Gönderen Konu: 99 CİVİC 1.6 İ.ES MOTOR TEMİZLİĞİ HK.  (Okunma sayısı 3061 defa)

ADNUFREPLA

• adnufrepla
99 CİVİC 1.6 İ.ES MOTOR TEMİZLİĞİ HK.
« : Eylül 05, 2013, 09:50:21 ÖÖ »
arkadaşlar aracımın motoru çok kirlenmiş durumda ve bazı yerlerinde yağlanmalar var temizlemek istiyorum neler önerirsiniz...

Carismatiq

• Mustafa
Ynt: 99 CİVİC 1.6 İ.ES MOTOR TEMİZLİĞİ HK.
« Yanıtla #1 : Eylül 05, 2013, 10:03:24 ÖÖ »
Merhaba,

Aracınız Lpg li ise motorunuzu yıkatmanızı önermem. Yağ sökücü , balata spreyi gibi yardımcı temizlik malzemeleriyle kendinizde temizliğini yapabilirsiniz. Ben aracı aldığımda Lpg yoktu ve motoru arkadaşıma yıkattım . Bir sorun yaşamadım. Sonrasında Lpg taktırdım. Lpgli motorda yıkanmazmı yıkanır elbet fakat işi bilen bir yerde yıkatmak gerekir diye düşünüyorum.
« Son Düzenleme: Eylül 05, 2013, 10:03:50 ÖÖ Gönderen: Carismatiq »

sercanavcı

« Yanıtla #2 : Eylül 05, 2013, 10:42:26 ÖÖ »
yapılacak işlem belli distribtörün orayı kapat akünün hemen önünde elektrk ünitesi görüceksin orayıda bezle kapat yani kısaca kablo vs gördüğün yerleri bezle kapat sonra bas mazotu bırak 10 dk süzülsün pislikler sonra deterjanla yıka sıcak sula karıstırıp, durula sonrada motor temizleyici kullan satılıyor alısveris merkezlerinde temizlik mlz satan yerlerde ben vınox kullanıyorm güzel onlada bir güzel spreyle üstünden tekrar durula wd40la siyah yerleri parlatabilirsin ama sonra çok tozda tutar bilgin olsun :)
benm bildiklerim bu kadar :)

ADNUFREPLA

• adnufrepla
« Yanıtla #3 : Eylül 05, 2013, 12:23:17 ÖS »
sercan mazot demişsinde mazotu önermiyorlar sonrasında tozu pisliği çekiyomuş

becoca

• __ByR@Mm__
« Yanıtla #4 : Eylül 05, 2013, 07:34:22 ÖS »
Herhangibir motor temizleme spreyi al. (Ben sonax aldım) Fısfıs şeklinde onlar güzelce sık. 2 3 dk bekle. (Çok kırliyse yağlı boya fırcası al üzerini fırçala )

Sonra mf bez ile güzelce sil. (Bezi çok sulu bırakma)

sercanavcı

« Yanıtla #5 : Eylül 05, 2013, 10:49:42 ÖS »
sercan mazot demişsinde mazotu önermiyorlar sonrasında tozu pisliği çekiyomuş

walla senelerdir yapıyorum mazotun toz tuttugunu ilk defa duydum gaz yagınlada yaparım 10 numara olur eskiden ne sonax wardı ne meguıars nede digerleri :)

cobra34

« Yanıtla #6 : Eylül 09, 2013, 01:55:34 ÖS »
İes in motoru hertürlü yıkanır hiç teredddüt etme sadece distribütör ü bezle sar.iş bitice kuruduktan sonra würth motor cilası sık aylarca ışıl ışıl kullan

PREDATOR06

« Yanıtla #7 : Eylül 09, 2013, 06:01:28 ÖS »
Ben bi arkadaşa uyup aspirin adında bi yağ sökücü aldım bim shoptan :D Motora sıktım yağları gerçekten akıttı ama kendisininde gitmesi için bi miktar su dökmem gerekti. Sonuçta motor çok temiz oldu ama su dökmek zorunda kaldım ve sis farlarımın rölesi çalısmaz oldu 1 hafta sonra açtım baktım oksitlenmiş. Yani bu birazcık riskli bi iş. Kaputun içini falan temizlerken hiç korkma motora bi naylon serip fırçaya bildiğimiz cifi sürdüm sonra bastım suyu pırıl pırıl oldu ama kabloların olduğu aksama böyle bişey yapma çalıssa bile oksitleniyor. Ciddi zararlar verebilirsin.