Gönderen Konu: Lpg+Açık hava filtresi  (Okunma sayısı 6187 defa)

hsnn26

Lpg+Açık hava filtresi
« : Aralık 23, 2012, 12:08:45 ÖS »
Arkadaşlar merhaba, 99 ies sahibiyim. Aracımda Brc marka lpg mevcut. Gerek bu sitede gerekse diğer sitelerde açık hava filtresi üzerine açılmış konuları okudum. Lpg+Açık filtre kullananların sorun olmayacağı şeklindeki cümlelerine inanarak bir filtre almaya karar verdim. Cold air intake ve short ram arasında kalmış durumdayım.Benzinli araçlar için soğuk havanın motora ulaşması için CAI nin daha verimli olduğunu biliyorum.Lpg de ise daha önce okuduğum başlıklar içinde bir arkadaşımız, lpg nin havayı çok sevmediği için lpg li bir araçta CAI kullanılması yerine, short ram in tercih edilmesi gerektiği anlatmıştı. Sürekli lpg de kullanacağım için bu fikri size de sormak istedim? Açık hava filtresini istememdeki tek amaç tok ve güzel bir sese sahip olmak. Bunun dışında şuanki performansım düşmesin yeter. Aklına takılan ikinci soru ise aşağıdaki iki ürün arasında fiyat farkına değecek bir husus olup olmadığı konusu. Bu parçalar bütçeme göre ucuz parçalar değil. Aldıktan sonra pişman olmamak için sizin değerli görüşlerinize ihtiyacım var. Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkür ederim. Farklı filtre önerilerine de açığım.
http://www.modifiye.com.tr/tuning/4119-206-Carbon-Simota-Honda-Civic-96-01-Super-Inlet-Big-Tube-Hava-Filtre-Kiti.aspx
http://www.modifiye.com.tr/tuning/4195-206-Simota-Honda-Civic-96-01-Super-Inlet-Big-Tube-Hava-Filtre-Kiti.aspx

Ghan

Ynt: Lpg+Açık hava filtresi
« Yanıtla #1 : Aralık 23, 2012, 03:26:01 ÖS »
Valla bana kalırsa git pimaş al sizin emmeler yazan yana bakıyo custom birşeyler yap çok kolay yapması,ucunada güzel bi filtre tak,pimaşdan çok harika ses alırsın zaten,biz bir arkadaşa öyle yapmıştık pimaşı söktü sizin linkini koyduğunuz karbon olandan taktı performans vs. hiç etkilenmedi eski filtredede benden 2 boy yerdi yenidede.

can3520

« Yanıtla #2 : Haziran 20, 2014, 07:11:39 ÖS »
Arkadaşlar yeni konu açmak istemedim buradan devam ettiriyim. Aracımda Aem v2 açık hava filtresi vardı. 1 ay sonra muayene var diye söküp orijinal hava filtremi taktım. Fakat araç ilk kalkışta gaza bastığımda çok hafif bir titreme yapıyor, açık hava filtresinde böyle bir durum yoktu. Lpg ayarını da orijinal filtre varken yaptırmıştım. Bu sorun psikolojik olarak mı böyle yoksa gerçekten etkiler mi :)

burak2562

« Yanıtla #3 : Haziran 20, 2014, 09:38:59 ÖS »
Açık hava filitresi muayeneden geçemiyor mu?Bi de lpg li araçta hangisi daha uygun

Selcuk-006

« Yanıtla #4 : Haziran 20, 2014, 09:43:58 ÖS »
Ben Ankara'da açık hava filtresiyle sorunsuz geçtim hafif kusur falanda yazmıyordu.

By_emre

« Yanıtla #5 : Haziran 20, 2014, 11:12:08 ÖS »
Defalarca soyledik tekrarluyiruz
Lpg ile hic bir sorunu olmaz ayarda gerektirmez lpg havayi sevmez diye bir kavram yok 93 model sahinde hava giris yerini bantliyorlar saniliyorki havayi kisiyorlar karburutor contasi vs her yerden hava aldigi icin mevcut girisden kisiliyor normalde bantsiz cok sahin var :)  acik hava filtresini gonul rahatligi ile takiniz sesi rahatligi hissedeceksiniz
« Son Düzenleme: Haziran 20, 2014, 11:12:55 ÖS Gönderen: By_emre »

angaramos

« Yanıtla #6 : Haziran 21, 2014, 12:03:33 ÖÖ »
kardeşim neden söktünki muayanede hiç bir sıkıntı olmaz

cagatay54

« Yanıtla #7 : Haziran 21, 2014, 08:19:56 ÖÖ »
valla benim fd6 ile led stoplar arka sislere çakarı bağlamıştım zaten rr tamponun :) 5 lik yaylar 17 jant siyah cam :) hava filtresi.öyle girdim çıktım ama angelleri söküp  orjinal farları taktım fakat park ampullerini takmayı unuttuğum içn kaldım :D taktım hemen tekrar girdim :))

can3520

Ynt:
« Yanıtla #8 : Haziran 21, 2014, 10:25:53 ÖÖ »
Araçta 17 jant ve film de var da cok goze batmasin diye cikardim acikcasi :) muayeneden sonra tekrar takiyim diyordum da asil soruma cevap alamadim. Orijinal ftrede titreme olup da acik havada olmamasi neyle ilgili ?

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

By_emre

« Yanıtla #9 : Haziran 24, 2014, 11:43:24 ÖS »
Araçta 17 jant ve film de var da cok goze batmasin diye cikardim acikcasi :) muayeneden sonra tekrar takiyim diyordum da asil soruma cevap alamadim. Orijinal ftrede titreme olup da acik havada olmamasi neyle ilgili ?

Olmamasi lazim ya bariz titreme var mi ? Hava filtresi mi dolu acaba benzinde bakabilirmisiniz yapiyor mu diye

can3520

Ynt:
« Yanıtla #10 : Haziran 25, 2014, 01:43:17 ÖÖ »
Yok filtreler temiz ve benzinde yok, sadece ilk kalkista gaz verdigimde yapiyor. Bi ayar sart sanirim

BlueHonda

• BlueHonda
    • www.tofasteam.com
« Yanıtla #11 : Temmuz 21, 2014, 08:17:59 ÖÖ »
Bende civic si eg5 aldım. Acık hava fıltresı takacağım kısmetse ama kullanan arkadaslarımızdan gerekli bilgileri rica ediyoruz :=)