Gönderen Konu: ies bakım  (Okunma sayısı 2020 defa)

nnmies

• mertclk
ies bakım
« : Kasım 03, 2014, 10:16:04 ÖS »
2000 model ies aldım orjinal dede'den 136000'de aracın şanzıman yağını ve motor yağını filtresini ve benzin filtresini değiştiricem marka ve kod olarak ne kullanmalıyım, araçta lpg yok
sadece bu kadarla değil bujiler, triger ve vkayışıda değişicem, bunları yaparken dikkat edeceğim birşey varmı?? Mesela triger değişirken başka değişecek birşey ?? Marka ne alıyım genel bi bakım hakkında yorumlarınızı bekliyorum, tam değişeceğim malzemeler şunlar
Yağ yağ filtresi, şanzıman yağı, benzin filtresi, bujiler, fren balataları, antfriz, triger ve vkayışı bunların hepai hakkında marka ve teknik bilgiye ihtiyacım var, ilk dfa honda alıyorum, daha önce cliosportum vardı

nnmies

• mertclk
Ynt: ies bakım
« Yanıtla #1 : Kasım 04, 2014, 03:53:17 ÖS »
Hiç kimsenin fikri yokmu daha yeni geldim soğutmayın beni forumdan :) :)

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #2 : Kasım 04, 2014, 04:05:38 ÖS »
-Yağ filtresi orijinal olsun,yetkili servisten al. 24tl idi yanlış hatırlamıyorsam.
-Yağ olarak genelde castrol magnatec 10/40 kullanılır,yarı sentetiktir.Ben sana Mobil1  0/40 full sentetik öneririm.
-Bujiler NGK marka olacak kodunu tam hatırlayamadım.
-Fren balataları orjinali Nissin markadır 150tl civarı,ben trw taktırdım 75tl çok toz yapıyo başka sıkıntısı yok.
-Şanzıman yağı kodu otomatikte atf-z1 manuel viteste mtf olarak geçiyordu.
-triger kayışı Gates olabilir.

Bakım yaptıracağın bir yer yoksa,atatürk oto sanayide Sistem honda var öneririm..Alternatif olarak Florya Radar honda olabilir.Netten buraların iletişim bilgilerini bulabilirsin.

Ayrıca işte güçte olan arkadaşlar siteye girdiklerinde fikirlerini söyleyip yardımcı olacaklardır,acele etmeyin :)

nnmies

• mertclk
« Yanıtla #3 : Kasım 04, 2014, 07:20:59 ÖS »
Bütün mekanik,elektrik işlerini vs kendim yapıyorum,toyotada mekanikerim,mesleğimde elektrik olunca kimseye götürmüyorum aracı :kurba bu gün bir liste yaptım ve resmini çektim,şimdiye kadar reno ve Toyota ile haşır neşirdim hondaya yabancıyım,şu bakım işlerini hallediyimde daha farklı projelere el atıcaz,sis farı,filtre,yay gibi,triger setini değiştirirken berabaerinde bir şey değişiyormu ??Bu arada listem burda

nnmies

• mertclk
« Yanıtla #4 : Kasım 05, 2014, 07:28:09 ÖS »
Fikri yokmu kimsenin ?? Şanzıman yağı ile motor yağı numarasını bari öğrenseydim ötekileri geçtim cevap alamıycaz

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #5 : Kasım 05, 2014, 09:42:17 ÖS »

Ben aracımda 10/40 Castrol Magnatec kullanıyorum. Şanzıman yağını yetkili servise sorman daha doğru olur.

Triger seti Kayış Dayco yada Gates Bilya Koyo (orjinalinde çıkan) Japon kullanmanı öneririm.

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #6 : Kasım 05, 2014, 09:43:50 ÖS »

Triger seti değişirken su devirdaimede baktırmanı tavsiye ederim.

nnmies

• mertclk
« Yanıtla #7 : Kasım 06, 2014, 04:13:07 ÖS »
Teşekkürler arkadaşlar