Gönderen Konu: Vtec 2 Es kasa ses yardım  (Okunma sayısı 1769 defa)

vt4542

Vtec 2 Es kasa ses yardım
« : Ocak 27, 2014, 12:14:08 ÖS »
selamlar
2005 model vtec2 ES aracımda son günlerde yüksek hızlarda (70km ve sonrası) sol önden bir ses geliyor.. Sanki bir şey boşta ve rüzgar arttıkça daha çok ses yapmaya başlıyor.. Sol ön amortisörde az bir terleme mevcut ancak bundan olduğunu sanmıyorum..
Boşta duran parça sizce ne olabilir?
Radyator ve fanına baktım sanki biraz boşluk var gibi oynuyor ama sabit dururken aracın içinde oturarak başka birine radyatörü oynattırdım ancak gelen ses ile alakası yok.. motor kaputundan şüpheleniyorum ama ondanda olduğunu pek zannetmiyorum..çünkü ses farklı...
fikri olan arkadaş var mı? başka nereyi kontrol edeyim?

Carismatiq

• Mustafa
Ynt: Vtec 2 Es kasa ses yardım
« Yanıtla #1 : Ocak 27, 2014, 12:25:12 ÖS »

Merhaba,

Ön teker bilyaları ses yapıyor olabilir...

vt4542

« Yanıtla #2 : Ocak 27, 2014, 02:05:34 ÖS »

Merhaba,

Ön teker bilyaları ses yapıyor olabilir...
son bakımda bunlar kontrol edildi yaklaşık bir hafta önce komple ön takım kontrolü yapıldı..
yani sesi tarif tabikide edemem ama, sanki boşta bir şey var rüzgar kuvvetlendikçe (araç hızlandıkça) sallanıyo onun sesi gibi birşey

vt4542

« Yanıtla #3 : Ocak 30, 2014, 03:53:15 ÖS »
güncel

vt4542

« Yanıtla #4 : Şubat 03, 2014, 03:21:15 ÖS »
konuya 60 kişi bakıp 1 kişiden tahmin gelmeside benim şansımla alakalı birşey herhalde :)))

salih9033

« Yanıtla #5 : Şubat 03, 2014, 07:13:18 ÖS »
o ses bendede geliyordu ama kendi kendine kayboldu :)

vt4542

« Yanıtla #6 : Şubat 12, 2014, 09:10:19 ÖÖ »
en sonunda işten zaman bulup dün aracı ikiler honda ya götürdüm.. her zamanki gibi ferhat usta daha teste çıkmadan sorunu anladı.. sol kapının altında bulunan davlumbaz (aracın altı) klipsleri çıkmış, onları taktı, motorun solundaki anlayamadığım (kendisininde karışma işime sen dediği) boşta duran parçayı sabitledi, hatta xenon beyinlerini sabitleştirdi.. yıllara dayalı samimiyetimizden dolayı zorla da olsa para kabul etmedi... arabada bu soruna dair hiçbir sıkıntı kalmadı arabamdan yeniden zevk almaya başladım..
not: ikiler hondada ferhat usta olsun hüseyin abi olsun ..en alt kadrodaki çıraklarına kadar işin ehli ve bence ne ****** ne ayışığı forever ikiler :))

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #7 : Şubat 12, 2014, 09:16:41 ÖÖ »
en sonunda işten zaman bulup dün aracı ikiler honda ya götürdüm.. her zamanki gibi ferhat usta daha teste çıkmadan sorunu anladı.. sol kapının altında bulunan davlumbaz (aracın altı) klipsleri çıkmış, onları taktı, motorun solundaki anlayamadığım (kendisininde karışma işime sen dediği) boşta duran parçayı sabitledi, hatta xenon beyinlerini sabitleştirdi.. yıllara dayalı samimiyetimizden dolayı zorla da olsa para kabul etmedi... arabada bu soruna dair hiçbir sıkıntı kalmadı arabamdan yeniden zevk almaya başladım..
not: ikiler hondada ferhat usta olsun hüseyin abi olsun ..en alt kadrodaki çıraklarına kadar işin ehli ve bence ne ****** ne ayışığı forever ikiler :))

Hadi hayırlı olsun.. Güle güle kullanın..

Yeni yerlerine gitmedim fakat E-5 üzerinden geçerken görünüyor servis..

vt4542

« Yanıtla #8 : Şubat 12, 2014, 10:43:05 ÖÖ »

Hadi hayırlı olsun.. Güle güle kullanın..

Yeni yerlerine gitmedim fakat E-5 üzerinden geçerken görünüyor servis..
yeni yerleri gerçekten güzel olmuş.. bostancı sanayiden kurtulmaları bence en iyi tercih oldu.. içerisi gerçekten yetkili servisten farkı yok (mimari olarak).. adamlar aynı ustalar aynı çıraklar aynı.. hiç sorununuz olmasada gidin bir çay için derim ben.. gerçi çay olayını bozmuşlar self servis çay ile demleme çay arasındaki dağlar kadar farkı kurumsallaşmanın götürüsü olarak nitelendiriyor hüseyin usta