Gönderen Konu: Otomotik Vites Honda Alacağım  (Okunma sayısı 1235 defa)

hondaotomat

Otomotik Vites Honda Alacağım
« : Ağustos 12, 2013, 01:56:13 ÖS »
iyi günler arkadaşlar foruma yeni üye oldum. hatam varsa affola

ben bir honda almayı düşünüyorum otomotik vites.bana yardım ederseniz sevinirim
toplam bütçe 15.000 tl, ee bu parada tüm vergiler ıvır zıvırlar noter parasıda var tabi.

şimdi sorularım var,

- 1997-1999 falan honda otomotik vites alınır mı ?
- aylık yıllık bakımları masrafları ne olur ?
- otomotik şanzıman yağ değişimi kaç paraya mal olur ?
- arabayı üzerime alırken toplam kaç para noterde falan gider tüm giderler nelerdir ?
- otomotik vites araba zormudur ? bakımları nasıldır ? maliyet nasıldır ? parça sıkıntısı olurmu ?
- arabayı ilk aldığımda bakım yaptırmalımıyım ?
- ilk araba alırken nelere dikkat etmek gerekir hangi servise götürmek nelerine baktırmak gerekir?
- yani ilk kez 2 el bir araba yani ilk kez araba alacağımda hiçbirşeyden haberim yok bana yardımcı olurmusunuz ?

ilanlar semboliktir, benimle bir alakası yoktur. bu tarz bir honda civic almayı düşünüyorum.
bu arabalara bu para verilirmi? pazarlık payı ne olmalıdır? yada en fazla ne kadar verilir

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-bayram-kampanyasi-bu-fiyata-bu-temizlikte-yok-133541382/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-1997-honda-lpgli-88020052/detay

bildiğini bilmediğiniz ne varsa paylaşırsanız sevinirim. saolun çok teşekkür ederim.

xlx99

• Tolga B.
Ynt: Otomotik Vites Honda Alacağım
« Yanıtla #1 : Ağustos 12, 2013, 02:18:18 ÖS »
otomatik vites bir araç alıyorsanız bence şanzımanı iyice bir kontrol ettirmek gerek. Ayrıca eğer bakım geçmişi belirsiz ise şanzıman yağını da değiştirseniz iyi olur. Benim bu konularda düsturum, biraz pahalı bir yöntem de olsa, yetkili servise bu işleri yaptırmanızdır.

Aracı alırken de, ya güvendiğiniz bir usta ya da eğer yoksa yetkili serviste expretiz yaptırmakta fayda var. Bununla birlikte tramerden de sorgu yapmak faydalı olabilir.

Noter devri artık çok kolay ve ucuz. Eğer plaka değişiim omayacak ise, 95 TL civarı bir noter masrafınız olacak. sonrasında ise zorunlu trafik sigoratsı yapmanız gerek (istanbul için 400 TL civarında). yaklaşık 1 ay içinde ruhsatınız adresinze geliyor, ama yok ben uğraşmam derseniz. Noterden çıkıp geçici ruhsat ile hemen bir zorunlu trafik yaptırıp, noterin bağlı bulunduğu trafik şubeye giderek ruhsatı aynı gün alırsınız.