Gönderen Konu: Radyatör yedek deposunun su eksiltmesi  (Okunma sayısı 2180 defa)

35AV7431

• Burak
    • Facebook
Radyatör yedek deposunun su eksiltmesi
« : Ağustos 14, 2014, 01:28:27 ÖÖ »
Merhabalar
Yaz başladığından beri radyatörün yedek haznesindeki suyun 1 ayda maximumdan minimuma indiğini fark ettim. Kaçak yok kontrol ettim. Aracımda hararet sorunu yok ilk marşta titreme veya düzensiz çalışma sorunu yok, rolentide dengesizlik yok hiç bir sorun yokken böyle azaltmasını anlayamadım. Sorduğum arkadaşım radyatör kapağının özelliğini kaybetmiş olabileceğini söyledi. Sizce sorun ne olabilir ? Yorumlarınız için teşekkür ederim.

YUNUS MERİÇ

Ynt: Radyatör yedek deposunun su eksiltmesi
« Yanıtla #1 : Ağustos 14, 2014, 07:41:21 ÖÖ »
Merhabalar
Yaz başladığından beri radyatörün yedek haznesindeki suyun 1 ayda maximumdan minimuma indiğini fark ettim. Kaçak yok kontrol ettim. Aracımda hararet sorunu yok ilk marşta titreme veya düzensiz çalışma sorunu yok, rolentide dengesizlik yok hiç bir sorun yokken böyle azaltmasını anlayamadım. Sorduğum arkadaşım radyatör kapağının özelliğini kaybetmiş olabileceğini söyledi. Sizce sorun ne olabilir ? Yorumlarınız için teşekkür ederim.

İlk etepta ucuz yollu yapılması gereken radyatör kapağını 1,1bar olanı ile değiştirmen sanırım sorunu çözecektir.