Gönderen Konu: Vtec II ES Yay Tavsiyesi  (Okunma sayısı 14529 defa)

ekonomisd

Vtec II ES Yay Tavsiyesi
« : Temmuz 05, 2012, 09:20:05 ÖS »
Arkadaslar VtecII aracıma yay alacağım, 15" orjinal jantlarla basacağım. En az vuruntu yapacak, en az sekme yapacak yay tavsiyeniz ne olur. Ailemle biniyorum. Kaç cm ve hangi marka önerirsiniz. İnternet sitelerinde FK fiyatları uygun 150 TL civarında, problem yaşarmıyım.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-honda-civic-vtec2-fk-6-4-yay-01-06-model-91896980/detay

Ayrıca bu linkte 6-4 yazıo ama açıklama 3.5 cm. Kullanan arkadaşlar yardım lütfen.

ekuzdere

Ynt: Vtec II ES Yay Tavsiyesi
« Yanıtla #1 : Temmuz 05, 2012, 09:30:52 ÖS »
2005 vtec2'm de ilk olarak maxtrac kullandım; tam bir rezalet. araç kazık gibi oldu arkası indi önü inmedi gemi gibi gidiyorduk.
onları çıkardım hemen daha önce kullanan arkadaşların tavsiyeleri üzerine eibach pro-kit kullandım. 3.5 indiriyor oldukça tadında oluyor ne havada ne sürüngen. Aile kullanımı için birebir. Konfor istiyorsan kesinlikle eibach.
Biraz pahalı olur ama pişman olmazsın.

ekonomisd

« Yanıtla #2 : Temmuz 05, 2012, 10:09:18 ÖS »
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-ss-vtec-ii-2005-es7-full-iyi-seyirler-86886273/detay

Bunun basıklığı çok hoşuma gitti, 5 cm kullanmışlar. Bununla arasında çok büyük fark olurmu basıklık olarak

hangover

« Yanıtla #3 : Temmuz 05, 2012, 11:54:14 ÖS »
o ilandaki fk yay orjinal değil hocam. orjinalini bulursan 6-4 al. ama aracına fazla kişi binerse otobandada gitmiyosan sürtmemen büyük başarı olur . 5lik yay alıcaksanda öne 5 arkaya 3.5 alırsan güzel olur eibach iyidir. vtec2 lerin sorunu bu ,magirus dolmuşlar gibi kafa havada kalıyo

hangover

ekuzdere

« Yanıtla #5 : Temmuz 06, 2012, 02:01:35 ÖÖ »
dediğin gibi bir çok yay da kafa havada kalıyor vtec2'lerde. ama ben pro kit de bu olayı görmedim; tekrar tavsiye edebileceğim eibach pro kit.. 5lik aile kullanımına gelmez. arabayı direkt coupe gibi kullanman lazım

hangover

« Yanıtla #6 : Temmuz 06, 2012, 07:52:47 ÖS »
senin bu tavsiye ettiğin ürünün bi linki falan varmı hocam ?

doan

« Yanıtla #8 : Temmuz 07, 2012, 10:00:48 ÖÖ »
Eibach 5lik kullaniyorum konfor ve yol tutus mukemmel. Ancak onler cok az havada kaliyor. Arkalarda tekerler 1 parmak kadar camurluktan iceri giriyor. 2 ay olmustur takali istanbul icinde daha hic surtmedim altini. Ki 3-4 defa 4 kisi binildi. Ha bu demek degil aile kullanimi icin cok uygun ama o kadarda korkulucak bi durum yaratmiyor :) aracin kendi yuksek cunku. 3.5 eibachli delsolumuz var o yere vtec2den cok daha yakin

redbull35

« Yanıtla #9 : Temmuz 11, 2012, 11:48:12 ÖÖ »
ilk fk 6-4 kullandım tam bir felaket top gibi zıplatıyor eibach 5 cm aldım onda da kafa havada kalıyor görüntü hiç hoş değil şu anda tein 4cm var çok memnunum duruş konfor olarak harika eibach alırsanda prokit 3.5 cm lik almalısın

ekonomisd

« Yanıtla #10 : Temmuz 11, 2012, 09:11:01 ÖS »
Bugün bir arkadaşın arabasına bindim, spor yay alasım kalmadı, tümseklerde, çukurlarda manevra yapmaktan kollarım kas yaptı. Hele vuruntusu, sekmesi ayrı bir rezalet. Sanırım spor yay sevdasından bu aralar uzak durmalıyım. Alıp 2 gün sonra geri çıkarırsam içime oturur :)

VTCII

« Yanıtla #11 : Eylül 07, 2012, 08:15:47 ÖS »
bende istiyorum yay takmayı ama ne alacagımı bilemiyorum kafan cok karıstı fk ucuz fakat tavsıye yok sanırım 130 tl ayrıca apexi var oda uygun o nasıl acaba ne yaacagımı bılmıyorum 3.5 cm ıstıyorum ..

BraTo

« Yanıtla #12 : Eylül 07, 2012, 10:34:04 ÖS »
"Ucuz etin yahnisi" diye başlar ata sözümüz.

Vogtland 3,5'luk deneyin, üzerine yoktur Vtec2'ler için. Tam aile aracı ve süper basıklıkta oluyor. Önlerden bir bakla kesmek şart tabi burnu indirmek için.

OKANoZ

• okan öz
« Yanıtla #13 : Eylül 27, 2012, 08:03:30 ÖS »
abiler selam. yeni vtec 2 aldım hayırlısıyla başlamak istiyorum  bişeyler yapmaya yaylar ile..
kenwood marka deneyen var mı nasıldır?
birde ön ve arkaya eşit şekilde inince burun havada kalıyor diyosunuz. önden ayrıyetten kaç cm daha kısaltmak gerekir ?
kenwood u bu konuda övdüler aslında ama satan eleman övdüğü için şüphe ettim.. ayrıca araca ailemle biniyorum henüz benim olmadı :)

BraTo

« Yanıtla #14 : Eylül 27, 2012, 08:37:44 ÖS »
abiler selam. yeni vtec 2 aldım hayırlısıyla başlamak istiyorum  bişeyler yapmaya yaylar ile..
birde ön ve arkaya eşit şekilde inince burun havada kalıyor diyosunuz. önden ayrıyetten kaç cm daha kısaltmak gerekir ?
kenwood u bu konuda övdüler aslında ama satan eleman övdüğü için şüphe ettim.. ayrıca araca ailemle biniyorum henüz benim olmadı :)

Başka bir marka olmasın o ?

OKANoZ

• okan öz
« Yanıtla #15 : Eylül 27, 2012, 08:40:11 ÖS »

Başka bir marka olmasın o ?
hayır kenwood. İzmir bornova da h&m garage diye biyer ile konuştum vtec2 lerde en iyi görüntüyü o veriyor önü basıyor,kenwood un kalitesini konuşmaya  gerek yok dedi ..

BraTo

« Yanıtla #16 : Eylül 27, 2012, 08:55:36 ÖS »

Burda say bakalım kaç tane Vtec2 var. Satıcı değil kullanıcı burada herkes ve Vogtland 3,5'luk yay tak, konfor ve basıklığı bir arada yaşa der her biri. Özellikle ailenle biniyorsan!!!