Gönderen Konu: ön plakalık nasıl çıkar?? nova plaka önde nasıl durur(acil...)  (Okunma sayısı 13260 defa)

et302gti

arkadaşlar vtec 2 min ön plakalığın altındaki plastiği çıkarmak istiyorum, vidalı değil 2 tane tırnak tutuyor anladığımkadarı ile daha önce yapan arkadaşlar illaki vardır aramızda. yardımcı olurlarsa sevinirim...
birde ön tarafa nova plaka takıym diyorum, tapmonda delik kalıp kalmıycağını bilmiyorum. kullanan varsa nova plakayı vtec2 de resimlerini gönderirse sevinirim.şimdiden teşekkür herkese...

et302gti

Ynt: ön plakalık nasıl çıkar?? nova plaka önde nasıl durur(acil...)
« Yanıtla #1 : Eylül 14, 2009, 05:29:51 ÖS »
yokmu arkadaşlar bir bilen, yarın plaka çıkacak bugun öğrenmem lazım!!!

et302gti

« Yanıtla #2 : Eylül 15, 2009, 12:01:32 ÖÖ »
güncellll

rebellious

« Yanıtla #3 : Eylül 15, 2009, 12:03:12 ÖÖ »
arkadaşım tamponu sökmen lazım plakalık plastiğini cıkarman için içerden vidalı tamponu sökmeden zor

ERT

« Yanıtla #4 : Eylül 15, 2009, 12:20:31 ÖÖ »
yukarı dogru asıl bıraz cıkıcak korkma esnıyo capraz cekıceksın zaten tam yukarı gelmez ben ılkde cok ugrastım kırıcaktım hatta sınırden yukarı dogru asılınca geldı askılı tırnaklar var .. sonra onlar somunlu ıster sokersın ıster somunu o delıkde bırakırsın ..

et302gti

« Yanıtla #5 : Eylül 15, 2009, 12:43:57 ÖÖ »
yukarı dogru asıl bıraz cıkıcak korkma esnıyo capraz cekıceksın zaten tam yukarı gelmez ben ılkde cok ugrastım kırıcaktım hatta sınırden yukarı dogru asılınca geldı askılı tırnaklar var .. sonra onlar somunlu ıster sokersın ıster somunu o delıkde bırakırsın ..
çapraz dediğin aynalara doğru dimi? ilerde kullanılabilir durumda olur mu o şekilde söktüğümde? cvp için tşkkr

et302gti

« Yanıtla #6 : Eylül 15, 2009, 02:21:22 ÖÖ »
detaylı açıklama bekliyorum günceli....

ERT

« Yanıtla #7 : Eylül 15, 2009, 07:25:19 ÖÖ »
tampondakı vıdalar askılı zaten ıstedıgınız zaman gerı takabılırsınız sokunce o somunlarıda sokersenız kaybetmeyın yada dedıgım gıbı tamponda kalsın delıklere sıkarsınız.. ıstersen egıl altdan yukarı dogru vur sagından ve solundan azcık goruceksın cıkmaya baslıcak askılarından bıraz sıkı gecıyo askılara cıkmasın dıye oturtmuslar..

hunace

« Yanıtla #8 : Eylül 15, 2009, 02:33:10 ÖS »
bende de vtec2 var. o plastik plakaliği biraz zorladim, altindan tampona baktim. altinda görünen orjinal tampon üzerinde, kare plaka için bir düzlem var. plakalığı söküp, plakamı tampon üzerine nasıl yerleştirecem anlayamadim, yani o kare düzlemin kenarlarında boşluk oluşuyor. bunun üstesinden nasil geldiniz arkadaşlar?

honda121

« Yanıtla #9 : Eylül 15, 2009, 03:08:01 ÖS »
Plakalığı kırdım , bi baktım iki demir parçası. Senin bahsettiğin gibi arkadaşım aynen. Uğraştık biraz olmadı. Sinir oldum bende. Hiç uğraşmadan sıktım silikonu bastım plakayı. Açıklık var ama napim o kadar da olsun. Nazar değiyo sonra :) . Ama birdaha aynı şeyi yaparmıyım ;? Hayır. Parkederken kapının önünde diğer arabalar çat pat vuruyolar, plaka ve tampon hep çiziliyo, eziliyo, zarar görüyo.

