Gönderen Konu: ÖN PANJURA LED YASAK MIDIR ?  (Okunma sayısı 14872 defa)

BAF

ÖN PANJURA LED YASAK MIDIR ?
« : Haziran 14, 2011, 10:29:40 ÖÖ »
Uzun zamandır takip ettiğim ve her konuda bilgi sahibi olduğum forumumuzda ilk topiğim :D

Öncelikle sadece honda logosunun arkasına yaptırmak istiyordum ledleri fakat tersten yapıştırması zor olacağından ya da dayıoğlu uğrasmak istemediğinden geniş led çekti.

Sizce bu ledler trafikte bana sıkıntı yaratırmı...
Yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim.
Herkese iyi günler

faw13

Ynt: ÖN PANJURA LED YASAK MIDIR ?
« Yanıtla #1 : Haziran 14, 2011, 10:35:39 ÖÖ »
teknik olarak ülkemizde aracın üzerinde stock olmayan birşey olması yasak olduğundan bu da haliyle yasak, sonradan takılma gündüz farları, led şeritler vs polis çeviriyor bildiğim kadarıyla, bi arkadaşın söktürmüştü gündüz farlarını hatta

Disabled

• Добрий ранок
« Yanıtla #2 : Haziran 14, 2011, 10:39:06 ÖÖ »
Gayet güzel olmuş kardeş,  2010 yaptırsakmı ne :) araçımda engelli plakası olduğu için bir kaç kere cevirme esnasından polis siz gecebilirsiniz diye yolu actı.

Acaba bunu taktırsam gene gecebilirsiniz derlermi :)

Selamlar

BAF

« Yanıtla #3 : Haziran 14, 2011, 10:40:37 ÖÖ »
Söktürmenin haricinde bi işlem yapmıyorsa sıkıntı yok o zaman :)

faw13

« Yanıtla #4 : Haziran 14, 2011, 10:45:13 ÖÖ »
ceza da her zaman bir olasılık ama bilgim yok kesiyor mu kesmiyor mu ne desem yalan olur :)

Disabled

• Добрий ранок
« Yanıtla #5 : Haziran 14, 2011, 10:51:18 ÖÖ »
ceza da her zaman bir olasılık ama bilgim yok kesiyor mu kesmiyor mu ne desem yalan olur :)

işte memur arkadaşın eşref vaktine bağlı sanırım...

Selamlar

BAF

« Yanıtla #6 : Haziran 14, 2011, 10:56:16 ÖÖ »
sadece honda logosunun arkasına mı yapsak ne

hsncck26

« Yanıtla #7 : Haziran 14, 2011, 11:16:39 ÖÖ »
bende oraya düşünüyordum , yaw sende parklara bağlama onu küçük bi düğme gibi bişey çıkarın polis görünce söndürürsünüz :)
bu arada çok şık olmuş  :hehe
« Son Düzenleme: Haziran 14, 2011, 11:20:30 ÖÖ Gönderen: hsncck26 »

oguzhanbekar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Haziran 14, 2011, 11:28:31 ÖÖ »
uzun yoldaki tır söförlerine benzemiş :) zevk göreceli kavram tabi,bence pek hoş değil,risk alma sök gitsin ;)
« Son Düzenleme: Haziran 14, 2011, 11:29:42 ÖÖ Gönderen: oguzhanbekar »

EXELANCE

« Yanıtla #9 : Haziran 14, 2011, 11:41:30 ÖÖ »
bendede vardı polisbu bağzen hos goruyle karsılıyolar ama bağzande kredi extresi elektrik faturası veya kira yakınsa ceza kesile biliyor hatta araba bağlamaya kadar gidiyor ben oto parkın kapısından dondum birkere kavga doğus  memur arkadas anlayıslı çıktı biraz rusvetle bıraktı ;) tabi bende ondan sonra o memur arkadas için ve annesine bolbol dua etmeyi eksik etmedim :D

poseidon999

« Yanıtla #10 : Haziran 14, 2011, 11:57:12 ÖÖ »
Memur hangisine canı isterse o madde üzerinden içlem yapabilir.

Trafik Ceza Madde No 63

Araçlarda şartlarına uygun ışık donanımını bulundurmamak.
Uygun olmayan ışık donanımı trafik zabıtasınca söktürülür.
Ceza Puanı:10
Ceza Tutarı: 270 TL

Trafik Ceza Madde No: 64/1-b-5

Yönetmelikteki esaslara aykırı ışık takmak ve kullanmak
Ceza Puanı:20 TL
Ceza Tutarı: 62 TL

Trafik Ceza Madde No: 26/2
Araçların dışında bulundurulması zorunlu işaretlerden başka, araçlara; izin alınmaksızın reklam, yazı, işaret, resim, şekil, sembol, ilan, flama, bayrak ve benzerlerini takmak, yazmak, sesli ve ışıklı donanımları bulundurmak

Aykırı durumda olan donanım ve yazılar, giderleri işletene ait olmak üzere söktürülür, sürücü aynı zamanda araç sahibi değilse, ayrıca tescil plakasına da aynı miktar için ceza tutanağı düzenlenir.
Ceza Puanı:5 TL

Ayrıca bu madde üzerinden stickerlere de ceza kesebilir.

