Gönderen Konu: otomatik şanzuman  (Okunma sayısı 2620 defa)

cihan_savran

otomatik şanzuman
« : Eylül 27, 2011, 06:03:27 ÖS »
merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım inşallah en kısa zamanda bir civic almayı düşünüyorum 1.6 ise mümkünse eger full paketli olursa daha iyi olur aracı otomatik şanzuman alıcam daha önce bmw mercedes opel renault otomatik kulalandım honda otomatik konusunda iyi olduğu söyleniyor sizdende yorumlar almak istedim yolda gidişi bakımı yakıt performansı nasıldır ve civic alınırken bakılması geereken herhangi birşey varmı boya kporta haricinde elimizden geldiği kadar motora ve şanzumana bakıcaz tabi ama sizler hondacı olarak biraz daha bilgi sahibisiniz cevaplar için şimdiden tşkler herkese kazasız belasız günler

cihan_savran

Ynt: otomatik şanzuman
« Yanıtla #1 : Eylül 30, 2011, 11:01:01 ÖS »
kimsenin bilgisi yok galiba:(

TuRKiSh.Dj

« Yanıtla #2 : Ekim 01, 2011, 12:07:30 ÖÖ »
merhaba arkadaşım..
öncelikle dediğinde haklısın Honda otomatik şanzuman yönünden en iyisidir. Hiçbir problem çıkartmaz sana.
O yönden için rahat olsun öncelikle..
Bende otomatik 2011 elegance kullanıyorum. Vites geçişlerini hissetmiyorsun bile.
Ama tek dikkat etmen gereken şey yakıt. Bu da senin elinde. Çok yakmamasını isiyorsan fazla agresif kullanmıcaksın..
Ama yok ben motor sesi duymak isterim dersen yakıtına katlanacaksın..
Yolda gidişi bakımından uçak tarzında diyebilirim. Yalıtım hariç bir problrm yok. İçeriye ses alması dışında yani.
Bakımlarını da düzenli yaptırırsan eğer sana arıza çıkartacagını hiç zannetmiyorum.
performans istersen eğer Vtec diyorum zaten biliosundur.
kaportasına boyasına tabiki bakacaksın.. Ama ikinci el alıcaksan eğer KM ye bakmana gerek yok. Honda da km sorunu olmaz çünkü. 200 bin 300 bin olsa dahi dewam.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Yardımcı olabilmişimdir inşallah..
keyifli forumlar..

PearL GreY MoNsteR

« Yanıtla #3 : Ekim 03, 2011, 10:10:46 ÖS »
Ama Şimdi Şuda Var 2.el araç alacaksanız önceden hormu kullanılmış düzgünmü kullanılmış buna göre ağrıza durumu değişiklik gösterebilir ama kolay kolay bir sorun çıkmaz... Otomatikte çıktımı tam çıkar ama :)

faw13

« Yanıtla #4 : Ekim 03, 2011, 10:19:51 ÖS »
bildiğim kadarıyla civiclerin otomatik şanzımanı parasına az kastırsan 0 araba alabiliyorsun :D ama sorunsuz, garanti de var 6 yıl, rahat yani :D

şanzıman için de tepkileri son derece yerinde, öncesinde 2005 astra ve 2010 linea kullanmıştım otomatik, linea 1.3 dizeldi, ikisinde de ciddi sıkıntılar yaşıyordum, astra yokuşlarda saçmalardı, linea her koşulda saçmalıyordu, civicte geçenlerde bi ara gazı vermesi  dışında bir sıkıntım olmadı henüz (gaza hafifçe bastığımda 3000 devire kadar yükselip hızlanmadan sonra hızlanmaya başladı, o günde öyle geçti sonraki gün normale dönmüştü), sadece gaz pedalını kullanarak istediğim viteste götürebiliyorum bile :P tetiklere pek gerek kalmıyor

taltunoz

« Yanıtla #5 : Ekim 04, 2011, 09:20:48 ÖS »
98 model hb 1.4is otomatik vitesde hicbir sorun yasamadim simdiye kadar.. Teknoloji geregi biraz sertti gecisleri o kadar. Ayrica 1. ve 2. vitesi kisin cok cok iyiydi, hem sehir icinde hem de dagda arabayi kaydirmadan devirlendirmeden goturuyordu. Yazin da devirli kullanmak istersen de yine 2. vites gayet iyi performans veriyordu.. Ama ne kadar basarsan o kadar cok yakiyordu!.. Soyle ornek veriim, normalde sehirlerarasinda 100-120km hizla 6-6,5lt kadar yakarken, 160-170km hizla 9,5lt yakti.. Sehiricinde ortalama kullanimla da yazin 8,5-9lt kisin da 11lt civarinda yakiyordu..

Simdi de 2004 3K otomatik kullaniyorum, teknoloji farkini sonuna kadar yasiyorum :) vites gecislerini nerdeyse hic hissettirmiyor.. (cvt sanziman) Henuz kis deneyimi yasamadim. Bakimlarini tamamlamadan da yuksek devirlerini denemeye gonlum elvermedi ;) simdilik sehiricinde gayet memnunum, tepkileri gayet yerinde. Pek dikkat etmeden kullanmama ragmen yakit ortalamasi 9.2lt.. 

Honda'da hakkaten hor kullanilmadiysa otomatikte sorun yasamazsin, sanziman yagini degistir yeter.. ;)

taltunoz

« Yanıtla #6 : Ekim 11, 2011, 06:14:57 ÖS »
Haftasonu sehirlerarasinda 7,5lt yakti, yolun genelini 130-140 la gittim, radardan suphlendigim yerlerde 100-110a dustum, bazen de 160-180 civari gittim.. İyi gibi geldi bana..