cahitarsal

« Yanıtla #10 : Eylül 15, 2009, 03:12:32 ÖS »
bende aynı sekıl yaptım kare plakamıda taktım super gecıyorum :)

hunace

« Yanıtla #11 : Eylül 16, 2009, 12:12:41 ÖS »
Plakalığı kırdım , bi baktım iki demir parçası. Senin bahsettiğin gibi arkadaşım aynen. Uğraştık biraz olmadı. Sinir oldum bende. Hiç uğraşmadan sıktım silikonu bastım plakayı. Açıklık var ama napim o kadar da olsun. Nazar değiyo sonra :) . Ama birdaha aynı şeyi yaparmıyım ;? Hayır. Parkederken kapının önünde diğer arabalar çat pat vuruyolar, plaka ve tampon hep çiziliyo, eziliyo, zarar görüyo.

nası eziliyor ciziliyor plaka ve tampon?? yani plakalık varken esnetiyor du ve sadece plakaya mi değiyordu demek istiyorsunuz?

honda121

« Yanıtla #12 : Eylül 16, 2009, 03:07:21 ÖS »

nası eziliyor ciziliyor plaka ve tampon?? yani plakalık varken esnetiyor du ve sadece plakaya mi değiyordu demek istiyorsunuz?

Evet aynen öyle demek istedim, plakalaık varken koruyordu ufak tefek şeylerden, tıklatmalardan falan. Hatta baya bir koruyordu. Malum bizim plakalıklar baya kalın ve sert. Aslında öyle olmasıda iyi. Bu kadar kolay çizilen, boya çatlağı oluşan bir boya görmedim yav. Siz ne anladınız ki ? ....

firstcevher

« Yanıtla #13 : Eylül 16, 2009, 03:20:05 ÖS »
ramazanım bir ara görüşelim ben çıkartırım onu sana ;) sen takma kafana plakalık işi kolay ;)

emre16

« Yanıtla #14 : Eylül 16, 2009, 05:34:31 ÖS »
çok kolay bişey bende çıkarttım o lanet şeyi arabanın görüntüsünü çok bozuyo...vidalı sanırsam çıkartınca 2 tane vida deliği oluyo...hatta vidanın teki üstünde kalmıstı onuda demir desteresiyle kestim oldu bitti biraz tampon zarar gördü ama... :D bence silikonla urasma 2 tane çift taraflı bant çek altlı üstlü plakaya direk yapıştır...

et302gti

« Yanıtla #15 : Eylül 17, 2009, 12:57:47 ÖÖ »
konuya ilgiden dolayı herkese teşekkür ederim arkadaşlar, yavuz olaya el attı:D ruhsatla ilgilil işlerim var bikaç gün içinde ararım yavuz seni beraber hallederiz hemde bi çay içeriz...

firstcevher

« Yanıtla #16 : Eylül 17, 2009, 11:35:30 ÖS »
olur ramazanım sevinirim ;) Hem bi çay içeriz hemde sökerim ben :D Aman dikkat edin 15 günde 5. cezamı yedim trafikte CAM FİLMİ :D Arabaya binemeyeceğiz galiba bu gidişle öyle gözüküyor :D

et302gti

« Yanıtla #17 : Eylül 18, 2009, 08:41:06 ÖÖ »
haydaaa, bi çözüm bulmak lazım bu film konusuna....
çok geçmiş olsun yavuzum, belli bi yerden sonra can sağlığı denilmiyor, trafikte en tehlikeli şey zaten cam filmi polisinde işi gücü yok bizim filmlere taktı.....

firstcevher

« Yanıtla #18 : Eylül 19, 2009, 03:44:28 ÖÖ »
sorma yaa ramazanım... Ama çözeceğiz... En kötü ihtimalle bide ön iki camı söküp deneyeceğiz baktık çözüm bulamıyoruz ;) Adamlar abarttı ama kekini kabartmakla kalmadı, cılkını çıkarttılar... Hayırlısı olsun hepimiz için ;)

ekuzdere

« Yanıtla #19 : Ekim 25, 2009, 07:24:23 ÖÖ »
Bende Baya Bi Uğraşmıştım Ön Plakalıkla, Artık Zorlaya Zorlaya delirdim bodoslama kırarak çıkarttık =).. O kare başlı demir vidalar içinde tamponu indirmek zorunda kaldık.. Ve Birde Benim Plakalık Tamponu Çizmiş Zamanla Sökünce O da ortaya çıktı Rötuş attırdım..