Gönderen Konu: park sensörü  (Okunma sayısı 10439 defa)

55en082

park sensörü
« : Kasım 29, 2009, 11:35:40 ÖÖ »
beyler park sensörü alcam malum kasa cok uzun vtech2 hangi markayı önerirsiniz ve fiyat şimdiden teşekkurler

can_gnr

Ynt: park sensörü
« Yanıtla #1 : Kasım 29, 2009, 12:50:22 ÖS »
bende var ıkı takım almıstım ucuz olduğu ıcın bı takımını ek kasa hondama taktım kullanıyorum dığer takımda daha kutusunda hiç kullanılmamış 0534 932 45 61

zedrix

« Yanıtla #2 : Kasım 29, 2009, 01:41:06 ÖS »
cenmax var bende ekrenlı gayet memnunum
gecenlerde 45 aldık cın malı baska bır marka ekranlı montajınıda ben yaptım on numara calıyor sorun yok...

ERT

« Yanıtla #3 : Kasım 29, 2009, 01:52:28 ÖS »
gecenlerde 45 aldık cın malı baska bır marka ekranlı montajınıda ben yaptım on numara calıyor sorun yok...

montajı nasıl yapılıyor zedrix anlatabılırmısın ? tampon delme işlemi nasıl yapılıyor hep o takılıyordu kafama?

zedrix

« Yanıtla #4 : Kasım 29, 2009, 01:55:14 ÖS »

montajı nasıl yapılıyor zedrix anlatabılırmısın ? tampon delme işlemi nasıl yapılıyor hep o takılıyordu kafama?

kutunun ıcınden kendı matkap ucu cıkıyor zaten gerısı senın yatenegıne kalmıs
gerı vıtes lambasına gıden kablodan da elektırık cekıyorsun senı bu ıslerle ugrasıyor dıye bılıyordum yanlış mı hatırlıyorum...

zedrix

« Yanıtla #5 : Kasım 29, 2009, 03:30:52 ÖS »
ERT yınede sorun yasarsan ozelden ulaşabılırsın yardımcı olrum bıldıgım kadarıyla maksat ısın gorulsun

55en082

« Yanıtla #6 : Kasım 29, 2009, 03:31:51 ÖS »
zedrix alımı kurulumu kacı buluyoo bu cihazın 4+2 mi ii yani önlerede yoksa sadece arka yeterli oluyomu

zedrix

« Yanıtla #7 : Kasım 29, 2009, 03:41:23 ÖS »
yeterli olması senle alakalı bırsey nasıl ıstersen

sahıbındende bır cok secenek mevcut bakabılırsın

bendekı cenmax ın lcd ekranlı modelı 15o tl ye montaj dahıl takıyorlar bostancıda
45 tl ye aldıgımız ledli ekran denılen modelden montajını ben yaptım. ama montaj ıcın 30 tl ıstedıler
bız onden algılayıcıya ıhtıyac duymadıgımız ıcın fıyatını dahı arastırmadık ınternetten bakıcaksın artık...

Time-R

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Kasım 29, 2009, 04:05:15 ÖS »
enengin1 abimiz yaptirmis, istersen bir ozel mesaj at

AL-BAYRAK

« Yanıtla #9 : Kasım 29, 2009, 04:07:04 ÖS »
öne ne gerek var  yoğun trafikte 2 metre yaklaşınca başlayacak  ötmeye yeri geldiğinde trafikte 50 cm kadar yaklaşmıyor muyuz arkadaşlar

AL-BAYRAK

« Yanıtla #10 : Kasım 29, 2009, 04:07:49 ÖS »
 ben de yaptıracağım 45-50 tl montaj gayet basit aslında eli yatkın olan herkes yapabilir

55en082

« Yanıtla #11 : Kasım 29, 2009, 04:09:10 ÖS »
verdigin bilgiler için sagol bende 4 lü taktrayım gitsin :D

Time-R

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Kasım 29, 2009, 04:14:00 ÖS »
öne ne gerek var  yoğun trafikte 2 metre yaklaşınca başlayacak  ötmeye yeri geldiğinde trafikte 50 cm kadar yaklaşmıyor muyuz arkadaşlar

haklisin hocam one bencede gerek yok, ama trafik oldugunda bizimde arkamiza yanasacaklar o zaman arkada otmeye baslayacak ve arkayada gerek yok..

55en082

« Yanıtla #13 : Kasım 29, 2009, 04:18:10 ÖS »
bu ötmeyi kaldıramıyoz mu:?sadece ekrandan iş bitiremezmiyiz

zedrix

« Yanıtla #14 : Kasım 29, 2009, 04:38:06 ÖS »
bu ötmeyi kaldıramıyoz mu:?sadece ekrandan iş bitiremezmiyiz
seslı modellerde arabalardakı ufak tız hoperloru gıbı hoperler oluyor ve bagaja yerleştırılıyor
ekranlı modellerde ses cıkıyor ekranın arkasında ayar tusu oluyor(3 kademe kapalı* orta* yuksek ses) ama bazı ekranlı modellerde ayar dugmesı yok sureklı ses acık kalıyor. geri vıtese baglandıgı ıcın sadece gerı vıtesteyken oter benınm aracta sureklı acık oldugu ıcın ben sesı kapalı kullanıyorum.

