Gönderen Konu: Vti sorusu  (Okunma sayısı 2586 defa)

yigit kerim

Vti sorusu
« : Şubat 03, 2010, 03:31:04 ÖS »
Herkese iyi günler öncelikle güzel bir forum yapılmış elinize sağlık konuyuda yanlış yeremi açtım bilmiyorum ama sorumu sorayım hemen.

benim merak ettiğim konu ek9 vti hakkında. bu makinelere konulacak en uygun turbo ve blok hangisidir yani ulaşılabilecek en yüksek güç swap yapılmadan orjmotor ile hangi blok ile mümkündr ve hangi turboyla daha iyi yürür 800 900 hp ler mümkünmüdür ?

ENG

Ynt: Vti sorusu
« Yanıtla #1 : Şubat 03, 2010, 04:32:04 ÖS »
yiğit öncelikle sizi tanıyalım bölümümüzde kendini tanıt. seni biraz tanıyalım. sonra sorunu civic 88-06 bölümümüz içinde vti sahiplerinin bilgilerini payşastığı konularda sorabilirsin. keyifli forumlar.

FZG

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Şubat 03, 2010, 07:55:16 ÖS »
Simdi Yigit oncelikle hosgeldin, keyifli forumlar dilerim..

Bildigim birkac seyi seninle paylasmak isterim..

ek9 typer (vti yazmissin ama typer demek istedin sanirim) B16b motorludur..

- http://www.sahibinden.com/485hp_turbo_kit_honda_b16_b_civic_type-r_jdm_b18_b20-41WQQaXQQ16708073WQQpXQQdisplayitem

Yukaridaki linkte gerekli aciklamalari yapmis zaten urunun sahibi, yararlanabilirsin oradan. Fakat 1.6 motor ile 800 - 900 hp'ler mantiksiz olur, ayrica 900 hp yapsan bile araba onden ceker oldugu icin virajlarada taklaya bile gelebilirsin..

Bolt on turbo ile 240 hp'ye cikabilecegini dusunuyorum maximum 0.7 bar ile stock motorda..
« Son Düzenleme: Şubat 03, 2010, 07:57:32 ÖS Gönderen: TimeR »

delsolemrah

« Yanıtla #3 : Şubat 06, 2010, 08:28:14 ÖS »
Herkese iyi günler öncelikle güzel bir forum yapılmış elinize sağlık konuyuda yanlış yeremi açtım bilmiyorum ama sorumu sorayım hemen.

benim merak ettiğim konu ek9 vti hakkında. bu makinelere konulacak en uygun turbo ve blok hangisidir yani ulaşılabilecek en yüksek güç swap yapılmadan orjmotor ile hangi blok ile mümkündr ve hangi turboyla daha iyi yürür 800 900 hp ler mümkünmüdür ?
block tan kastın nedir anlamdım block elemsn piston gömlek  krıank conta kol vs vs desteklersın üstüne turbolarsın  sağlıklı diye bişey yok para zaman meselesi bu işler ;)

a.uz

« Yanıtla #4 : Şubat 08, 2010, 05:34:17 ÖS »

block tan kastın nedir anlamdım block elemsn piston gömlek  krıank conta kol vs vs desteklersın üstüne turbolarsın  sağlıklı diye bişey yok para zaman meselesi bu işler ;)

cok acıklayıcı olmus alt yapıyı kurar turbolarsın stoc motora turbolama ömrünü yer yanlısım varsa düzeltin