Gönderen Konu: honda ustalarının dıkkatıne.....!  (Okunma sayısı 2810 defa)

berepe55

honda ustalarının dıkkatıne.....!
« : Mayıs 27, 2009, 09:04:15 ÖS »
slmm..ef kasa cıvıcımın on sag tarafından dıreksıyonu tam cevırıp gaza besınca tak dıye ses gelıyo.... sızce dıreksıyon kutusumu yoksa aks mı ? 1 haftadır mekık dokuyorum tek carem cıkma aks bulup takıp bakmam kaldı...

merburvehan

Ynt: honda ustalarının dıkkatıne.....!
« Yanıtla #1 : Mayıs 27, 2009, 09:16:59 ÖS »
Honda ustası değilim ama anlarım biraz.Bence tam çevirdiğinde tık tık diye ses geliyosa ask lalesinden geliyo olabilir dağılmıştır ama direksyon kutusundan sanmıyorum...

berepe55

« Yanıtla #2 : Mayıs 27, 2009, 09:23:29 ÖS »
dıreksıyon kutusunu yapanda ole dıyor  aks baslarını ve ust tablo burclarını tekrardan degıstım bı o sorun kalıyo sanırım...

merburvehan

« Yanıtla #3 : Mayıs 27, 2009, 09:28:29 ÖS »
Şanzumandan çıkan aksın tekerleğe gelen ucunda bir parça var bu parçanın üzerinde körük var bu körük yırtılınca içine toz vs. giriyo misket büyüklüğünde bilyeler var bunlar bozuluyo ve direksyonu tam çevirdiğinde tık tık diye ses yapıyo ama sadece tam cevirdiğinde ve ilerlemeye başlayınca tam cevirmeyince bu ses gelmiyo...

integtant_83

« Yanıtla #4 : Mayıs 27, 2009, 09:32:22 ÖS »
tumsek seklındekı kasıslere cıkarken degıl ama araka tekerler kasısten ınerken eskı koy kapılarının yagsızlıktan cıkardıkları sandık gıcırtısı gibi gacır gucur sesller rahatsız edıyor. ses arkadan gelıyor. duz yolda ses yok ama bu tıp egımlı kasıslerde ve ozellıkle sabahları araba sogukken daha yogun oluyor. ayrıca aracı yenı aldım 2004 es vtec, ılk kez hondaya bınıyorum hafıfı bozuk yollarda cok sallıyor ve yolun takırtısını fazla verıyor. araba 100 bınde. acaba amortısorler mı degısmelı bılemıyorum sogumaya basladım bu seslerden dolayı arabadan. masraftan da cekınıyorum aslında. ne dersınız bu konuda ustalar

berepe55

« Yanıtla #5 : Mayıs 27, 2009, 09:36:02 ÖS »
evet aynen ole gıderken yapmıyo tam cevırırken ve hep bende yapıyo ustaya o sesı duyurmak ıcın 2o dak falan arabaylan bı ılerı bı gerı gıderek en sonunda duyurttum o da en son care aks dedı cılma bakıyo denemek ıcın ama senın dedıgın mantıklı

berepe55

« Yanıtla #6 : Mayıs 27, 2009, 09:36:32 ÖS »
cevapların ıcın tesekkurler ....

berepe55

« Yanıtla #7 : Mayıs 27, 2009, 09:51:05 ÖS »
ben bu aracı alırken tam bı senfonı orkestrası vardı alt takımda  ama tabı masraf yapmadan sesı kesemıyon ama sımdı araba kendını gosterıyo bence kacınma

merburvehan

« Yanıtla #8 : Mayıs 27, 2009, 10:44:13 ÖS »
cevapların ıcın tesekkurler ....
Rica ederim...