BurakOz

« Yanıtla #15 : Kasım 29, 2009, 05:28:48 ÖS »
peki tampon rengine boyanabiliyormu bunlar ve ne kadar masraf olur boyama

zedrix

« Yanıtla #16 : Kasım 29, 2009, 05:34:19 ÖS »
bazı urunler reklı oluyor aracına uygun renkte alabılıyorsun sıyıh olursada tabıkıde boyanıyor ama extra masraf

AL-BAYRAK

« Yanıtla #17 : Kasım 29, 2009, 09:17:55 ÖS »
 geri vites e takmadıktan sonra arkadan vursada ötmez algılama için araç geri viteste olması lazım ama ön için öyle değil her yaklaşmada öter
 boyanır 20-30 lirabelki daha ucuz tanıdığın kaportacı varsa  para bile almaz

ancakkkkk aman dikkat fazla kalın boya vurdurmayın fazla boya vurulursa her geri vitese taktığınızda arkada bi şey olmasa da sürekli öter  örnek: enengin1 in kiler gibi

haklisin hocam one bencede gerek yok, ama trafik oldugunda bizimde arkamiza yanasacaklar o zaman arkada otmeye baslayacak ve arkayada gerek yok..

ERT

« Yanıtla #18 : Kasım 29, 2009, 10:32:24 ÖS »

sadece tampon delıklerını nasıl ayarlandıgını merak edıyorum cunku kafama gore delmek ıstemıyorum hepsı eşit olsun dıye o sensorlerın delme ıslemı nasıl yapılıyor ben yaptım dıyınce onu sormak ıstedım evet uc cıktıgını bende bılıyorum ama ayarlanması peki?

gerı vıtes lambasına gıden kablodan da elektırık cekıyorsun senı bu ıslerle ugrasıyor dıye bılıyordum yanlış mı hatırlıyorum...

Time-R

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Kasım 29, 2009, 11:46:02 ÖS »
geri vites e takmadıktan sonra arkadan vursada ötmez algılama için araç geri viteste olması lazım ama ön için öyle değil her yaklaşmada öter
 boyanır 20-30 lirabelki daha ucuz tanıdığın kaportacı varsa  para bile almaz

ancakkkkk aman dikkat fazla kalın boya vurdurmayın fazla boya vurulursa her geri vitese taktığınızda arkada bi şey olmasa da sürekli öter  örnek: enengin1 in kiler gibi

uehauehauehe ornege bak cok komik vahheuaheuahue kendimden gectim

can_gnr

« Yanıtla #20 : Kasım 30, 2009, 10:35:33 ÖÖ »
benım elımde var 50tl istediğiniz rengede boyarım ıkı takım almıstım bı takımını aracıma taktım  gayet ıyı diğer takımı satıyorum acılmamış kutusunda

55en082

« Yanıtla #21 : Kasım 30, 2009, 12:00:12 ÖS »
marka resim vb görebilirmiyim sercan_Dikme@hotmail.com ekle konuşalım

zedrix

« Yanıtla #22 : Kasım 30, 2009, 12:37:31 ÖS »

sadece tampon delıklerını nasıl ayarlandıgını merak edıyorum cunku kafama gore delmek ıstemıyorum hepsı eşit olsun dıye o sensorlerın delme ıslemı nasıl yapılıyor ben yaptım dıyınce onu sormak ıstedım evet uc cıktıgını bende bılıyorum ama ayarlanması peki?

ben kolı bantı kalınlıgında maskara bantı kullandım. Banttı duzggun sıfırlayarak cektım elımde metre olçe olçe.
sonra arka bagaj kılıt demırınden tam orta noktayı tayın ettım. Sonra kullanım kılavuzunda yer alan sensorler arası mesefeye gore delık yerlerını belırledım. sonrası malum deldım gıttı gerısı kolay zaten...

must!

« Yanıtla #23 : Aralık 03, 2009, 05:07:19 ÖS »
arkadaşlar bir sorum olacak arkadaki sensörler geri vitese göre mi ayarlı.yani geri geri bir arabaya yaklastıgınızda uyarıo?.yoksa trafikten arkadan biri yaklastıgında fln anlamdım:S

zedrix

« Yanıtla #24 : Aralık 03, 2009, 05:37:00 ÖS »
arkadaşlar bir sorum olacak arkadaki sensörler geri vitese göre mi ayarlı.yani geri geri bir arabaya yaklastıgınızda uyarıo?.yoksa trafikten arkadan biri yaklastıgında fln anlamdım:S
gerı vıtes lambasından elektrık cekersen gerı vıtese attıgında calısır.
park lambasına baglarsan parklar acıkken calısır
sen nerden elektrık cekersen o sekılde calısır