Gönderen Konu: silindir kapak conta degisimi  (Okunma sayısı 1515 defa)

nizo18

silindir kapak conta degisimi
« : Temmuz 20, 2015, 03:30:49 ÖS »
Merhaba arkadaslar aracim 2001 civic 1.6 ies radyator susuz kaldigi icin hararet sorunu yasadim ve bi kac ay sonra aracim su eksiltmeye  basladi bu bayramin ilk gunu oldu su eksiltemesi radyatordeki suyu yedek tanka basmasi ordanda disari akmasi yoluyla oluyordu buda 5000 devir ustunde yasanan bi sorundu dusuk devirde su eksiltme yoktu aracimda herhangi bir performans dusmesi yasamadim suya yag yaga su karisimi yasamadim eksozdan cikan duman gayet normaldi aracimin bugun motoru acildi ust blok sokuldu conta yanmis motorda herhangi bi zarar yok aracim 300.000 km gecti usta motor kmsine gore gayet iyi dedi sadece ust kapak taslanmasi gerekiyormus sboplar su gormus degismesi gerekiyormus devir daim pompasi termostat tup hortumlari triger seti conta degisimi hepsi dahil 1200 tl fiyat cikardilar rakam normalmi birde tam dugun asamasindayim bu hic iyi olmadi bundan sonra ayni sorunu yasarmiyim aracimin performansi dusermi sizce

nesinkisen

Ynt: silindir kapak conta degisimi
« Yanıtla #1 : Temmuz 23, 2015, 12:50:46 ÖS »
Düzgün usta ile aynı sorunu yaşamasan da performans düşecektir, 110 yıldır üstesinden gelinecek bir yöntem bulunamadı. Motoru komple Japonya'da fabrikadan çal gel yine kayıplar oluyor.

Ama İES'ler acayip sağlamdır, her türlü ucuz atlatırsın. Birçok araba 300.000km'ye geldiğinde hurdaya çıkıyor. Sen bu yaşadığını başka arabayla yaşasan marşa zor basardın. Üstüne geziyorum, ustalar sorun yok diyor diyorsun. Alet hafif atlatmış.

Bence Atatürk Oto Sanayide Birol ustaya bir göster. Çiftkurtlar'dan sanayiye geçip kendi yerini açması büyük bir nimet oldu.
Atatürk Oto Sanayi Sitesi 2. Kısım 21. Sokak 715

nizo18

Ynt: silindir kapak conta degisimi
« Yanıtla #2 : Ağustos 02, 2015, 09:03:23 ÖÖ »
Oneriniz icin tesekkurler aracimi aldim 1 haftada 3000 km yol yaptim herhangi sorun yok hersey yolunda performansda %20 artis var desem yalan olmaz ustanin eline saglik