Gönderen Konu: MOTOR YIKAMA  (Okunma sayısı 2631 defa)

alkan

MOTOR YIKAMA
« : Aralık 08, 2008, 07:30:26 ÖS »
ARKADASLAR MRB BEN ARACIMIN MOTORUNU KENDİM YIKAMAK ISTIYORUM AMA BİR YERİNE SU KACAR DIE KORKUYORUM KAPATMAM GEREKEN YERLER VARSA RESIMLE FİLAN ANLATIRMISINIZ ARABAM 2001 MODEL CIVIC İES

SERVET

Ynt: MOTOR YIKAMA
« Yanıtla #1 : Aralık 08, 2008, 07:57:57 ÖS »
Arabanı kendin yıkayabilirsin ama bence motor yıkamada iyi sonu alamayabilirsin. Yağ atıkları, çamurlaşmış toz  vs fazladır. Motor yıkamayı sıcak su ve mazot ile  tazyikli makina ile yaptırmanı öneririm.
Yok illede kendim yıkayacağım diyorsan bence kablo ucunun bağlı olduğunu gördüğün yerleri naylon ile kapamanı öneririm. Bağlantı noktaları ıslanmasın diye.
Ve soğuk su ile yıkayacaksan özellikle aracını stop ettirdikten minimum yarım saat sonra yıkamanı öneririm , motor sıcakken değil.
Kolay gelsin

ARKADASLAR MRB BEN ARACIMIN MOTORUNU KENDİM YIKAMAK ISTIYORUM AMA BİR YERİNE SU KACAR DIE KORKUYORUM KAPATMAM GEREKEN YERLER VARSA RESIMLE FİLAN ANLATIRMISINIZ ARABAM 2001 MODEL CIVIC İES

TYPE-R

« Yanıtla #2 : Aralık 09, 2008, 12:11:17 ÖÖ »

Arabanı kendin yıkayabilirsin ama bence motor yıkamada iyi sonu alamayabilirsin. Yağ atıkları, çamurlaşmış toz  vs fazladır. Motor yıkamayı sıcak su ve mazot ile  tazyikli makina ile yaptırmanı öneririm.
Yok illede kendim yıkayacağım diyorsan bence kablo ucunun bağlı olduğunu gördüğün yerleri naylon ile kapamanı öneririm. Bağlantı noktaları ıslanmasın diye.
Ve soğuk su ile yıkayacaksan özellikle aracını stop ettirdikten minimum yarım saat sonra yıkamanı öneririm , motor sıcakken değil.
Kolay gelsin

Aynen dorudur abicim bujileri ve varsa gaz beynini kapat korkma hiç bişey olmaz ben her ay yıkıorum :)

alkan

« Yanıtla #3 : Aralık 09, 2008, 07:54:34 ÖÖ »
baska bır yeri kapatmama gerek yok degilmı ama acayıp tırsıyorum yarın denıyecem :kurba