« Son Düzenleme: Haziran 14, 2011, 12:00:23 ÖS Gönderen: poseidon999 »

hsncck26

« Yanıtla #11 : Haziran 14, 2011, 12:06:11 ÖS »
Memur hangisine canı isterse o madde üzerinden içlem yapabilir.

Trafik Ceza Madde No 63

Araçlarda şartlarına uygun ışık donanımını bulundurmamak.
Uygun olmayan ışık donanımı trafik zabıtasınca söktürülür.
Ceza Puanı:10
Ceza Tutarı: 270 TL

Trafik Ceza Madde No: 64/1-b-5

Yönetmelikteki esaslara aykırı ışık takmak ve kullanmak
Ceza Puanı:20 TL

Araçların dışında bulundurulması zorunlu işaretlerden başka, araçlara; izin alınmaksızın reklam, yazı, işaret, resim, şekil, sembol, ilan, flama, bayrak ve benzerlerini takmak, yazmak, sesli ve ışıklı donanımları bulundurmak

Aykırı durumda olan donanım ve yazılar, giderleri işletene ait olmak üzere söktürülür, sürücü aynı zamanda araç sahibi değilse, ayrıca tescil plakasına da aynı miktar için ceza tutanağı düzenlenir.
Ceza Puanı:5 TL

Ayrıca bu madde üzerinden stickerlere de ceza kesebilir.

tamam bunlar ceza olabılır ama benım anlamadıgım olay şu, kimisi egzost takıyor kimisi (benım gibi) özenmiş led takıyor , bunun ne zararı var anlamış değilim...

poseidon999

« Yanıtla #12 : Haziran 14, 2011, 01:08:26 ÖS »
Şöyle bir zararı var. Bir standart yakalanmaya çalışıyor.
Herkes kafasına göre bir ışık takarsa bir süre sonra arabalar Hindistan minibüslerine döner hangisi sinyal hangisi far hangisi sis anlaşılmaz.
Işıkla da kalmaz binbir türlü aksesuar takılır ve devletin kanun yaparken tek tek aksesuar özelliği nedir veya faydalı mı zararlımı diye harcayacak vakti yok. Bir kanun çıkartır orjinali dışında aksesuar yasaktır der işin içinden çıkar. Aynen şimdi olduğu gibi.

Bu arada videoları görüp de bütün dünyada millet neler yapıyor demeyin. Avrupa bizden daha sert.

BAF

« Yanıtla #13 : Haziran 14, 2011, 01:26:16 ÖS »
Çok doğru söylemişsin işin bir de bu tarafı var haklısın...
Siyah bantla logo harici yerleri kaplasam acaba nasıl olur akşam eve gidince denicem.

Optimums

« Yanıtla #14 : Haziran 14, 2011, 02:47:19 ÖS »
Benim Araçın Altında Önünde Her Tarafında Led Var.Polis Gördüğüm Zaman Kapatıyorum.Gizli Düümeli Gerçi 3 Defa Yakalandım Birşey Demediler.Sadece Kapat Çok Dikkat Çekiyorsun Gibi Laflar Kullandılar.O Değilde Hsncck26 Senın Kaputtaki film mi ?
« Son Düzenleme: Haziran 14, 2011, 02:48:31 ÖS Gönderen: Optimums »

06FAT68

« Yanıtla #15 : Haziran 15, 2011, 11:28:23 ÖÖ »
bendede vardı polisbu bağzen hos goruyle karsılıyolar ama bağzande kredi extresi elektrik faturası veya kira yakınsa ceza kesile biliyor hatta araba bağlamaya kadar gidiyor ben oto parkın kapısından dondum birkere kavga doğus  memur arkadas anlayıslı çıktı biraz rusvetle bıraktı ;) tabi bende ondan sonra o memur arkadas için ve annesine bolbol dua etmeyi eksik etmedim :D
madem söveceksin niye verdin 
ödeseydin cezanı adam akıllı
forumda bende dahil bir sürü polis arkadaş var yaptığınız terbiyesizlik

hsncck26

« Yanıtla #16 : Haziran 15, 2011, 11:50:33 ÖÖ »
Benim Araçın Altında Önünde Her Tarafında Led Var.Polis Gördüğüm Zaman Kapatıyorum.Gizli Düümeli Gerçi 3 Defa Yakalandım Birşey Demediler.Sadece Kapat Çok Dikkat Çekiyorsun Gibi Laflar Kullandılar.O Değilde Hsncck26 Senın Kaputtaki film mi ?
filmdi kardeş te söktük. benım kaput çok kötüydü taş izleri falan arkadaşın mekanda 10 dk da 1 aylık idareten taktıydık, şimdi boyatcam kaputu :)

piscocuk

« Yanıtla #17 : Haziran 15, 2011, 12:48:38 ÖS »
polis olayına bişey diyemem ama hiç beğenmedim..çok bağırıyor.

