Gönderen Konu: Otomatik Vitesle İlgili Bilgi Verebilecek Olan  (Okunma sayısı 2239 defa)

mustafa23

Otomatik Vitesle İlgili Bilgi Verebilecek Olan
« : Mayıs 05, 2011, 06:51:41 ÖS »
Merhaba arkadaşlar;

Ben bu aracın 2006 model 1.6 otomatik vites olanını almak istiyorum fakat büyük ihtimalle 70-80 bin km olacağı için, özellikle otomatik vites sorun olur mu, şanzımanla ilgili sorun yaşayan veya düz vites tavsiye eden var mıdır?
Bir de LPG kullanmayı düşünüyorum, benzinli ve LPGli ne kadar yakar fikri olan var mıdır?

Son olarak bu araca 22-23bin TL ile en fazla bir, iki parça boyalı olarak sahip olabilir miyim sizce..

sakleylek

Ynt: Otomatik Vitesle İlgili Bilgi Verebilecek Olan
« Yanıtla #1 : Mayıs 05, 2011, 07:40:55 ÖS »
Arkadaşım benim aracım 2003 ES otomatik bizde amladan önce çok araştırdık. Otomatik viteste en sorunsuz marka ve model honda civic... Aracın bakımları düzenli yapıldıysa kullananda aracını kullanırken kötü muamele yapmadıysa motor ömrü kadar otomatik vitesinde ömrü olabilir... Bence 2006 model yıl bakımından triger değişimi ister.(Ben zaman ve ya km hangisi önce gelirse yapma taraftarıyım..) Alacağınız aracın Lpg'sini siz taktırırsanız daha iyi olur. Lpg de bu araçlar her 10.000 km'de subap ayarı ister(Ben yaptırıyorum gecikirse sorun yapıyor...) Ama Amerikan arabasının tadını vermese de bence onlar kadar güvenilir arabalar...

tnrdnz

« Yanıtla #2 : Mayıs 05, 2011, 09:44:56 ÖS »
arkadaşım bende 98 model 1.4 otomatik honda var.
ben o 1.4 motorla ne yanlamalar ne gazmalar ne yapıştırmalar yaptım sorma.
we bnm yaptıgım araç 13 yaşında bırakın şanzumanı yolda yürürken arabadan ses gelmio.
gaz konusuna gelincede sana herkezin bildigi bi yanlışı sölim: otomatik çok yakar!
arkdaşım bnm motor çok iyi durumda tıkalı deil subap ayarları yapılı mis gibi araba
20 tl gaz ile 80 km rahat gidio ekonomi kullanırsam 90 km görüyorum.
ama ben bunarı honda için söylüyorum ford hayatımda hiç kullanmadım kullanmamda honda düşünürsen;
arabaya baktır bi sıkıntısı yoksa gözün kapalı al

mustafa23

« Yanıtla #3 : Mayıs 06, 2011, 05:09:45 ÖS »
Teşekkürler beyler.   >=ok
 Açıkcası istediğim cevaplar geliyor, otomatik vitesi LPG ile kullanırsam sorun olur mu diye de düşünüyordum. Ailemin dizel focusu var resimde görülüyor, bu fiyatlara dizel focus da alabilirim ama benim binmediğim araç kalmadı, bir honda kaldı, o yüzden almayı düşünüyorum.

tnrdnz

« Yanıtla #4 : Mayıs 07, 2011, 01:59:42 ÖÖ »
kardeşim al bi honda gör bak bi kere tadını al kolay kolay wazgecmezsın
sonuçca bu forumdaki herkez honda kullanıyor ve satanlarda tekrar honda alıyorsa bi nedeni wardır elbet
honda bnm babamın deil sonuçta savunmak için demiyorum ama güzel araba