Gönderen Konu: yakıt tüketimi  (Okunma sayısı 4900 defa)

jackal6961

• ambassador
yakıt tüketimi
« : Temmuz 25, 2011, 10:23:21 ÖS »
mersedes e 200 kompresör 90 km sabit hızda  120  dekinden daha fazla yakıyor muş minimum tüketim ise 113 kmdeymiş.Şimdi bizde 2004 civic var e haliyle yol bilgisayarı yok takip edemiyz.Honda terakki bi 80 diyo başka biri 90 diyo.Sizin görüşleriniz nelerdir Civic için ????

battalgazi

Ynt: yakıt tüketimi
« Yanıtla #1 : Temmuz 26, 2011, 08:12:02 ÖÖ »
devir saate bakın 2000 devirde minimum tüketim olduğu söylenir

yunus48

« Yanıtla #2 : Temmuz 27, 2011, 08:55:27 ÖÖ »
Sorunuz hakkında bilgim yok ama şöyle söyleyeyim 2006 civic var, hergün 120 km yol yapıyorum bunun 10 dik bir rampa hızım 100-110 km arasında oluyor devir saatim 3000 devir civarı 0,20 kuruş yakıyor km de.

ilkercom

• Hasan İlker Çom
« Yanıtla #3 : Temmuz 27, 2011, 09:36:52 ÖÖ »
2000 rpm de az yakar.

kompressor eğer otomatikse ne yaparsa yapsın benzini içer :D

jackal6961

• ambassador
« Yanıtla #4 : Ağustos 12, 2011, 11:19:41 ÖÖ »
teşekkürler

ufuk_acar

« Yanıtla #5 : Ağustos 13, 2011, 06:08:04 ÖS »
benzin 5lira oluyor litresi ama hala millet km de 20-25kr yakıyor:D way be.

perkstone

« Yanıtla #6 : Ağustos 13, 2011, 10:16:36 ÖS »
benzin kullananmı var artık hocam sen nerde yaşıyosun benzin devri kapanalı yıllar oluyo

chevasil

« Yanıtla #7 : Ağustos 13, 2011, 11:20:16 ÖS »
benzin kullananmı var artık hocam sen nerde yaşıyosun benzin devri kapanalı yıllar oluyo

gecen lpg dolduran kişi benzin dolum yerıne bak kımse varmı dıyor. birde lpgye bak sıra dolu :D yakında lpg benzını gecer demedi deme dıyor. benzın alan yok arkadas :D bende ne yalan söyleyim gecen birikmiş shell smart card puanımdan 20 tl lik benzin attırdım. para ile benzın almıyorum puanlar birikiyor ordan yararlanıyorum.
« Son Düzenleme: Ağustos 13, 2011, 11:22:06 ÖS Gönderen: chevasil »

hsncck26

« Yanıtla #8 : Ağustos 13, 2011, 11:38:56 ÖS »

gecen lpg dolduran kişi benzin dolum yerıne bak kımse varmı dıyor. birde lpgye bak sıra dolu :D yakında lpg benzını gecer demedi deme dıyor. benzın alan yok arkadas :D bende ne yalan söyleyim gecen birikmiş shell smart card puanımdan 20 tl lik benzin attırdım. para ile benzın almıyorum puanlar birikiyor ordan yararlanıyorum.
aynen abi bide benzine paramı vercen :D

Cntknatly

« Yanıtla #9 : Ağustos 13, 2011, 11:51:58 ÖS »
valla bende lpg yok. 1 hafta az  bınıyorum ama bınınce de tadını alıyorum . ne olursa olsun lpg nın benzın kadar tatlı olmayacagından yanayım.

MerT01__civic

« Yanıtla #10 : Ağustos 13, 2011, 11:58:11 ÖS »
valla bende lpg yok. 1 hafta az  bınıyorum ama bınınce de tadını alıyorum . ne olursa olsun lpg nın benzın kadar tatlı olmayacagından yanayım.
bizde de lpg yok.. ne dizel ne lpg benzin gibisi var mı.. ama işte 2 güne bir zam gelmese bide..

