Gönderen Konu: İMDAATTTTTTTTT CONTA YANDI  (Okunma sayısı 26376 defa)

prop

• Ziyaretçi
İMDAATTTTTTTTT CONTA YANDI
« : Mart 30, 2008, 08:33:57 ÖS »
slm arkadaşlar 1991 model crx imiz conta yakmış  <783^2 lütfen yardımcı olun ne yapmalıyız hangi yolu izlemeliyiz bu conta yakma problemini nasıl  halledebiliriz kaç lira tutar bu işlem lütfen  bu konuda hiç bi tanıdığım yok şu anda yardımlarınızı bekliyorum özellikle fiyat öğrenmek istiyorum mümkünse lütfen yardımcı olun

poşetçay

• Ziyaretçi
Ynt: İMDAATTTTTTTTT CONTA YANDI
« Yanıtla #1 : Mart 30, 2008, 11:12:57 ÖS »
ben bunu yazmaktan nefret ediyorum ama http://www.teamhondaturkey.com/forum/sizi_taniyalim/yeni_uyelerin_dikkatine-t3183.0.html kendinizi tanıtın.
ardından silindir kapak contanızı degiştirin bunla kurtaramazsanız aracını yag ile suyu karıştırıosa geçmiş olsun motorunuz gitmiş yeni motor conta 50ytl fln motor ise yan sanayi parçalar işçilik rektifiye ile 2000ytl fln dır

prop

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Nisan 01, 2008, 07:10:43 ÖS »
peki birşey ormak istiyorum.araba conta yaktı ama marşa çalışıyor yürüyor yani.motor yağına su sızıp sızmadığını nasıl anlayabilirz şuan normal şekilde çalşıyor araç gidiyor yani motorda tek bi değişik ses gelmiyor sadece kısa yolda hararet yapıyor uzun yolda hararet sorunu olmuyor.bil varmı arkadaşlar motor gitmişmidir bu durumda veya şuanki durumu nedir bilen varmı.birde cumartesi ustaya göstermeye gidicez usta napar bunu nasıl anlar üst kapağı sökmesimi lazım bana taşlama ve conra değişimi ile kurtarırsın dediler ne kadar doğru bilemiyorum bu anlattıklarımdan bi tahmin edebilecek arkdaşım varmı acaba...saygılar

o-si

« Yanıtla #3 : Nisan 05, 2008, 11:53:59 ÖÖ »
geçmiş olsun kardeşimmm :((

prop

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Nisan 05, 2008, 08:38:45 ÖS »
walla arkadaşlar arabayı ustaya sordum bu araba dikiş tutmaz dedi peşini bırak dedi ben tamir etmekten bıktım bu crxler bozulmaktan bıkmadılar dedi.bende mecburen bıraktım arabanın peşini

34GB4525

« Yanıtla #5 : Ağustos 01, 2010, 03:32:05 ÖS »
Gerçen gün otobanda hararet tavan yaptı fark ettim ama ne kadar bu şekilde gittiğimi bilmiyorum belki 1 km belki 20 km götergede kırmız uyarı olmayınca gözümde oraya çarpmamış şimdi sıkıntı şu conta yakmışmıdır nasıl anlarız ?

ultrakif

« Yanıtla #6 : Ağustos 01, 2010, 03:42:59 ÖS »
Gerçen gün otobanda hararet tavan yaptı fark ettim ama ne kadar bu şekilde gittiğimi bilmiyorum belki 1 km belki 20 km götergede kırmız uyarı olmayınca gözümde oraya çarpmamış şimdi sıkıntı şu conta yakmışmıdır nasıl anlarız ?
araç çalıştır kaptutu aç usta su kaynatıyorsa bidondakini bide radyotör hortumları şişiyorsa o zaman conta gitmiştir bide lpg li ise beyin donar dışı bariz görürsün bu devirdaymdan da olabilir hondalar kolay kolay yakmaz conta felen hararet artmıssa bi sorun var aracı dinle üstat

34GB4525

« Yanıtla #7 : Ağustos 01, 2010, 04:07:44 ÖS »
şimdi şöyle radyatör geçen sene sanayide yan sanayi olarak değişti şimdi usta diyor ki radyatör kapağı yan sanyi olduğu için suyu yedek depoya geçiriyor ordanda su dışarı gidiyor ve susuz kalıncada hararet yapıyor.... radyatör kağını değiştik şuan bi sıkıntı yok ama en faz 3 km yaptım denemk için yetermi bu hararet yapmadı hemde fulll gazladım

ultrakif

« Yanıtla #8 : Ağustos 01, 2010, 06:49:08 ÖS »
şimdi şöyle radyatör geçen sene sanayide yan sanayi olarak değişti şimdi usta diyor ki radyatör kapağı yan sanyi olduğu için suyu yedek depoya geçiriyor ordanda su dışarı gidiyor ve susuz kalıncada hararet yapıyor.... radyatör kağını değiştik şuan bi sıkıntı yok ama en faz 3 km yaptım denemk için yetermi bu hararet yapmadı hemde fulll gazladım
valla usta 3 km yeter mi bilmiom hararet için ne desem yalan olur daha tecrübeli arkadaşlar umarım yardımcı olurlar

NeFeR

« Yanıtla #9 : Ağustos 01, 2010, 07:37:55 ÖS »
peki birşey ormak istiyorum.araba conta yaktı ama marşa çalışıyor yürüyor yani.motor yağına su sızıp sızmadığını nasıl anlayabilirz şuan normal şekilde çalşıyor araç gidiyor yani motorda tek bi değişik ses gelmiyor sadece kısa yolda hararet yapıyor uzun yolda hararet sorunu olmuyor.bil varmı arkadaşlar motor gitmişmidir bu durumda veya şuanki durumu nedir bilen varmı.birde cumartesi ustaya göstermeye gidicez usta napar bunu nasıl anlar üst kapağı sökmesimi lazım bana taşlama ve conra değişimi ile kurtarırsın dediler ne kadar doğru bilemiyorum bu anlattıklarımdan bi tahmin edebilecek arkdaşım varmı acaba...saygılar

