Kayseri'den Alanyaya 5litre suyla gittim. <783^2  Ama gidene kadar akla karayı seçtim. Hararet tavan yaptı. Kaloriferden gelen sıcak hava birden buz kesti. Alanya'da radyatör şurubu döktüm gelene kadar yarım litre su harcadık. Yani tıkayıcı bir müddet idare etti.

Ben bu problemi adım adım halletmeye çalıştım. Önce LPG beynınden olabilir diye LPGciye gittim. Usta radyatör kapağını açınca yine su fışkırttı elindeki makineyle ölçüm yapınca da suya gaz karışmış regülatörün değişmesi lazım dedi. Ordan başka bir ustaya gittim  o da bu makine antifiriz kokusuna da öter dedi. Ordan sonuç çıkmadı.
Diğer usta radyatör kapağını değiştirip bir o şekilde deneyelim dedi. 15 liraya değiştirdim. Bir hafta kullandım işe yaramadı.
Şimdi contayı değişirtirdim 300 liraya 1 haftadır kullanıyorum sorun yok. :artis