ctefan

« Yanıtla #11 : Ağustos 14, 2011, 12:07:22 ÖÖ »
yok ustad bi fark sürmedikten sonra aracı gönül rahatligiyla gaza basamadiktanb sonra anlami yok araçta lpg yok iken gaza dokunmaya korkuyordum şimdi öyle bi sorun yok çok şükür  hangi ekonomik ise onu alicaz tabi şidmi 1,6 1,8 motorlardan inip ekonomi için 1,2 motor da kulanilmiyor açikçasi herkez ister benzin ile kulanmak biliriz en iyisi o ama nekadarda param olsa neden fazladan vereyimki depomu yurt dişina çikinca fulerim daima benzin ile gezerim araç bayram eder  sonra full depo ile dönerim  1 sene benzin almam memleketimden :) gaz fiyatına benzin ile geziyorum dişarida araba kendine geliyor vallahi :) haftada bir binip gazlayip 60 tl yakicagina 60 lpg ile ne km geçiliyor :):)

Cntknatly

« Yanıtla #12 : Ağustos 14, 2011, 12:11:04 ÖÖ »

[/quote]
bizde de lpg yok.. ne dizel ne lpg benzin gibisi var mı.. ama işte 2 güne bir zam gelmese bide..
[/quote]bir süre daha bu sekılde devam edecektır. koklu bır reform olmasınıda beklememek gerek ki zaten kımse beklemez. ancak 4 lira civarına yenıden cekılecegı kanaatındeyım. hep bu krız yuzunden oluyor. abd borsa sı guven kaybedıp uzerıne kredı notu dusurulunce. dolar fırlasada guven kalmadı e avrupa da krız esıgınde. bu fırmaların ıcınde honda dahi var. sony 2500 işçi çıkarmış durumda :D Petrol fırmaları uyanık eskıden galonlar dolar hesabıyla yapılırken sımdı es degerleme Altın'la yapılıyor altının zırveye tırmanısı otomobıl kullanıcılarını bu anlamda etkılıyor. :D cok mu damar oldu acaba :D

Cntknatly

« Yanıtla #13 : Ağustos 14, 2011, 12:14:51 ÖÖ »
yok ustad bi fark sürmedikten sonra aracı gönül rahatligiyla gaza basamadiktanb sonra anlami yok araçta lpg yok iken gaza dokunmaya korkuyordum şimdi öyle bi sorun yok çok şükür  hangi ekonomik ise onu alicaz tabi şidmi 1,6 1,8 motorlardan inip ekonomi için 1,2 motor da kulanilmiyor açikçasi herkez ister benzin ile kulanmak biliriz en iyisi o ama nekadarda param olsa neden fazladan vereyimki depomu yurt dişina çikinca fulerim daima benzin ile gezerim araç bayram eder  sonra full depo ile dönerim  1 sene benzin almam memleketimden :) gaz fiyatına benzin ile geziyorum dişarida araba kendine geliyor vallahi :) haftada bir binip gazlayip 60 tl yakicagina 60 lpg ile ne km geçiliyor :):)
bakıs acısı saygı duyarım. ancak ben bu sekılde ıyıyım . ısım yakında yuruyerek gıdıyorum  arabam kapımın onunde yatıyor. hafta sonu kullanıyorum cok fazla bı masrafım yok 1 mılyara belkı bı sene gezıyorum. aracım 2005 model dana 89 bınde. yılda yaptıgım 1.200 - 1.500 km lpg taktırsam ne taktırmasam ne. onun sızdırmazı bılmem neyı oto parka bıle almıyorlar hıc ugrasamam benzın rahat kardesım.

hsncck26

« Yanıtla #14 : Ağustos 14, 2011, 12:17:44 ÖÖ »
bakıs acısı saygı duyarım. ancak ben bu sekılde ıyıyım . ısım yakında yuruyerek gıdıyorum  arabam kapımın onunde yatıyor. hafta sonu kullanıyorum cok fazla bı masrafım yok 1 mılyara belkı bı sene gezıyorum. aracım 2005 model dana 89 bınde. yılda yaptıgım 1.200 - 1.500 km lpg taktırsam ne taktırmasam ne. onun sızdırmazı bılmem neyı oto parka bıle almıyorlar hıc ugrasamam benzın rahat kardesım.
zaten senede 2 bin yapıyormuşsunuz lpg taktırmanız çok saçma olur :D en iyisini yapıyorsunuz

o-si

« Yanıtla #15 : Ağustos 14, 2011, 12:30:12 ÖS »
walla lpg çok ekonomik ama ben kıyamadım arabamı deldirip biçtirmeye...bende çekerim ceremesini ama eğer üstan SOICHIRO HONDA olsaydı oda istemezdi arabasının kesilip biçilmesini,,,başa gelen çekilir...