Gönderen Konu: 1.6 vtec sport alınır mı?  (Okunma sayısı 8185 defa)

naylonbranda

1.6 vtec sport alınır mı?
« : Temmuz 10, 2010, 10:08:20 ÖS »
Arkadaşlar bu aracı almak istiyorum, en çok merak ettiğim performansı ve arıza durumu nasıldır ? Daha önceden 1.4is vardı bende ona göre nasıl gidişi yol tutuşu bunları öğrenmek istiyorum. Bu araca sahip arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Birde bu ep2 olayı nedir sadece düz vites olduğu için mi ep2 deniyor bir farkı var mıdır?

naylonbranda

Ynt: 1.6 vtec sport alınır mı?
« Yanıtla #1 : Temmuz 12, 2010, 08:45:07 ÖS »
bir cevap yazsaydınız...

sMaRt_aLeCk

« Yanıtla #2 : Temmuz 25, 2010, 10:37:52 ÖS »
Merhabalar... Bu araçtan yaklaşık 4 ay önce aldım öncelikle farklarını söyleyeyim araştırdığım kadarıyla ve bildiğim kadarıyla genelde 4 bijonlu otm vardır piyasada onlarda type r body kit yoktur ve süspansiyonları yumuşaktır 110 bg motor vardır. Şimdi gelelim sahibi olduğum Ep2 ye 5 bijondur ve genelde manueldir orjinal type r body kit ve süspansiyonlar vardır dışarıdan bakıldığında tek fark jantlarıdır yol tutuşu gayet başarılı bana göre bana büyük bir güven veriyor kullanımı oldukca keyifli ve aynalarıda büyük olduğu için şeritlerde dans ederken kasma yapmıyor:)) Şaka bir yana yol tutuşundan kaygın olmasın tabii ep2 alırsan. Şimdi gelelim performansa hemen belirteyim bundan önceki aracım 1.2 16V albeaydı ondan inip buna bindiğimde ya ben çok şey bekledim yada bana yetersiz geldi bilmiyorum tabiiki albeaya göre çoook çoook seri fakat ben dahada fazlasını beklerdim ama böyle söylüyorum diye kötü bir performansı var sanmayın yapıştırır elbette koltuğa. Şuanda bende bu formda kaç bg olduğunu araştırıyorum ruhsatta yazmıyor kimileri 110 kimileri 120 kimileri ise 125 bg olduğunu soylüyor bunun için net bişey söyleyemicem. Ep2 adının nereden geldiğinide inan bende bilmiyorum ama ep2 farklarını kısmen belirttim. 4 aylık tecrübeme dayanarak söylüyorum sizi ne kadar tatmin eder bilmiyorum ama aracımı iyiki almışım tavsiye ederim. Henüz arıza çıkarmadı bin şükür o yüzden bir şikayet söyleyemicem. İnş... yardımcı olmuşumdur. Saygılar...

tonic

« Yanıtla #3 : Nisan 02, 2011, 10:15:24 ÖS »
aynen katılıyorum bnde 3 ay oldu alalı ep2 yı hıc bır sorun yasamadım allah sukurler olusn  arabamın bg gucu 149 BG  :vaww  performance  yaptım turbosuz 
e ınan  suanda  gaza dokanmamla koltuga yapısamam b1 oluyor type r  dan bır farkı yok artık  yakında resımlerı yuklıcem  hosca kalın  :gulegule

okn84

« Yanıtla #4 : Nisan 02, 2011, 10:18:34 ÖS »
aynen katılıyorum bnde 3 ay oldu alalı ep2 yı hıc bır sorun yasamadım allah sukurler olusn  arabamın bg gucu 149 BG  :vaww  performance  yaptım turbosuz 
e ınan  suanda  gaza dokanmamla koltuga yapısamam b1 oluyor type r  dan bır farkı yok artık  yakında resımlerı yuklıcem  hosca kalın  :gulegule

aracınıza ne eklentıler yaptınız 149 g oldu??

aRas

• Furkan Aras Alağaç
« Yanıtla #5 : Nisan 02, 2011, 10:27:00 ÖS »

aracınıza ne eklentıler yaptınız 149 g oldu??

Aynen nasıl elde ettiniz?

Bide Type-R 201 HP ve Kısa Şanzıman var :) Type-R'a hiç daha önceden binmediyseniz eğer çevrenizde varsa bir kere binmenizi tavsiye ederim :) Type-R çünkü motor ve şanzıman olarak enteresan bir alet.EP2 ile performans olarak kıyaslanması çok zor. :)

Bide bu EP olayı kasayla alakalı.EP1-EP2 Cıvıc oluyor.EP3 Cıvıc Type-R oluyor.
« Son Düzenleme: Nisan 02, 2011, 10:27:58 ÖS Gönderen: aRas »

aRas

• Furkan Aras Alağaç
« Yanıtla #6 : Nisan 02, 2011, 10:35:07 ÖS »
Mesela buna bir bakın.EP'lerin farkı burada;

muratcia

• muratcia
« Yanıtla #7 : Ekim 07, 2014, 10:54:32 ÖS »
2005 EP2 ön panjur lazım yardımcı olabilecek var mı?