Gönderen Konu: VTEC Sorunu? Nedir bu?  (Okunma sayısı 2158 defa)

fıratduygun

VTEC Sorunu? Nedir bu?
« : Mayıs 09, 2009, 12:46:08 ÖÖ »
Arkadaşlar ben civic almayı düşünüyorum. Honda hakkında çok bilgim yok? Alacağım model aralığı 2003-2005 ancak vtec almak istemiyorum...Sebebide okuduğum kadarıyla çok yakması. Forumda baya bi gezindim yakıt konularına baktığımda hep vteclerde yakıt sorunu baş gösteriyor. Ben zaten LPG takdırcam ama yinede neden fazla yakan bir model alayımki?? Civic zaten iyi giden bir araba abartıya gerek duymuyorum...Lütfen bana biri şunu açıklarmı 2003-2005 model aralığındaki civiclerin hangileri vtec hangileri değil ikinciel araba sitelerinde hani modellere bakmalıyım...
Eğer böyle bir ayırdım var ise vtec olmayanlarla olanlar yakıt tüketimlerini yazarlarsa sevinirim ancak sadece 2003-2005 model aralığındakiler....

ForEnginePOWER

Ynt: VTEC Sorunu? Nedir bu?
« Yanıtla #1 : Mayıs 09, 2009, 02:14:29 ÖÖ »
abicim bu V-TEC sistemi 2002-2005 araçlarda SOHC V-TEC dir ve bu sistem daha az yakması için tasarlanmıştır düşündüğünün tam aksine yanii sen yanlış görmüşün
ozaman mantıklı düşün de bi bak abii japon lar bu vtec sistemini neden yapmışlar laf olsun die miii yok sa kaputu kaldırdığında görüntü olssun die mii Tam aksine, bu arada beygir yüksek olursa çok yakar die düşünme şöle düşünüyo çoğu 120 tane AT ın yediği ile 160 tane AT ın yediği bir olurmu die düşünüyo yanlış  ve 1.6 sınıflarının beygir güç lerini de karşılaştır gör

ilkeronat

« Yanıtla #2 : Mayıs 09, 2009, 08:02:23 ÖÖ »
inceledim demişsin ama nereyi incelediysen iyi yanılmışsın.hayatımda ilk defa birisinin civic için çok yaktığını duydum (2003-2005). diyecek fazla bişey bulamıyorum. :)
« Son Düzenleme: Mayıs 09, 2009, 08:03:49 ÖÖ Gönderen: ilkeronat »

mustafa k

« Yanıtla #3 : Mayıs 09, 2009, 12:05:46 ÖS »
basarsan  yakar .90 gecmessen yakmaz  bu kadar  basıt.tum markalar ıcın  gecerlı  bu

fıratduygun

« Yanıtla #4 : Mayıs 09, 2009, 01:34:25 ÖS »
abicim bu V-TEC sistemi 2002-2005 araçlarda SOHC V-TEC dir ve bu sistem daha az yakması için tasarlanmıştır düşündüğünün tam aksine yanii sen yanlış görmüşün
ozaman mantıklı düşün de bi bak abii japon lar bu vtec sistemini neden yapmışlar laf olsun die miii yok sa kaputu kaldırdığında görüntü olssun die mii Tam aksine, bu arada beygir yüksek olursa çok yakar die düşünme şöle düşünüyo çoğu 120 tane AT ın yediği ile 160 tane AT ın yediği bir olurmu die düşünüyo yanlış  ve 1.6 sınıflarının beygir güç lerini de karşılaştır gör

Teşekkür ederim verdiğin bilgi için bir sorun halloldu benim alacağım model aralığındaki tüm arabalar vtec olacak o zaman az yakıyor diyorsanız diyecek birşey yok burda bu model aralığındaki kullanıcılar yazarlarsa sevinirim tüketimlerini...

[/quo
inceledim demişsin ama nereyi incelediysen iyi yanılmışsın.hayatımda ilk defa birisinin civic için çok yaktığını duydum (2003-2005). diyecek fazla bişey bulamıyorum. :)
te]

Sayın ilkeronat mesajımda yazdım bu modelleri çok iyi tanımadığımı yakıt konularında girip okuduğum zaman gaz pedalına sanatsal bi şekilde basan arkadaşlar depoda 600 km yi gördüklerini yazmışlar... sonuçta ben buraya bilgi almak için girdim eleştiri almak için girmedim. Yinede verdiğin bilgi için teşekkürler...

fıratduygun

« Yanıtla #5 : Mayıs 09, 2009, 01:59:06 ÖS »
Sonuçta LPG takdırcam kesin birde Vcharger diye bişey okudum forumda tüketimi azaltıp performansı arttırıyormuş bide onu takarım artık km başına 150. 160 bin yakarsa kökle gazı...Sanatsal bi şekilde basmaya gerek yok...

fıratduygun

« Yanıtla #6 : Mayıs 09, 2009, 05:44:16 ÖS »
Bu arada 2005 ES lerde ESP standartmı yoksa bulunmuyormu??
« Son Düzenleme: Mayıs 09, 2009, 05:50:25 ÖS Gönderen: fıratduygun »

emre16

« Yanıtla #7 : Mayıs 10, 2009, 10:12:11 ÖS »
ES modelinde ESP var sanırım... birde araca yazık etme lpg sakın takma çok fazla yol yapmıyosan, aracın motorunu götürürsün bırak lpgsiz takıl görüceksin zaten gerek yokk 100 liralık benzinle 440 ve üstü gidiyoo sehir içi hi. grek yok bence...

ilkeronat

« Yanıtla #8 : Mayıs 11, 2009, 06:32:06 ÖÖ »
ES modelinde ESP var sanırım... birde araca yazık etme lpg sakın takma çok fazla yol yapmıyosan, aracın motorunu götürürsün bırak lpgsiz takıl görüceksin zaten gerek yokk 100 liralık benzinle 440 ve üstü gidiyoo sehir içi hi. grek yok bence...
Bu arada 2005 ES lerde ESP standartmı yoksa bulunmuyormu??
http://www.teamhondaturkey.com/forum/empty-t25919.0.html;topicseen
http://resimyuklesene.co.cc/resimyukle/526248Document(13).jpg
usttei linkleri bi inceleyin lutfen.