Gönderen Konu: Honda Civic Alma Arifesi , Üstadlar İçeri Lütfen  (Okunma sayısı 1654 defa)

Apar

Honda Civic Alma Arifesi , Üstadlar İçeri Lütfen
« : Temmuz 03, 2016, 09:53:01 ÖS »
Herkese merhabalar , şimdiden bayramınız mübarek olsun.

Arkadaşlar 2009 model grande punto 1.3 multijet kullanıcısıyım , aracımı bayram tatili dönüşü Allah izin verirse satıp , 2002-2003 Model Honda 1.6 ies veya vtec almayı planlıyorum.

Max bütçem 30Bin TL , bu fiyat aralığında temiz civic bulmak zor olacak biliyorum fakat kaporta boya takıntısı olan birisi değilim.Motor şanzıman ve yürüyenler sıkıntısız olsun yeterli.
Şimdiden araştırmaya başladım ve siz değerli üyelerin fikirlerini ve bilgilerini almak istiyorum.

Öncelikle ;

1)Bahsettiğim 2002-2004 arası civiclerde kronik hata diyebileceğimiz bir durum var mı ? ( 2 Sene önceki megane 2 araçlarında kronik enjektör hatası vardı )
2)Bildiğim kadarıyla otomatik vitesler eski 4 ileri otomatik şanzımanlar , bu araçların hantal kaldığı uzun yolda sollamalarda hantal kaldığı söyleniyor doğruluk payı varmıdır ?
3)Otomatiklerde ve düz şanzımanlarda ortalama yakıt tüketimi yaklaşık olarak nedir ? ( Ankarada yaşıyorum )

Sizlerinde alıp esnasında dikkat etmem gereken unsurlar vs. varsa ek olarak yazarsanız sevinirim.

Keyifli forumlar dilerim.

vtec08

Ynt: Honda Civic Alma Arifesi , Üstadlar İçeri Lütfen
« Yanıtla #1 : Temmuz 04, 2016, 02:16:13 ÖÖ »
Bildigim kadariyla kronik bir sorunu yok sadece takata uretimi hava yastiklarindaki sorun nedeniyle bir kisim 1.6 vtecler servise cagrildi ama Turkiyedeki durumunu net bilmiyorum.yakit olarak otomatikler yaklasik 1 _1.5 litre fazla yakiyor.sehir ici ortalamasi 8 9 litrelerde.lpg olursa yakit ol arak uzmez sizi.otomatikler 4 ileri tork konvektorlu olup manuellere gore hantal olduklari dogrudur lakin honda sanzimanlari sorunsuzluklariyla one cikmislardir.size tavsiyem mekanik periyodik bakimlari yapilmis ortalama 150 bini gecmemis 1.6 vtec almanizdir.Yanliz yakit olarak puntoyu arayabilirsiniz 😀😀😀.

Apar

« Yanıtla #2 : Temmuz 04, 2016, 07:18:45 ÖÖ »
Bildigim kadariyla kronik bir sorunu yok sadece takata uretimi hava yastiklarindaki sorun nedeniyle bir kisim 1.6 vtecler servise cagrildi ama Turkiyedeki durumunu net bilmiyorum.yakit olarak otomatikler yaklasik 1 _1.5 litre fazla yakiyor.sehir ici ortalamasi 8 9 litrelerde.lpg olursa yakit ol arak uzmez sizi.otomatikler 4 ileri tork konvektorlu olup manuellere gore hantal olduklari dogrudur lakin honda sanzimanlari sorunsuzluklariyla one cikmislardir.size tavsiyem mekanik periyodik bakimlari yapilmis ortalama 150 bini gecmemis 1.6 vtec almanizdir.Yanliz yakit olarak puntoyu arayabilirsiniz 😀😀😀.

Hocam LPG'de durum nasıl ? Yani şehiriçi ortalama kaç yakıyor ?

vtec08

« Yanıtla #3 : Temmuz 05, 2016, 10:13:16 ÖS »
Ortalama 10 litre lpg tuketimi olacaktir.aracin yasi bakim durumu lpg markasi montaji kilometresi yakit tuketiminizin degerlerinin minimum ve max.degerleri olacaktir.bugünkü sartlarda kilometrede 20 kurus ile 25 kurus arasinda olacaktır.
« Son Düzenleme: Temmuz 05, 2016, 10:14:35 ÖS Gönderen: vtec08 »