Gönderen Konu: Vtec II kullanıcılarının yardımlarına ihtiyacım var  (Okunma sayısı 6575 defa)

hsnn26

Sahip olduğum 99 ies i sattım. Şuanda 2005-2006 sunrooflu Vtec lere bakıyorum. Baktığım ve almayı düşündüğüm iki araç var. Bu iki araçta rolantide çalışırken aşağıda fotoda yüklediğim devirde çalışıyor. Hatta biraz daha düşük devir bile olabilir. Böyle olunca da rolantide motorun titrediğini (sallandığını) çok net hissettim. İki araçta aynı duyguyu verdi bana. Ben de motorla ilgili bir sorun mu var düşüncesine kapıldım. Çünkü sattığım İes te motor titremesini hiç yaşamadım. Acaba tüpten mi kaynaklanıyor diye düşündüm. Benzine aldığımda da aynı durum devam ediyordu. Vtec II kullanan arkadaşlarda da durum böyle mi, yoksa bu araçlar da mı bir sorun var? İçime sinmeyen bu durum için yorumlarını paylaşan herkese çok teşekkür ederim.
http://img462.yukle.tc/image.php?id=6089uu.png#
« Son Düzenleme: Ocak 21, 2013, 04:27:29 ÖS Gönderen: hsnn26 »

oguzhanbekar

• Ziyaretçi
Ynt: Vtec II kullanıcılarının yardımlarına ihtiyacım var
« Yanıtla #1 : Ocak 21, 2013, 04:38:48 ÖS »
Rolanti düzgün,aracın içinde hissettiğiniz o titreme eğer aynı olaydan bahsediyorsak egr valfinden kaynaklanıyor,çoğu 7.jenerasyon civic lerde mevcuttur.çözümüde vardır. ( ben sıfıra indiremedim orası ayrı )
aracı almaya niyetiniz war ise, ustanızın onayından sonra fiyat temizlik orantısı kafanızada yatıyorsa bunlara takılmayın derim. hayırlısı olsun şimdiden.

DENON

« Yanıtla #2 : Ocak 21, 2013, 04:40:16 ÖS »
gaz kelebegini & egr valfini &rolantı motorunun su giriş , çıkışlarını  ve emme manıfoldundakı egr kanallarını temızleyın sarsıntı falan kalmaz

hsnn26

« Yanıtla #3 : Ocak 21, 2013, 04:42:23 ÖS »
Rolanti düzgün,aracın içinde hissettiğiniz o titreme eğer aynı olaydan bahsediyorsak egr valfinden kaynaklanıyor,çoğu 7.jenerasyon civic lerde mevcuttur.çözümüde vardır. ( ben sıfıra indiremedim orası ayrı )
aracı almaya niyetiniz war ise, ustanızın onayından sonra fiyat temizlik orantısı kafanızada yatıyorsa bunlara takılmayın derim. hayırlısı olsun şimdiden.
O titremeyi azaltmayı nasıl başardınız hocam. Çözümü maliyetsiz mi? Cevap verdiğiniz için de çok teşekkür ederim.

oguzhanbekar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Ocak 21, 2013, 04:56:12 ÖS »
ustası zaten şifayı anlattı yukarda

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #5 : Ocak 21, 2013, 06:18:54 ÖS »
gaz kelebegini & egr valfini &rolantı motorunun su giriş , çıkışlarını  ve emme manıfoldundakı egr kanallarını temızleyın sarsıntı falan kalmaz

Herkes için faydalı olacak,süper bir bilgi.Teşekkürler.