Owner89

« Yanıtla #18 : Haziran 15, 2011, 02:49:05 ÖS »
bencede herkesin kendi zevki ama hiç ısınamadım şu ledlere bence hiç takma boşver sade olanı en güzeli ;)

Optimums

« Yanıtla #19 : Haziran 15, 2011, 03:24:26 ÖS »
Polisle İlgili Bir Sorun Yaşadın mı Benim Bildiğim Yasak.Bende Uygulamayı Düşünüyorum Yoksa.Birde Boyaya Herhangi Bir Zararı Oldu mu ?
filmdi kardeş te söktük. benım kaput çok kötüydü taş izleri falan arkadaşın mekanda 10 dk da 1 aylık idareten taktıydık, şimdi boyatcam kaputu :)

hsncck26

« Yanıtla #20 : Haziran 15, 2011, 04:34:04 ÖS »
Polisle İlgili Bir Sorun Yaşadın mı Benim Bildiğim Yasak.Bende Uygulamayı Düşünüyorum Yoksa.Birde Boyaya Herhangi Bir Zararı Oldu mu ?
yok kardeş bişi olmadı, ama araba güneş yüzü görmedi desem yeri, belki güneş filan görse daha kötü olabilirdi emin değilim. zaten işin orasında değildim nası olsa kaputu boyatacaktım :)
birde şunu söyleyeyim eğer tavan kaplı değilse sadece kaputtan birşey olmaz çünkü senn :%17 yada 25 gibi bi hakkın var renk değiştirmek için.fakat folyo düşünürsen mat olmasın çok itici duruyor :)

poseidon999

« Yanıtla #21 : Haziran 15, 2011, 04:51:37 ÖS »
yok kardeş bişi olmadı, ama araba güneş yüzü görmedi desem yeri, belki güneş filan görse daha kötü olabilirdi emin değilim. zaten işin orasında değildim nası olsa kaputu boyatacaktım :)
birde şunu söyleyeyim eğer tavan kaplı değilse sadece kaputtan birşey olmaz çünkü senn :%17 yada 25 gibi bi hakkın var renk değiştirmek için.fakat folyo düşünürsen mat olmasın çok itici duruyor :)

Arkadaşım inanmayın bu % 25 30 masallarına.
Aracın üstüne küçücük bir şirket logosu koysan biniyorlar tepene.
Araçtaki stickerlere bile ceza keser.

« Son Düzenleme: Haziran 15, 2011, 04:55:52 ÖS Gönderen: poseidon999 »

Optimums

« Yanıtla #22 : Haziran 15, 2011, 05:10:07 ÖS »
Gülü Seven Dikenine Katlanırmış Poseidon :) Ama Kararsızım Yaptırsam mı Yaptırmasam mı. Araç Beyaz. Önde Junyan Angel Var.Tampona Lip Taktırdım.Hoş Oldu Ama Kaputta Parlak Siyah Olsa Araç Sanki Biraz Daha Kaslı Durur Diye Düşünüyorum.Birde Çıkarınca İz Felan Bıraktı mı ?
« Son Düzenleme: Haziran 15, 2011, 05:11:21 ÖS Gönderen: Optimums »

hsncck26

« Yanıtla #23 : Haziran 15, 2011, 05:32:50 ÖS »
Gülü Seven Dikenine Katlanırmış Poseidon :) Ama Kararsızım Yaptırsam mı Yaptırmasam mı. Araç Beyaz. Önde Junyan Angel Var.Tampona Lip Taktırdım.Hoş Oldu Ama Kaputta Parlak Siyah Olsa Araç Sanki Biraz Daha Kaslı Durur Diye Düşünüyorum.Birde Çıkarınca İz Felan Bıraktı mı ?
kardeş dediğim gibi hiç güneş görmedi desem yeri. güneş görünce ne değşir bilmiyrum :)

Optimums

« Yanıtla #24 : Haziran 15, 2011, 05:36:09 ÖS »
Deneme Yapmam Lazım O Zaman BirŞahinci Dostlardan Birini Kafaya Alıp Kaputuna Çekim En İyisi :)