Gönderen Konu: ilk hondam olcak =) bu araba alınırmı ?  (Okunma sayısı 6543 defa)

troper

ilk hondam olcak =) bu araba alınırmı ?
« : Haziran 05, 2011, 04:03:42 ÖS »
hondacı kardeşlerim burda beyan etmıştim cuma gunu alıyorm  bu 3 araç arasında kararsız kaldım yardımlarınızı ilk defa honda alıyorum aracı alırken özellikle bakmam gereken yeri varmıdır sımdıden tsk ederm

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-civic-sport-ep2-paket-temiz-44553658/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-honda-civic-1-6-duz-sport-3k-hb-2005-model-49637561/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-civic-sport-ep2-2005-50624337/detay/

jantlı olanı daha cok kafama yattı sızın ne dusunuyorsunuz

FF206

Ynt: ilk hondam olcak =) bu araba alınırmı ?
« Yanıtla #1 : Haziran 05, 2011, 04:19:49 ÖS »
jantlı olan çok jixx duruyor gerçekten ama 3 ilandakinin sanırım kazası filan yok yani satarken daha rahat olursun gibime geliyor:) ama ben olsam podyelerde şasede birşey yoksa jantlıyı alırdım:)

Dinendal

« Yanıtla #2 : Haziran 05, 2011, 07:10:23 ÖS »
ben siyahı al derim 2005 model 93 binde varken neden 2004 120 bindekini alıcaksınki arada 500 tl fark var bence siyahı al 2 ilandaki zaten çamurluk değişmiş onu boşver

orchun

« Yanıtla #3 : Haziran 05, 2011, 07:26:57 ÖS »
2. ilanı al derdim arac cok temiz duruyor

piscocuk

« Yanıtla #4 : Haziran 06, 2011, 08:26:54 ÖÖ »
kesinlikle ikinci ilanı al arkadaşım.araç duruşuyla kendini belli ediyor.hem orjinal bir araç..ilk araçla çok oynanmış belli.ayrıca bu araçlarda sunroof yok neden bunda var diye düşünürüm..üçüncü araç 2005 model ama araç çok yorgun duruyor resimlerde.yani ben 2005 modelim demiyor..

kafan ağrımasın ikinci araca bak baktır ve alabiliyorsan onu al derim

piscocuk

« Yanıtla #5 : Haziran 06, 2011, 08:30:20 ÖÖ »
resimleri yine inceledim..

ikinci aracın sol arka çamurluğunda tamponlarında boya var..ilanda sol arka çamurlukta boya var yazmamış

üçüncü aracın km si orjinal değil..bende 2005 model vardı 140000 sattım aracı..ne direksiyonum bu şekilde soyulmuştu nede iç kapı tutma kollarım..

Furkan

« Yanıtla #6 : Haziran 06, 2011, 08:42:06 ÖÖ »
Bencede ikinci ilan ile ilgilen derim.Hem bence o kasaya gri renk çok yakışıyor.

troper

« Yanıtla #7 : Haziran 06, 2011, 08:49:22 ÖÖ »
modıfıyelı olanınında fıyatı guzel arkdaslar 21.500 bırakrm dıo arkadas arabaylada oynanmıs olmasını hem kafamı kurcaladı hem hosuma gıttı sonucta 4 1 header ses sıstemı arka spoyler jantlar mın 1500 lıra cuma gunu alcm 3 undn bırını sıyah olanı eledım 2 sı arasında kararsız kaldım bu araçların piyasası ıkıncı elı nasıldır kronık sorunları varmıdır hanı yok mu ep2 cı arkdaslar ya

piscocuk

« Yanıtla #8 : Haziran 06, 2011, 09:18:05 ÖÖ »
birkere araç tek kapı olduğundan ha diyince satılmaz.bu araçların alıcıları özeldir.yani herkez bakar günde 100 kişi takip eder bir kişi belki mesaj atar o mesajlada canın sıkılır..araçta tek beğenmediğim yönü yol tutuşuydu..tabi ara hızlanmalarıda tatminkar değil.(daha önce ne tür araçlar kullandınız bilmiyorum ilk aracınızsa tatmin eder sizi)aracın görünüşü güzel.içi ferah sıkıntı yaşamazsınız kullanımı ve direksiyonu çok zevkli.donanım olarak eksikleri var ama hondanın genelinde bu mevcut.

ben aracı aldıktan sonra modifiye yaparım motoruna girerim dersen yazık edersin parana çünkü çok fazla verim alamazsın atmosferik olarak.düşürmek için yay bulmakta zorluk çekersin.işgüzar esnaflar al abi bu araç type R ile aynı der onun yayını verir aracının kafası havada gezersin (2000cc ile 1600cc ağırlık farkından dolayı)

tabi ben aracı kullandım unuttum.aklımda kalanları yazdım..şuan aktif olarak kullanan arkadaşlar daha sağğlıklı yorum yaparlar..ayrıca EP2 konu başlığınada yazabilirsin bu yazdıklarını.okn84 nickli arkadaşımız görünce gerekli açıklamaları yapacaktır

troper

« Yanıtla #9 : Haziran 06, 2011, 09:52:49 ÖÖ »
0-100 verısı aracın 9.9 gozukuyo bu tatmınkar bı veri değilmi ara hızlanmarı kotu derken 100 120 arası yada 140-150 arasındanmı bahsedıyorsun tabıkı bu araçtan type r performansı beklemıyorum ama örneğin 1.6 tdci leri cok rahat tokatlar dıe dusunuyorum yada leon ları arabaya cok bi motor modifiyeside dusunmuyorm hava filtresı ve egsoz bana yetcektır aracın yakıtı performansına gore cok makul o yuzden bu araçları seçtım sizin tavsiye edebileğiniz bu klasmanda baska bı araç varsa onuda değerlendırebilirm tabıkı 

piscocuk

« Yanıtla #10 : Haziran 06, 2011, 10:03:46 ÖÖ »
bu iş zevk işi..siz bu aracı beğenmişsiniz.benim yorumum sizi tatmin etmez çünkü aynı şeyleri düşünmüyoruz.