hsnn26

« Yanıtla #6 : Ocak 23, 2013, 07:49:26 ÖS »
Merhaba arkadaşlar, yeni konu açarak kirlilik oluşturmak istemediğim için daha önce açmış olduğum bu başlık altında, benim için çok acil olan bir konu hakkında bilginize başvurmak istedim.Bugün Vtec 2004 bir araç buldum, araç LS ilanıyla satışta şuanda, resimleri incelediğimde vites bölümündeki kapak olsun, jantları olsun ES modeline uygun..Telefonla satıcıya ulaşarak arka frenlerin disk mi kampana mı olduğunu sordum.Kişi bana disk olduğunu söyledi.Bu tanımların hepsi ES modelinin öğeleri.Ben de nasip olursa başka şehirde olan bu araç için yarın sabah yola çıkacağım.Kafamı kurcalayan ise şu.Bu araç makyajlı kasa ve sis farı yok. 2004 makyajlı ES modellerinde sis farı standart mı değil mi? Ben ES olduğu ümidiyle satın almaya gidiyorum. Lütfen yardım edin.Teşekkürler

By_emre

« Yanıtla #7 : Ocak 23, 2013, 09:48:17 ÖS »
es modellerinde sis farı mevcut

hsnn26

« Yanıtla #8 : Ocak 23, 2013, 10:33:20 ÖS »
es modellerinde sis farı mevcut
:( Kafam iyice karıştı şimdi. Arka frenler diskmiş. LS modellerinin arka frenlerinde disk yok. Bu araç nasıl LS oluyor :( Hem disk var hem de sis yok. Teşekkürler yardımın için... 

hacettepeli

« Yanıtla #9 : Ocak 23, 2013, 11:09:09 ÖS »
tamponu degıstırmıstır sıs farı pahalı dıye taktırmamıstır :)

hsnn26

« Yanıtla #10 : Ocak 24, 2013, 02:05:30 ÖS »
işimi gücümü bırakarak başka şehirdeki makyajlı vtec II i almaya gittim, her zamanki gibi sonuç yine hüsran, her şeyin garantisini verip, her sorunu yalanla cevaplayınca seni kandırabileceklerini sanan pişkinler arabadan soğutacaklar insanı, bu araç hakkında bu forum sayesinde birçok şey öğrendim, bilgilerini paylaşan herkese teşekkürler, bu aracı çalıştırmak için kontağı çevirdiğimde hava yastığı ikaz ışığının yandığını gördüm, marşa basmadan bir süre bekledim sönecek mi diye, sönmedi, aracı çalıştırdığımda ise söndü, ies imde ise kontağı çevirdiğimde ikaz ışıkları yanıyordu, hava yastığı ikaz ışığı ise yanmıyordu, vtec te ikaz ışığı yandığı için  bir sorun var diyebilir miyiz(yastıkların daha önce açılma durumu, müşüründe bir problem olma durumu vs.), yoksa normal bir durum mu bu?

DENON

« Yanıtla #11 : Ocak 24, 2013, 02:09:11 ÖS »
aracın içten fotosu varmı ? varsa koy buraya söyleyelım es mi , ls mi

hsnn26

« Yanıtla #12 : Ocak 24, 2013, 02:31:10 ÖS »
aracın içten fotosu varmı ? varsa koy buraya söyleyelım es mi , ls mi
LS mi ES mi sorum aşağıdaki linkteki araç içindi. Bu araç ES emin oldum bugün.Arka frenleri de disk şeklinde. Ama anlaşamadık fiyatta.Anlattığı kadar şirin bir araç çıkmadı malesef.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-boyasiz,cizik-yok-76.000-km-de-ilk-sahibinden-sifir-ayarinda-112304387/detay/

Hava yastığı ile ilgili kafama takılan konu hakkında bilginiz var mı hocam

hsnn26

« Yanıtla #13 : Ocak 24, 2013, 02:40:10 ÖS »
iki farklı araçtan çekilmiş fotolar şu şekilde, benim baktığım araçta da sağ taraftaki resim gibi hava yastığı uyarı ışığı yanıyordu
http://d1301.hizliresim.com/15/s/j9m7x.png
« Son Düzenleme: Ocak 24, 2013, 02:40:50 ÖS Gönderen: hsnn26 »

turkceci007

« Yanıtla #14 : Ocak 24, 2013, 03:30:07 ÖS »
Hava yastığı ve diğer ikaz ışıkları kontağı açınca yanar ve sistem kendini kontrol ettikten sonra söner. Hepsinin sönme zamanı aynı anda değil. Kontağı açıp bekleyin eğer bir süre sonra sönerse sorun yoktur. Arızalı olsa araba çalıştıktan sonra da yanmaya devam eder.

