Gönderen Konu: takasa giriyorum 2003 cıvıc es en'eri nelerdir?yardım  (Okunma sayısı 4259 defa)

civicci35

takasa giriyorum 2003 cıvıc es en'eri nelerdir?yardım
« : Şubat 09, 2010, 08:22:54 ÖS »
herkeze selamlar.kısmetse cuma günü 98 ov.lpg'li cıvıc aracımı 2003 cıvıc es ile değiştiriceğiz.sizlerden ricam 2003 lerde kronik sorunlar varmı sitede araştırdım bulamadım.yanlış yerlede aramış olabilirim .sürekli gittiğim ustam araca baktı motor kasa sağlam sorun yok diyor.Ancak bu kasalarda teknolojiye bağlı olarak sanırım teknik sorunlar çok olduğunu söyledi .ancak ben hayallaerimin peşinden gitmek istiyorum gönül isterdiki makyajlı kasa olsun ama bütçem buna yetti es.olsun çamurdan olsun gibi birşey oldu ama yinede almak istiyorum.
Öncelikle şunları örenmek istiyorum
1)araç lpg li motor arıza lambası yanıyormuş.bunun sorun olmayacığını duymuştrum gerçekten öylemi yada nasıl giderilir?
2)elektrikli sunroof durduk yere sorun çıkarırmı?(serviste bir araç sahibi ile konışmuştum sunrooftan çok şikayet etmişti)
3)lpg tüketim değerleri nedir benzin/lpg.

yardımcı olursanız sevinirim.
SAYGILAR.

AL-BAYRAK

Ynt: takasa giriyorum 2003 cıvıc es en'eri nelerdir?yardım
« Yanıtla #1 : Şubat 09, 2010, 08:38:28 ÖS »
 1- gaz telinde sertleşme olur kroniktir...
2 - lpg ışığını iyi bir usta ayarlarsa söner ( marka çok önemli)
3- sonroof sorun çıkartmaz şimdiye kadar duyulmuş değil en azından ben duymadıum
4- yakıt basarsan yakar ama bugünkü verilerle ist da ortalama ş içi 200/220 en fazla lpg de yakar
5- 98 e göre ( bana göre) arkası biraz daha oynaktır
6-aklıma gelenler ve bildiklerim bunlarr
 diğerlerini arkadaşlar eklesin saygılar

yalçınn

« Yanıtla #2 : Şubat 09, 2010, 09:27:37 ÖS »
kronik tek problem gaz teli diye biliyorum ama 98 ies satıyorsanız dikkat edin 2003 kasa ies kadar iyi yol tutmaz biraz daha çabuk kayar sanroof sorunu hiç rastlamadım bu güne kadar lpg için arıza lambası hep yanıyor zaten ben defalarca ayarlattım bi süre sönüyor sonra gene aynı amaşuna dikkat edin arıza lambası sadece lpg den yanıyor olsun  birde alacağınız aracın kilometresi önemli tabiii
şimdiden Allah kaza bela vermesin diyorum....

serdarr

« Yanıtla #3 : Şubat 09, 2010, 11:06:55 ÖS »
ies kadar nasıl yol tutmaz bende biniyorum iese göre çok iyi yok tutuyor

okan_06

« Yanıtla #4 : Şubat 10, 2010, 07:23:13 ÖS »
iesden kesilikle daha iyi yol tutar lpg ye bişey diyemem lpg taktırmadım.kronik sorun dersen direksiyondan gelen ses ustanın dediği gibi teknolojik bi sorunu kesinlikle yok sorunsuz bir araçtır.tabi bakımlarınını sanayide orda burda yaptırırsan kesinlikle her türlü sorunu çıkartır işini bilmeyen adam çok.ben yetkili servise gidiyorum 5 senedir tık yok.

serdarr

« Yanıtla #5 : Şubat 10, 2010, 10:31:05 ÖS »
iesde yol tutuşu diye birşey görmedim vtec2 ye binince farkı anladım

yalçınn

« Yanıtla #6 : Şubat 10, 2010, 10:55:30 ÖS »

bende tam tersini düşünüyorum...

yasansu

« Yanıtla #7 : Şubat 10, 2010, 11:00:15 ÖS »
hakikaten bundan önce 93 corolla kullanıyordum.aynı virajlara civic ile  girince arkasını bırakıyor.Galiba civic biraz daha uzun corollaya göre nerden uzun derseniz.96 corolla ve civic'i yan yana koydum fark anladım.

yalçınn

« Yanıtla #8 : Şubat 10, 2010, 11:02:38 ÖS »
bu cümle ne anlama geliyor yaw iki tarafada çekiliyor:(

serdarr

« Yanıtla #9 : Şubat 10, 2010, 11:04:44 ÖS »
bu cümle ne anlama geliyor yaw iki tarafada çekiliyor:(
nereye çekersen kardeşim :)

civicci35

« Yanıtla #10 : Şubat 11, 2010, 12:45:58 ÖS »
yorumlarınız için teşekkürler önce sanayiye götürmüştüm içim rahat etmedi aracı yetkili servise götürdüm emin olmak için sağönçamurluk değişik sol ön kapı sacı değişmiş iki yerde lokal boya var motor sorunsuz dediler.kaporta çok önemli değil benmi için yani büyük olmadıktan sonra boyaya doğrultmaya takılmam.Sonunda almaya karar verdim yarın üzerime alıcam hayırlısı ile.herkeze kazasız belasız sürüşler

rewhard

« Yanıtla #11 : Şubat 11, 2010, 01:15:44 ÖS »
hayırlısı olsun allah kaza bela vermesin

integtant_83

« Yanıtla #12 : Şubat 11, 2010, 09:07:27 ÖS »
yorumlarınız için teşekkürler önce sanayiye götürmüştüm içim rahat etmedi aracı yetkili servise götürdüm emin olmak için sağönçamurluk değişik sol ön kapı sacı değişmiş iki yerde lokal boya var motor sorunsuz dediler.kaporta çok önemli değil benmi için yani büyük olmadıktan sonra boyaya doğrultmaya takılmam.Sonunda almaya karar verdim yarın üzerime alıcam hayırlısı ile.herkeze kazasız belasız sürüşler
Aracınız hayırlı olsun diyeyim şimdiden. Kılometresını ve takas fiyatını merak ettım,benzer birşey ben de düşünüyorum, önbilgi olarak soruyorum. teşekkürler

civicci35

« Yanıtla #13 : Şubat 11, 2010, 11:27:27 ÖS »
Aracınız hayırlı olsun diyeyim şimdiden. Kılometresını ve takas fiyatını merak ettım,benzer birşey ben de düşünüyorum, önbilgi olarak soruyorum. teşekkürler
benim araç 98 lpg.li 126.binde alacağımı araç 116.binde 2003 lpg.li üzerine 8bin lira vericem.biraz aceleye geldi ama sağlık olsun.

serdarr

« Yanıtla #14 : Şubat 12, 2010, 12:00:18 ÖÖ »
hayırlı olsun kardeşim