Gönderen Konu: TUP NEREYE UYGUN OLUR?  (Okunma sayısı 11558 defa)

KAYAM

TUP NEREYE UYGUN OLUR?
« : Temmuz 25, 2009, 08:49:28 ÖÖ »
Selamlar arkadaşlar,
Civic e tup taktırıcam fakat bir türlü yeri kafamda oturtamadım.Sizce issetme yerinemi yoksa bagaj içine harici depomu uygun olur ,
İssetme yerine takarsam yeni araçlardaki mevcut ufak issetmelerden bulmam gerekecek bagajda yer kaplamaması için ,(ufak issetmeleri nerden bulabilirim bir iki lastikçiye sordum bizde yok dediler.)
Önerilerinizi bekliyorum,
Tşk.

mali

Ynt: TUP NEREYE UYGUN OLUR?
« Yanıtla #1 : Temmuz 25, 2009, 11:07:45 ÖS »
Benim fikrim stepne yeri olur benim arabada öyle. Bagaj içinde depo pek kullanışlı olmuyor ne kadar az yer kaplıyor gibi gözüksede stepneden fazla yer kaplıyor. Bence stepne yerine tak bagajın sana kalsın.  Stepne için bir-iki yol önerebilirim
1-Küçük stepne bulmak (en iyi çözüm. belki çıkmacılardan bulabilirsin)
2-Stepneye güzel bir kılıf takmak. Hem temiz hem güzel görünür ayrıca istediğin yere kaydırırsın
3-Stepneyi eve kaldırmak. Şehir içinde pek gerek kalmıyor. Dubleks hemen hava salmıyor o zamana kadar ya petrol ya da lastikçi denk gelir. Olmazsa çakmaklığa takılan hava kompresörleri var 15-20 tl satılıyor.
kolay gesin... :)

omer

« Yanıtla #2 : Temmuz 26, 2009, 09:14:15 ÖÖ »
Simit depo en uygunu. İnce stepne civiclerde arka koltuğun arkasına koltukla aynı açıda sığıyor. Bagajda pek fazlalık yaratmadığı için rahatsızlık vermiyor. Eğilip bagajın içine bakmayınca farkedilmiyor bile.

Benin stepnem orjinalinde ince tipti. ince stepne temini için; http://forum.donanimhaber.com/m_24577411/mpage_1/key_stepne/tm.htm gözatmanızda fayda olabilir.

Kolay gelsin.
« Son Düzenleme: Temmuz 26, 2009, 09:15:34 ÖÖ Gönderen: omer »

serindurus

« Yanıtla #3 : Ağustos 11, 2009, 11:02:00 ÖÖ »
BENDEDE STEPNE TİPİ TANK VAR STEPNE LASTIGINI EVE KALDIRDIM ZATEN 10 YILDIR ARAC KULLANIYORUM SEHIR ICINDE HIC PATLAMADI LASTGIIM GEREK KALMADI SEHIRLERARASI YOLA IDERKEN BAGAJIMA ALIYORUM STEPNEMI UZUN YOLDA ONLEM OLMASI ACISINDAN ALIYORUM AMA HIC GEREK OLMADI ALLAH LAZIM ETMESIN DE ZATEN.....

mali

« Yanıtla #4 : Ağustos 12, 2009, 04:27:16 ÖS »
bence güzel olmuş bagajda yer kaplamamış benimde stepne evde İnşallah ihtiyacımız olmaz zaten şehiriçinde pek gerek kalmıyor her yerde petrol var :)

Ömer arkadaşım bagaj döşemesini sonradan mı yaptırdın?

34GB4525

« Yanıtla #5 : Ağustos 12, 2009, 05:37:41 ÖS »
Ben yeni taktırdım simit depo araçım hb ti ama sedan olsada simit daha mantıklı mali arkadaşıma katılıyorum siddetle simit tek dez avantajı menzilin biraz düşük oluyor örn. benim ki 380 km ;)

KAYAM

« Yanıtla #6 : Ağustos 12, 2009, 05:46:39 ÖS »
Evet bende takdırdım simit depo takdıracakark. var ise simit depoyu öneririm.

mali

« Yanıtla #7 : Ağustos 12, 2009, 05:48:53 ÖS »
doğru menzili biraz düşük oluyor benimki de 380 km gidiyor

ERT

« Yanıtla #8 : Ağustos 12, 2009, 05:52:14 ÖS »
sımıt tup daha mantıklı olur

Fusion35

« Yanıtla #9 : Ağustos 12, 2009, 05:58:40 ÖS »
Bende de HB var. Simit depo taktırdım 45Lt ama. Mezilim Ortalama 530km. 45lt lik tank zeminden 3-4 parmak yüksek geldi ama önemli değil. Straforla, destekle falan aynı hizaya gelir. Stepnem de evde, arexons yada sonax'sın Lastik tamir spreyleri var onlardan atın bitane bagaja, Hem şehir içi hem şehir dışı hertürlü işinizi görür...

cahitarsal

« Yanıtla #10 : Ağustos 12, 2009, 06:24:39 ÖS »
Bende de HB var. Simit depo taktırdım 45Lt ama. Mezilim Ortalama 530km. 45lt lik tank zeminden 3-4 parmak yüksek geldi ama önemli değil. Straforla, destekle falan aynı hizaya gelir. Stepnem de evde, arexons yada sonax'sın Lastik tamir spreyleri var onlardan atın bitane bagaja, Hem şehir içi hem şehir dışı hertürlü işinizi görür...

