Gönderen Konu: VtecII yol tutma sorunu  (Okunma sayısı 2102 defa)

GörkemBakadur

VtecII yol tutma sorunu
« : Mayıs 30, 2014, 01:19:50 ÖÖ »
Arkadaşlar herkese iyi günler diliyorum öncelikle.
Benim sorunum şu. Belli bi hızın üstüne çıkınca (örn:110-120km)araba çok sarsmaya başlıyo.Bunun sebebi sanırım rotbalans ayarı.Anlamadığım nokta şu.Mesela hafif bi su birikintisine girdiğimde falan aşırı derecede sarsmaya başlıyo.Bazende direksiyon hakimiyetimi kaybedecek gibi oluyorum.Ayrıca 170bin km olması arabamın performansını düşürür mü ? Şimdiden teşekkürler

can3520

Ynt: VtecII yol tutma sorunu
« Yanıtla #1 : Mayıs 30, 2014, 08:49:18 ÖÖ »
Bakımı tamsa 170bin hiçbir şey. Rot balans ayarı en son ne zaman yaptırdın, onu bir kontrol ettir. Su birikintisi zaten her aracı sarsar yüksek hızda girmek çok sakıncalı. Rot balans bozuksa direksiyon fazla titrer, yüksek hızda tekerlerden ses gelir düşük hızda duymadığın şekilde bir uğultu olur. sağa sola çeker araç

alperd

• alperd
« Yanıtla #2 : Mayıs 30, 2014, 01:10:24 ÖS »
Bakımı tamsa 170bin hiçbir şey. Rot balans ayarı en son ne zaman yaptırdın, onu bir kontrol ettir. Su birikintisi zaten her aracı sarsar yüksek hızda girmek çok sakıncalı. Rot balans bozuksa direksiyon fazla titrer, yüksek hızda tekerlerden ses gelir düşük hızda duymadığın şekilde bir uğultu olur. sağa sola çeker araç

Can'a ilave olarak dediğiniz olaylarda lastik marka ve modeli de çok etkilidir.
Lastiklerinizin DOT tarihi nedir bir de dişleri ne durumda?
Bir de özellikle "V" desenli lastiklerden uzak durun varsa uzun süre kullanacağım diye uğraşmayın vaktinden önce değiştirin bütçe varsa hemen değiştirin...

Bakımsız 90 binde aracın olacağına bakımlı 190 binde aracın olsun daha iyidir.
Aracın sık masraf çıkartmıyorsa iyidir...
« Son Düzenleme: Mayıs 30, 2014, 01:13:43 ÖS Gönderen: alperd »

Uurcan1907

« Yanıtla #3 : Mayıs 31, 2014, 09:55:01 ÖÖ »

Bir de özellikle "V" desenli lastiklerden uzak durun varsa uzun süre kullanacağım diye uğraşmayın vaktinden önce değiştirin bütçe varsa hemen değiştirin...

V desenli lastiklerden neden uzak durmalıyız biraz açabilir misiniz? Bende lastik alacam da V desen dusunuyordumm :)) Orta bütceli lastik ve desen olarak ne tavsiye ediyorsun_?

alperd

• alperd
« Yanıtla #4 : Mayıs 31, 2014, 12:35:47 ÖS »
V desenlerin yol tutuşu iyi olmuyor fren mesafesi kötü ve fazla uğultu yapıyorlar.
Orta bütçede Hankook K415 veya K425, Dunlop Sp01 sport, Kumho KH17, Petlas PT515 525 721 731 741 modelleri güzel...

mrtaltun

« Yanıtla #5 : Mayıs 31, 2014, 12:53:04 ÖS »
lastik havaları da yol tutma önemli diye ilave edeyim, benim 0 aldığım araçta bile servis fazla hava vurduğu için olmuştu, başka bir servis kontrol edince düzeldi, tavsiye edilen (şöför kapısının oralarda yazıyor benimkinde ) oranda hava basarsanız yol tutma ve yakıt daha iyi olabilir

esser

« Yanıtla #6 : Mayıs 31, 2014, 03:39:13 ÖS »

V desenli lastiklerden neden uzak durmalıyız biraz açabilir misiniz? Bende lastik alacam da V desen dusunuyordumm :)) Orta bütceli lastik ve desen olarak ne tavsiye ediyorsun_?

v desenli kullandım çok ses yapıyo artı çabuk yıpranıyo kamber ayarları ile oynayacaksan çabucak içleri yiyo başıma gelen bi yaz iyi gidiyo ikinci yaz bitik resmen ben yagmur yagdımı yokusu zor cıkıyodum çok kez kaza atlattım güzel gözüküyomu gözüküyo ben jantlarla beraber aldım beraber sattım şimdi yeni araçta hankook var.

GörkemBakadur

« Yanıtla #7 : Haziran 11, 2014, 07:05:57 ÖÖ »
öneriler için çok teşekkür ederim. siteyi takip etme fırsatım pek olmuyor. gecikme içinde ayrıca özür dilerim