ben size bu paraları veriyorsanız vtec2 öneririm.hem istediğiniz zaman satar paraya çevirirsiniz hemde uzun yıllar sorunsuz aile aracı olarak binersiniz.neden böyle düşünüyorum..ben bu aracı kullandım hevesimi aldım.sizde heves etmişsiniz farklı bir araç alacaksınız bu araç hep içinizde kalacak.oyüzden çok müdahale etmek istemiyorum

1,6 tdci hangi araç bilmiyorum ama dizeller yabana atılacak araçlar değil..turbo + tork olayı var.üzülebilirsiniz

orchun

« Yanıtla #11 : Haziran 06, 2011, 10:33:31 ÖÖ »
0-100 verısı aracın 9.9 gozukuyo bu tatmınkar bı veri değilmi ara hızlanmarı kotu derken 100 120 arası yada 140-150 arasındanmı bahsedıyorsun tabıkı bu araçtan type r performansı beklemıyorum ama örneğin 1.6 tdci leri cok rahat tokatlar dıe dusunuyorum yada leon ları arabaya cok bi motor modifiyeside dusunmuyorm hava filtresı ve egsoz bana yetcektır aracın yakıtı performansına gore cok makul o yuzden bu araçları seçtım sizin tavsiye edebileğiniz bu klasmanda baska bı araç varsa onuda değerlendırebilirm tabıkı 

yok kardesim , tdci motor focusda var 109 hp ve 240 nm tork var :)) benim vtec2den sonraki , elegancedan önceki aracımdı ... sana su kadar söyliim , 1. 2. vites haric tokatlaman cok zor

orchun

« Yanıtla #12 : Haziran 06, 2011, 10:35:53 ÖÖ »
sunu da ekliyim özellikle otobanda karsılasırsan hiç bulasma yol ver :)) ama leonlarda bi sıkıntı yok

FF206

« Yanıtla #13 : Haziran 06, 2011, 03:05:29 ÖS »
sunu da ekliyim özellikle otobanda karsılasırsan hiç bulasma yol ver :)) ama leonlarda bi sıkıntı yok
leon 1.4 olursa bence biraz sıkıntı olabilir:D hele birde alan chip yaparsa(benim kafadaysa:D) o zaman tam sorun olur:D:D

tnrdnz

« Yanıtla #14 : Haziran 06, 2011, 06:34:23 ÖS »
ilk ilanda bişey dikkatimi çekti ( sunroof )
bnm bildigim kadarıyla type r da bile sunroof yok
daha sonradan yapılmış anlaşılan su alabilir.
yanlışım varsa düzeltin arkdaşlar

orchun

« Yanıtla #15 : Haziran 06, 2011, 11:17:08 ÖS »
ilk ilanda bişey dikkatimi çekti ( sunroof )
bnm bildigim kadarıyla type r da bile sunroof yok
daha sonradan yapılmış anlaşılan su alabilir.
yanlışım varsa düzeltin arkdaşlar

dogrusun + 1000 varsa da arac trafige cıkmadan serviste takılanlar falan vardır

efsane_001

« Yanıtla #16 : Haziran 07, 2011, 10:16:17 ÖÖ »
karar senin ama 3 nüde araştır dış görünüşüne kanıpta kazalı hasarlı araba alma

ertunc_93modelci

« Yanıtla #17 : Ağustos 13, 2011, 12:33:07 ÖÖ »
bence hıc bırını alma tek kapı cok zarar edersın

CioBassWorLd

« Yanıtla #18 : Ağustos 13, 2011, 02:43:01 ÖÖ »

yok kardesim , tdci motor focusda var 109 hp ve 240 nm tork var :)) benim vtec2den sonraki , elegancedan önceki aracımdı ... sana su kadar söyliim , 1. 2. vites haric tokatlaman cok zor

güzel hoş yeni nesil dizeller iyi gdiyo eyv. ama 240 nm tork direk çek sağa yol ver demek nekadar doğru tartışılır, o torku o motor 1750 d/d da veriyor ve bu devirlerde ancak arac yenı kaldırılır şehir trafiğinde =) yani ani hızlanmak için hızlıca devir çevirmek gerekiyor ve 1750 den sonra o aracın tork eğrisi yokuş aşşağıya düşüyor ve 109 hp yi üretecek 4000 d.d ya ulaşana kadar bayağı zayıflıyor =) he geçermi geçmezmi orası başka ama yüksek devirde o torku ztn alamıyorsun..

bu arada o 109 hp lik motor c-max dada kullanılıyorsa ki öyle biliyorum tabi c-max focustan daha agır bi araç vtec2 ye göre de sport biraz hantalmış sanırım ama yinede bu aracın focus dizel megane 3 dizel gibi araçlara boyun eğeceğini sanmam ..

Bu arada bu aracın kasası hoş fakat söylendiği üzere tek kapı satışta sıkıntı, ve bence bu paralara 2004 temiz bi ls7 de alabilirsin. Tabi heves ettiysen karar senin..