Gönderen Konu: sedan civic (96-98) arka sağ-sol çamurluk fitilleri  (Okunma sayısı 1987 defa)

upuk

sedan civic (96-98) arka sağ-sol çamurluk fitilleri
« : Ağustos 24, 2012, 11:53:10 ÖÖ »
Arkadaşlar şu resimde eksik olan lastikleri nerden bulabilirim acaba? Arka Sağ ve arka sol olarak. Ya da alternatif olarak başka bir şey uyar mı o kısımlara?

bilalsahin

• Bilal Şahin
Ynt: sedan civic (96-98) arka sağ-sol çamurluk fitilleri
« Yanıtla #1 : Ağustos 24, 2012, 11:59:27 ÖÖ »
Dostum servisten bulabilirsin yada sanayide fitilcilerden metre hesabı alıp takabilirsin. Sanayi fiyat olarak daha uygun olacaktır kesinlikle. Tecrübeyle sabittir ;)

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #2 : Ağustos 24, 2012, 12:05:23 ÖS »

Arkadaşın belirttiği gibi yan sanayi fitillerde işini görecektir.Çokda önemli bir parça değil çamurluk ağızlarının pas ve korozyona maruz kalmaması için düşünülmüş bir malzemedir.

upuk

« Yanıtla #3 : Ağustos 24, 2012, 12:14:35 ÖS »
Dostum servisten bulabilirsin yada sanayide fitilcilerden metre hesabı alıp takabilirsin. Sanayi fiyat olarak daha uygun olacaktır kesinlikle. Tecrübeyle sabittir ;)

Arkadaşın belirttiği gibi yan sanayi fitillerde işini görecektir.Çokda önemli bir parça değil çamurluk ağızlarının pas ve korozyona maruz kalmaması için düşünülmüş bir malzemedir.

çok teşekkürler arkadaşlar.

kayaci26

« Yanıtla #4 : Ağustos 24, 2012, 11:08:56 ÖS »
doğru söyleyeni dokuz köyden kovacaklar ama ben yine de doğru bildiğimi söyleyeceğim...

o fitiller araçlarımızın orjinalinden en gereksiz ve de zararlı aksesuarıdır...

zira çamurluk ağzındaki ıslaklığı muhafaza ederek o bölgede pas korozyon vs devamında çürük oluşumunn 1 numaralı nedenidir... özellikle kış aylarında tuz ve solüsyonlu yollarda km çevirdikten sonra o bölgeye yerleşen tuz vs maddeler çürük başlangıcının müjdecisidir...

normal şartlarda da illaki bu fitilin arasına pudralaşmış toz ve su giriyor eee devamında yine küf---- yine pas--- yine çürük----

KARAR SİZİN . . .

upuk

« Yanıtla #5 : Ağustos 25, 2012, 01:38:18 ÖÖ »
doğru söyleyeni dokuz köyden kovacaklar ama ben yine de doğru bildiğimi söyleyeceğim...

o fitiller araçlarımızın orjinalinden en gereksiz ve de zararlı aksesuarıdır...

zira çamurluk ağzındaki ıslaklığı muhafaza ederek o bölgede pas korozyon vs devamında çürük oluşumunn 1 numaralı nedenidir... özellikle kış aylarında tuz ve solüsyonlu yollarda km çevirdikten sonra o bölgeye yerleşen tuz vs maddeler çürük başlangıcının müjdecisidir...

normal şartlarda da illaki bu fitilin arasına pudralaşmış toz ve su giriyor eee devamında yine küf---- yine pas--- yine çürük----

KARAR SİZİN . . .

ben yaklaşık 1 sene önce sökmüştüm onları bu dediklerinizi duyduğumda. ancak şimdi sağ çamurluk içi turunculaştı resmen, oksitlenme başladı.

anlaşılan; taksak bir dert, takmasak bir dert.. :(
« Son Düzenleme: Ağustos 25, 2012, 01:38:55 ÖÖ Gönderen: upuk »