Gönderen Konu: Kalkışta Titreme Sorunu  (Okunma sayısı 4538 defa)

hsnn26

Kalkışta Titreme Sorunu
« : Nisan 19, 2012, 08:29:15 ÖÖ »
Arkadaşlar merhaba, 99 model 1.6 ies aracım var. Brc marka tüplü. Bakımlarını yeni yaptırdım. Bujileri(denso), hava filtresi, lpg filtrelerini yeni değiştirdim. 1.viteste kalkış yaparken hafif bir titreme oluyor. Baskı balatasına da baktırdım. Sıkıntı çıkmadı. Devirlenmesi de iyi aracın. Bir türlü bu titremenin kaynağını bulamadık. Böyle bir tecrübe yaşamış veya problemin sebebi hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olabilirseniz sevinirim.

mayintarlasi

• Richie_Rich
Ynt: Kalkışta Titreme Sorunu
« Yanıtla #1 : Nisan 19, 2012, 07:15:05 ÖS »
 Bi rotları kontrol ettir dostum.. rotlarda değilse baskıdAdır.. bi müddet yarım debriyaj kullan, eğer aşınmışsa temizlenir.. baskı balataya şanzımanı açıpta baktılar mı ?

logıcthıs

« Yanıtla #2 : Nisan 19, 2012, 09:01:24 ÖS »
Benzindede yapıyormu?
Eğer yapmıyorsa gazdandır.
Birde araç rolantide çalışırken olduğu yerde gaz verip dene aynı sorun bendede var bulamadım gitti ne olduğunu...

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #3 : Nisan 19, 2012, 09:11:57 ÖS »
Motor yada şanzıman kulakları olabilir mi?

hsnn26

« Yanıtla #4 : Nisan 19, 2012, 09:14:42 ÖS »
Bi rotları kontrol ettir dostum.. rotlarda değilse baskıdAdır.. bi müddet yarım debriyaj kullan, eğer aşınmışsa temizlenir.. baskı balataya şanzımanı açıpta baktılar mı ?
Kontrolünü nasıl yaptılar emin değilim hocam, aracı bırakıp ayrıldım oradan, başında değildim, sorun olmadığını söylediler, üzerine düşmedim ben de... benim de aklıma baskıdan başka bir şey de gelmiyor, sağol hocam yorumun için

hsnn26

« Yanıtla #5 : Nisan 19, 2012, 09:16:55 ÖS »
Benzindede yapıyormu?
Eğer yapmıyorsa gazdandır.
Birde araç rolantide çalışırken olduğu yerde gaz verip dene aynı sorun bendede var bulamadım gitti ne olduğunu...
Her ikisinde de var dostum, ilk aklıma gelen bujilerdi, değiştirdim, zaten zamanı da gelmişti, ama sıkıntım geçmedi

Cello_tuning

« Yanıtla #6 : Nisan 24, 2012, 03:57:09 ÖS »
şanzıman kulakları veya motor kulaklarından biri kırık olabilir zamanında bendede vardı. sadece ilk başta titriyor sonra bişe yok...

denizduru

« Yanıtla #7 : Mayıs 15, 2012, 03:27:40 ÖS »
     Aynı sorun bende de vardı.Uzunca bir süre araştırmadan sonra servis LPG sisteminden olduğunu söyledi.LPG sistemini devreden çıkardı. (Bağlantıyı tamamen iptal etti.Çünkü benzine geçsen bile sistem LPG üzerinden tamamlanıyor).Titreme geçti, LPG firması LPG beyninin bozulduğunu ve değiştirdiğini söyledi.Yaklaşık 10 gündür bir problemim yok.
     Bu arada LPG beynini de bozuk olan ve değiştirdiğim TDC sensörünün bozduğunu söylediler.
     Yani sana tavsiyem LPG sistemini devreden çıkartıp bir daha denemen olacak.

hsnn26

« Yanıtla #8 : Mayıs 23, 2012, 12:20:00 ÖS »
Arkadaşlar sıkıntının kaynağı yan sanayi baskı balata kullanılmasıymış. Sıkıntım yok artık çok şükür. Teşekkür ederim yorumlarınız için.