hsnn26

« Yanıtla #15 : Ocak 24, 2013, 10:39:02 ÖS »
Hava yastığı ve diğer ikaz ışıkları kontağı açınca yanar ve sistem kendini kontrol ettikten sonra söner. Hepsinin sönme zamanı aynı anda değil. Kontağı açıp bekleyin eğer bir süre sonra sönerse sorun yoktur. Arızalı olsa araba çalıştıktan sonra da yanmaya devam eder.
İşte tam da bu noktada sıkıntı var benim için, uzun süre beklediğim halde hava yastığı ışığı sönmedi, yukarıdaki resme bakınca sol taraftaki aracın göstergelerinde hava yastığı ışığının söndüğü görülüyor, aynı özelliğe sahip bir araçta iki farklı durum tuhaf değil mi

turkceci007

« Yanıtla #16 : Ocak 25, 2013, 02:32:02 ÖS »
Eğer hiç sönmediyse bu zaten arıza olduğunu gösterir ama arıza durumunda hep yanar ışık. Ama çok basit bir şey de olabilir yani fiş falan çıkmıştır. bi honda servisi net cevap verir.

hsnn26

« Yanıtla #17 : Şubat 08, 2013, 10:14:17 ÖS »
Birkaç haftadır vtec II bakıyordum, istediğim gibi bir araç bulamadım, bu arada insanlara olan güvenimde hiç kalmadı desem yeri, işimi gücümü bırakıp üç il gezdim, telde anlatılanlara inanıp aracı görmeye gittiğimde dürüst insan bulmanın da çok zor olduğunu gördüm,sonunda vtec almaktan vazgeçtim ve başka araçları incelemeye başladım,sonunda 2004 2.4 siyah accord aldım, 31000 tl ye mal oldu, bu sitede yorum yapan arkadaşların accord üzerindeki tecrübeleri bu araca yönelmemde çok büyük katkısı oldu, herkese ayrı ayrı teşekkürler, bugün geldiğim noktada çok keyif aldığım ies ten sonra accord un çok farklı bir dünya olduğu gerçeğiyle tanışmış oldum, arabadan aldığım keyif bir kat daha arttı, belki ilgilenen arkadaşlara faydası olur düşüncesiyle yaptığım uzun yol yakıt verilerini paylaşayım, hız sabitleyici açık, 100km sabit hız, 140km yolu, 12.11 litre lpg ile kat etti aracım, lpg litre fiyatı 2.65 
araçta direksiyon kutusu ve direksiyon pompası yağ kaçırıyor, değiştirmek dışında bu parçalara yapılabilecek bir uygulama var mı,tamir olur mu,bildiğim kadarıyla direksiyon kutusu pahalı bir parça ,bilgi sahibi olan arkadaşların yorumlarını rica ediyorum

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #18 : Şubat 08, 2013, 10:22:19 ÖS »
Hayırlı olsun,kazasız belasız inşallah.Dediğiniz gibi dürüst insan yok denecek kadar azalmış malesef.Direksiyon kutusu tamir takımları var diye biliyorum kutu içerisindeki aşınan parçalar değiştiriliyor,accord içinde aynımıdır bilmiyorum.Tekrar hayırlı olsun.

turkceci007

« Yanıtla #19 : Şubat 08, 2013, 11:08:33 ÖS »
Allah kaza bela vermesin çok çok iyi bir seçim olmuş bence. Konfor, yol sesi vs açısından daha memnun kalacaksınız. Arızalar çözülür zamanla. Keyifli sürüşler.

hsnn26

« Yanıtla #20 : Şubat 09, 2013, 12:00:45 ÖS »
Yazdığınız her kelime için çok teşekkürler.Daha daha iyileri sizlerin olsun inşallah.