Gönderen Konu: Peugeottan sonra Honda civic  (Okunma sayısı 3697 defa)

karayılan

Peugeottan sonra Honda civic
« : Mart 22, 2011, 04:23:33 ÖS »
selam arkadaşlar aranıza yeni katılıyorum kendimi forumda tanıttım.sizlerin bilgilerine ihtiyacım var.şuanda kullandığım aracım Peugeot 307 1.4 hdi 68 hp 2003 model daha önceki aracımda 98 model 106 gti idi Aileden gelen peugeot hastalığı var 106 gti yi satıp 307 aldığıma çok pişman oldum bu araba resmen traktör gitmiyor artık önüme gelenden tokat yemekten geçilmekten bıktım artık.1-2 aya kadar satıp kurtulacağım biraz borçlarım var onları kapattıktan sonra elimde 8 tl kadar bir para kalacak ve bu parayla 92-94 model arası Honda civic sedan almak istiyorum bu paraya temiz bişey alınırmı aslında civic si var aklımda ama hem burada bu arabadan çok az var hemde fiyatları 11-12 bin tl olduğu için gücüm yetmez.sizce 8 tl ye 92-94 civic sedan alınırmı??? saygılar. >=ok

1.bu aracın konforu nasıl?
2.yakıt çok yakarmı?
3.performansı beni tatmin edermi?
4.kronik arızası varmı çok arıza yaparmı?
5.Lpg takıldığında sorun çıkarırmı?

Cello_tuning

Ynt: Peugeottan sonra Honda civic
« Yanıtla #1 : Mart 22, 2011, 06:54:20 ÖS »
92-94 ex-el var onlarda karbüratörlü 90 hp .o fiyata ancak bunlar var...

PearL GreY MoNsteR

« Yanıtla #2 : Mart 22, 2011, 10:19:00 ÖS »
Konforu bakımından Yaşına göre 10 numara bir araçtır. Perfonmansı RenauLt 'un  90 bg Lerine benzemez . Sizi her türLü götürür. Yakıtı karbüratörLü oLduqu için normaLin üstünde fakat tam sonucu bnde biLmiyorum :) Kronik arızası varmı biLmiyorum fakat yok heralde. LPG 'de sorun çıkmaz.

Şimdi bir EG kasaya bindinizmi diye sorarsanız hayıR binmedim.  Fakat sitedeki geneL kanı bu ...
sayqıLar inş. yardımcı oLabiLmişimdir ...

karayılan

« Yanıtla #3 : Mart 23, 2011, 10:35:58 ÖÖ »
sağolun arkadaşlar cevaplarınız için tam olarak detaylı bilgi verebilecek birine ihtiyacım var saygılar

piscocuk

« Yanıtla #4 : Mart 23, 2011, 10:46:27 ÖÖ »
pugdan sonra hangi hondaya binersen bin ön takımdan gelen takır tukur sesini duymayacaksın.yada aracın içinden gelen gıcırtılar..bende yıllarca 106 gti ve farklı puglar kullandım.106 gti den sonra 307 alarak zaten intahar etmişsin :)

bence elinde kalan 8 TL nin üzerine biraz daha ilaveler yapıp 96 sonrası cvc almaya çalış.hem model olarak daha yeni hemde sıralı sistem takıp güzel yakıt değerleri elde edersin.

1,4 sedan cvclerin 1-2-3 vitesleri gayet iyi ve tatminkar.çoğu 1,6 araca kafa tutabilirsin.ama 4-5 devreye girince iş biraz sıkıntıya sokar seni.bunun dışında konfor olarak puglara göre daha iyidir ama yol tutuşu puglara göre daha kötüdür..

genel değerlendirme yapacak olursak puglar maalesef hondalara göre daha sık ve çok sorun çıkarıyorlar.hondayı alıp yağını suyunu koymadan sorunsuz gidersin ama pugda motoru eline alırsın.şuanda alacağın hondaya motoruna anahtar değdirmeden uzun zaman kullanabilirsin.