Araç hararet yaptıktan sonra ne kadar yürüdü

NeFeR

« Yanıtla #10 : Ağustos 01, 2010, 07:39:33 ÖS »

Servise hemen göstermende fayda var ilerde çok büyük miktarlar cebinden cıkabilir.

ozgsi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Ağustos 01, 2010, 07:39:45 ÖS »
hararetin yükselipte aracın fan açması için olduğu yerde 15dk rolantide çalışması bile yeterlidir arkadaşım özellikle yaz sartlarında.

nucro

« Yanıtla #12 : Ağustos 01, 2010, 08:24:12 ÖS »

kaba su tasırması kapaktandır %99 ihitmalle.

bende de durum aynı özellikle sıkıstırdıgım zaman basıncla tasırıyo su kabına suyu.

Conta yanması durumunu da en basitinden sabah sogukken acıcaksın radyator kapagını calıstırıcaksın arabayı 10 dakıka kadar izliyceksin radyatordeki sudan hava kabarcıgı geliyormu diye.

Eger kabarcık geliyorsa contanın durumu vahimdir. Acil müdahale etmen gerekir. Yoksa komple motora kadar gider olay.

Kabarcık yoksa egzostu izliyceksin su ne kadar veriyor diye. Harareti sabit kalmıyo conta yakmıs arabanın.

Artı bide yag cubugunu takip ediceksin yaga su veriyormu vermıyor mu? Yagdaki duyu da gunduz gözüyle cok rahat görebilirsin yag cubugundan.

Bu tarz geçiş dönemlerinde aracı takip ederkende az kullanmaya sıkıştırmamaya dikkat edin ne olur ne olmaz.

34GB4525

« Yanıtla #13 : Ağustos 02, 2010, 06:25:20 ÖS »
Arakdaşar hepinize bilgilerden dolayı teşekkürler tabi ki bunlar gözlemlenebilri ama yinede bi ustanın bakmasında fayda var diye düşünüyorum. Bu gün aracı şehir için 12 km kadar kullandım acayip sıkıştırdım hiç hararet yapmadı sonra çektim kapıya ama stop etmedim sonra fan açtı ama hararet çıkmaya başladı birden anlam veremedim hemen bi tamirciye götürim diye bindim aracı kaldırdım hop hararet düşüt hemen neyse götürdüm motorcuya adam baktı fan açıyor müşürde sorun yok termostatta sorun yok dedi vonta yaksa çekmez araban gitmez dedi yağına suyuna baktı bi sıkıntı yok dedi ee dedim peki niye yapıyor sıcaklar dedi siz ne dersiniz fan sıcaklardan dolayı yetersiz kalıyor yani üflediği havada sıcak oluyor bunaltıcı havadan dolayı dedi o yüzden yedek depoya taırıyor dedi normal dedi sizce ?

34GB4525

« Yanıtla #14 : Ağustos 02, 2010, 06:27:24 ÖS »

Araç hararet yaptıktan sonra ne kadar yürüdü
İşte onu bilmiyorum bi baktım hararet en tepede ibreyide devirmiş tavan yapmış H yide geçmiş hemen sağa çektim otobandaydım...

ProCyoN

• SevimLiNet.Com
« Yanıtla #15 : Ağustos 02, 2010, 06:58:20 ÖS »
başka bir tamirciyede göstermende fayda var.

34GB4525

« Yanıtla #16 : Ağustos 14, 2010, 04:24:59 ÖÖ »
Dostlar conta yanmış yaptırdık 285 tl kapak taşlama 1 lt yağ 2 lt anti firiz dahil...

23korg23

« Yanıtla #17 : Ağustos 21, 2010, 01:50:30 ÖS »
Arakdaşar hepinize bilgilerden dolayı teşekkürler tabi ki bunlar gözlemlenebilri ama yinede bi ustanın bakmasında fayda var diye düşünüyorum. Bu gün aracı şehir için 12 km kadar kullandım acayip sıkıştırdım hiç hararet yapmadı sonra çektim kapıya ama stop etmedim sonra fan açtı ama hararet çıkmaya başladı birden anlam veremedim hemen bi tamirciye götürim diye bindim aracı kaldırdım hop hararet düşüt hemen neyse götürdüm motorcuya adam baktı fan açıyor müşürde sorun yok termostatta sorun yok dedi vonta yaksa çekmez araban gitmez dedi yağına suyuna baktı bi sıkıntı yok dedi ee dedim peki niye yapıyor sıcaklar dedi siz ne dersiniz fan sıcaklardan dolayı yetersiz kalıyor yani üflediği havada sıcak oluyor bunaltıcı havadan dolayı dedi o yüzden yedek depoya taırıyor dedi normal dedi sizce ?

kardeş banada dediler conta yansa arac yürümez falan diye ama o ustalar tofaşlarla karıştıryolar hondayı.. birinci sunu bilinki contanın yandığı yere göre aracın tepkisi değişir yukarıda arkadasın anlattıklarını yapın radyatör suyu motor yağı ve eksozu gözlemleyin ayrıca gercek bir hondacı usta bulun her motor ustası anlamaz honda dan

34GB4525

« Yanıtla #18 : Ağustos 22, 2010, 04:38:25 ÖÖ »
Aynen nerden yaktığına göre contayı verdiği tepki değişiyor