stepne ıyı fakat o spreyler lastıgı bırdaha kullnmaya ızın vermıyor sanıırm? dgr mudur

mali

« Yanıtla #11 : Ağustos 12, 2009, 06:58:33 ÖS »
birde çakmaklığa takılan hava kompresörleri var 15-20 tl rahatlıklada hava basabiliyor

mali

« Yanıtla #12 : Ağustos 12, 2009, 07:02:12 ÖS »
benden önceki sahibi orjinal bagaj zemınını değiştirmiş suntanın üstünü kaplamış oda artık dağılmaya başlamış
sizdekiler orjinal galiba
mdf kaplatsam orjınal gibi olurmu?
orjınalın fiyatını bılıyonuz mu?

omer

« Yanıtla #13 : Ağustos 12, 2009, 10:03:10 ÖS »
bence güzel olmuş bagajda yer kaplamamış benimde stepne evde İnşallah ihtiyacımız olmaz zaten şehiriçinde pek gerek kalmıyor her yerde petrol var :)

Ömer arkadaşım bagaj döşemesini sonradan mı yaptırdın?

Döşeme orjinal. Sadece bulabildiğim en ince simit depo 200 mm. yüksekliğinde olduğu için 3 cm. kadar zeminde yükseklik yaptı. Bende bagaj halısının altındaki duralit parçanın yerine bulabildiğim en ince kontraplaktan kutu kapağı şeklinde bir parça yaptım.

mali

« Yanıtla #14 : Ağustos 12, 2009, 10:13:26 ÖS »
bende öyle yaptırayım o zaman kontrol ettim sadece simitin üstü çıkıntı yapıyor

omer

« Yanıtla #15 : Ağustos 12, 2009, 10:27:18 ÖS »
Türkiye pazarına giren civic'lerde gördüğüm kadarıya kullanma kılavuzunda ince stepne gösterildiği halde çoğunda standart ebatta jant + lastik konulmuş. 200 mm. lik simit depo kullanılırsa (41 lt. ama 32 lt. gaz alıyor) bir çok araçta hiç yükselti yapmayacaktır. Benim aracım için 180 mm. depo lazımdı. Fabrika kataloglarında bulunduğu halde ben piyasada bulamadım. Zaten 180 mm. şamandırada bulamadım. Eğer deponun sadece üst kısmı çıkıntı yapıyorsa daha ince kenar bantlı bir zemin tablası yapılabilir. Bendeki toplam yükselti 5 cm. civarında olduğu için bayağı rahatsız edici oldu aslında.

serindurus

« Yanıtla #16 : Ağustos 14, 2009, 07:59:06 ÖÖ »
bendede simit depo var stepneyı eve koydum lpg dolum noktasınıda arabanın altına koydurdum araba sankı benzınle calısıyo gıbı lpg oldugu bellı bıle değil .. ne tup gorunuyo nede dolum baslıgı.:):)

serkansobe

« Yanıtla #17 : Ağustos 14, 2009, 08:12:42 ÖÖ »
en iyi tüp mutfağa olur. tüp filan sevmiyorum arkadaşlar ben bu benim şahsi kanaatim:D

keles74

« Yanıtla #18 : Ağustos 14, 2009, 08:17:35 ÖÖ »
simit depo takdırıdım, yedek lastik dışında sorunum yok :))))

unutmadan söyliyeyim lpg takdırtıktan sonra su tahliyesi için yapılmış deliklerin lastik tapalarını çıkarmanı tavsiye ederim , tank teryapıp kokuya neden oluyor.

Ekomomik anlamda sıkıntı olmasada benzinli kullansak engüzeli...
« Son Düzenleme: Ağustos 14, 2009, 08:19:46 ÖÖ Gönderen: keles74 »

I0I_y_I_L_m_A_z_I0I

« Yanıtla #19 : Ağustos 14, 2009, 08:50:35 ÖÖ »
en iyi tüp mutfağa olur. tüp filan sevmiyorum arkadaşlar ben bu benim şahsi kanaatim:D

ya  tup taktırııyorsun yok su otoparka gıremezsın sen  su tarafa cek flan :)   tüp müp yok :)

1.6ies_full

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Ağustos 14, 2009, 01:44:00 ÖS »
adam senin tüpünü nerden bilicek bagaja mı bakıor simit depo güzelmiş az yer çok iş :)

mali

« Yanıtla #21 : Ağustos 15, 2009, 12:03:22 ÖÖ »
gerçekten alışveriş mrk bagaja bakıyolar
benim arabada 2 defa baktılar ikisindede anlamadılar(özdilek)
daha önce başka (Real) güvenlik lpg var mı diye sordu hayır diyemedim var dedim

simit depoda pek anlayamıyolar

34GB4525

« Yanıtla #22 : Ağustos 18, 2009, 09:26:43 ÖÖ »
Ben de güzel bi kontaplak ve üstüne orj bagaj halısını monte edicem o zaman nereye bakıcak görevli merak ediyorum anca arabının altına eğilip bakarsa anlar ki günde kaç bin araca bakıyorlar geçen gün istinye parka gittim adam bagaj açmaktan pert olmuş  :D zor bakıyordu bagaja bi de altına mı eğilecek :D

Birde bende söyle bi sorun var 30 cm bas simit depo bajajı yükselttiği için artık dik koyamıyorum yüksek geliyor bende yan koyuyorum :D