ama tavsiyem kendini biraz zorlayıp 96 sonrası bir cvc alman olur

bu saydığın araçların hepsini kullandım.aklına takılan farklı sorular olursa yardımcı olurum

chevasil

« Yanıtla #5 : Mart 23, 2011, 05:22:21 ÖS »
pugdan sonra hangi hondaya binersen bin ön takımdan gelen takır tukur sesini duymayacaksın.yada aracın içinden gelen gıcırtılar..bende yıllarca 106 gti ve farklı puglar kullandım.106 gti den sonra 307 alarak zaten intahar etmişsin :)

bence elinde kalan 8 TL nin üzerine biraz daha ilaveler yapıp 96 sonrası cvc almaya çalış.hem model olarak daha yeni hemde sıralı sistem takıp güzel yakıt değerleri elde edersin.

1,4 sedan cvclerin 1-2-3 vitesleri gayet iyi ve tatminkar.çoğu 1,6 araca kafa tutabilirsin.ama 4-5 devreye girince iş biraz sıkıntıya sokar seni.bunun dışında konfor olarak puglara göre daha iyidir ama yol tutuşu puglara göre daha kötüdür..

genel değerlendirme yapacak olursak puglar maalesef hondalara göre daha sık ve çok sorun çıkarıyorlar.hondayı alıp yağını suyunu koymadan sorunsuz gidersin ama pugda motoru eline alırsın.şuanda alacağın hondaya motoruna anahtar değdirmeden uzun zaman kullanabilirsin.

bu saydığın araçların hepsini kullandım.aklına takılan farklı sorular olursa yardımcı olurum

arkadaşımın dediklerine harfiyen katılıyorum suan bende 1.4 is sedan kullanıcısıyım 1.2.3. viteslerde cogu 1.6 peşinden koşturur. dıger 1.4leri ise saymıyorum yeni cıkanlar hariç onlarda turbo besleme falan var ama atmosferik olarak gayet ıyı durumda. biraz daha maddi acıdan zorlarsan si' almanı tavsıye ederım. yakıt olarak suan yeni tüp taktırdım yeni ölçümüm oldu 100 km'de 9 litre gaz yakıyor bizim burdakı gaz fiyatına göre km'de 0.18 krş yakıyorum.
« Son Düzenleme: Mart 23, 2011, 05:23:27 ÖS Gönderen: chevasil »

karayılan

« Yanıtla #6 : Mart 23, 2011, 05:45:34 ÖS »

çok sağol arkadaşım beni aydınlattığın için aslında niyetim Sİ almak ama Gaziantepte Sİ çok az onlarında fiyatları çok yüzsek adamlar 11-12 tl para istiyorlar yani o kadar verdikden sonra biraz daha zorlarım seninde dediğin gibi 96 sonrası çıkan 1.4 alırım daha mantıklı haklısın hem enjeksiyonlu hemde yeni kasa.ama şu anda en fazla 8-9 bin tl çıkarırım neyse bakalım hayırlısı.yardımın için tekrar teşekkür ederim.bu arada 106 gti yi satıp 307 almak dediğin gibi intihar oldu resmen benim için :o)

fkr2cypru

« Yanıtla #7 : Nisan 01, 2011, 04:19:57 ÖS »
5. kattan düşer gibi girdim konuya ama emin ol 106 dan daha iyi bi araçtır (307 dizeli araya katmıyorum bile)

RottingChrist

« Yanıtla #8 : Nisan 11, 2011, 08:23:56 ÖÖ »
5. kattan düşer gibi girdim konuya ama emin ol 106 dan daha iyi bi araçtır (307 dizeli araya katmıyorum bile)

beni de 1.6 307 kemsmedi gittim SI aldım. yalnız araçların kıyaslamasını sadece fiyat olarak yapmak yanlış olur. ihtiyaç ve amaç neyse ona göre alınmalı. bence 11 12 lira bir SI için büyük para değil.  11 12 ye aldığın bir SI ı sıkıntısı yoksa zaten çok rahat aynı paraya satarsın. bütçe el vermez orası başka..