Gönderen Konu: lütfen bir anlıyan çıksın artık!!!  (Okunma sayısı 3516 defa)

yener

lütfen bir anlıyan çıksın artık!!!
« : Temmuz 03, 2010, 02:33:03 ÖS »
selam arkadaşlar. 98 model 1.6 ies aracım var. zavoli lpg mevcut. çok canımı sıkan bir sorunum var. aracın kontağını açtığımda marşa basmadan sönmesi gereken arıza lambası sönmüyor ve lpg nin ışıkları yanmıyor ve araba çalışmıyor. işin garip tarafı bunu herzaman yapmıyor. arabayı 3-4 farklı yere gösterdim fakat arızayı hiçbiri anlıyamadı. arabayı götürdüğüm zaman ne arıza ışığı yanıyo ne çalışmamazlık yapıyo tamircide ben buna bişey yapamam diyor. kafayı yeme üzereyim anlıyan bi arkadaş varsa lütfen bana çok acil yardım edin. şimdiden herkese teşekkürler.

VvhiTEC

Ynt: lütfen bir anlıyan çıksın artık!!!
« Yanıtla #1 : Temmuz 03, 2010, 02:40:12 ÖS »
Herkesin araba mevzusunda ortak sorunu.Biryerinde arıza olur veya ses geliyordur.Tamirciye gidersin kesilir.Kafayı yersin.Hatta tamirciyle tartışmaya kadar gidebilir mesele.Nasıl anlamıyorsunuz kardeşim diye :)
Allah yardımcın olsun arkadaşım...

ondermersin

« Yanıtla #2 : Temmuz 03, 2010, 02:55:10 ÖS »
tüpü sök at
forever benzin

yener

« Yanıtla #3 : Temmuz 03, 2010, 03:44:39 ÖS »
işin kötü yanı arıza lambası yanmadan, arıza tespit cihazı bağlansada bir sonuç çıkmıyor. bu işi nasıl çözücem bilmiyorum.

yener

« Yanıtla #4 : Temmuz 03, 2010, 03:46:43 ÖS »
hocam tüpü sök at diyosunda acaba arıza nedeni tüp mü bakalım. benim aklıma ilk gelen ateşleme bobini ama artık tek tek parça değiştirerek bulucaz gibi duruyo bu iş elektrik tesisatına kadar gitmez umarım.

blackbull

« Yanıtla #5 : Temmuz 03, 2010, 05:42:27 ÖS »
tüpü devre dışı bırak benzinde çalıştırmayı dene

yener

« Yanıtla #6 : Temmuz 03, 2010, 05:47:21 ÖS »
zaten araba ilk önce benzinde çalışıyor hocam ayrıca tüpün ışıkları yanmıyor arıza vereceği zaman onun için müdahale şansın yok o anda.

demiray

« Yanıtla #7 : Temmuz 03, 2010, 05:48:08 ÖS »
kardeş tüpün sigortasında bir gevşeklik varsa  yapabilir yada sigorta yuvası veya kablonun  ek yerlerini kontrol ettir eğer izole bantla yapılmış ve izole bantı çok eski görüyorsan ek yerini sök  kablosunu biraz kısaltıp yeniden ekle bant zamanla oksit yapıyor ve elk geçirmemezlik yapıyor  bunlara dikkat ettir  tamirciyi  yada elektrikçiyi

kacaman

« Yanıtla #8 : Temmuz 03, 2010, 06:49:49 ÖS »
ilginçtir ki, arızayı göstermeye giderken araç iyileşir hatta canavar olur, ayrılırsın kayıştan ses gelir arıza yapar, hararet çıkar vs vs.

yener

« Yanıtla #9 : Temmuz 04, 2010, 08:36:30 ÖS »
demiray'ın söylediği mantıklı geliyor bunu kontrol ettiricem. başka fikirleri olan arkadaşlar yok mu?

MePHi

« Yanıtla #10 : Temmuz 05, 2010, 09:02:15 ÖÖ »
aynen bencede elektirk sistemiyle alakalı ya sigortalarda yada kablolarda bi yerde temassızlık vardır..

tolgadl

« Yanıtla #11 : Temmuz 05, 2010, 05:41:28 ÖS »
ya eski arabanda şöyle bi durum vardı ama marş hiç basmıyodu tık tık bile yapmıyodu buda muhtemelen kontak yada dinamodan diediler ama nedense ustaya gittiğim zaman hiç bişi yapmıyodu öyle kullandım ne zaman acele işim olsa çalışmıyodu:)

slayeremre06

« Yanıtla #12 : Temmuz 17, 2010, 12:04:59 ÖS »
Benım şahsı fıkrım elektrık aksamıyla ılgılı sağlam bı elektrıkçıye gosterırsen sorunu bulacaktır ?

statik

« Yanıtla #13 : Temmuz 17, 2010, 12:08:09 ÖS »
Konuya paralel bişey söyleyeceğim :) Ne zaman ağır hastalansam ve doktora gitsem, hastaneye 5 kala bomba gibi oluyorum hiç bişeyim kalmıyor :) eve geri döndüğümde hastalık tekrar coşuyor :) bilirsiniz :)

Sizede iyi bir servise gitmenizi tavsiye ediyorum. Tamircilerle vakit kaybetmeyin böyle kılcal olaylarda

tuncay enis

« Yanıtla #14 : Temmuz 17, 2010, 01:12:12 ÖS »
Bırıncısı arıza sınyalı vermesı normal kardesım lpg den kaynaklanıyor onu derk etme ayrıca zavolı de nerden bulupta taktırırsın anlamıs degılım dogru duzgun puskurtme yapmıyor devamlı hata verıyor kullananlardan bılıyorum hıc ugrasma taktırdıgın servıse gıt derdını anlat burada sana dogru durust yardımcı olamayız.Işıklarının yanmamasının bı kac nedenı var dırek gotur aracaın sıstemını format atsınlar arac duzelırr