Gönderen Konu: HONDA SERVİSLER HAKKINDA  (Okunma sayısı 2207 defa)

FERRERA

HONDA SERVİSLER HAKKINDA
« : Temmuz 20, 2009, 09:45:28 ÖÖ »
Merhaba arkadaşlar,
10000 km de bir yapılan bakımlar için aracınızı herhangi bir honda servisine götürdüğünüzde ilk söylenen bakım masrafından muhakkak daha fazla bi tutar çıkmasına anlam veremiyorum ve bu duruma titiz bir honda kullanıcısı olarak üzülüyorum. Bu tip durumlar sizinde başına geliyomu? örnek : cam suyu değişimi : 10 tl gibi !!!!!

honda2000

Ynt: HONDA SERVİSLER HAKKINDA
« Yanıtla #1 : Temmuz 20, 2009, 09:59:21 ÖÖ »
Gelmez olurmu... araç kullanıcısı olarak bu püften işleri artık kendimiz yapmalı ve yine yapabileceğimiz işleri bilmiyorsak ustanın başında durup öğrenmeli ve sonrasında kendimiz yapmalıyızki ..geriye fahiş ücret aldılar diyemeyeceğimiz işler kalsın..

FERRERA

« Yanıtla #2 : Temmuz 20, 2009, 10:06:57 ÖÖ »
ya bide şöyle bi mevzu var;
bende daha önce 2002 clio hatchback vardı servise gittiğim zaman arabamın yanına uğrayıp ne yapıyolar görebiliyodum.
Bu olaylara da izin verilmiyo işin aslı ne oluyo serviste hiç bilmiyoruz sadece anlatılanlara inanmak zorunda kalıyoruz.
En güzeli aslında yedek parçaları sen alıcan işten anlayan iyi bi ustada değiştirip bakımını yaptırıcan.
geçen 70000 km bakımı için gittim. 230 tl civarı tutar dediler 885 tl lik fatura ile döndüler yanıma!!!!!!!

MRHONNDA

« Yanıtla #3 : Aralık 03, 2012, 12:01:46 ÖÖ »
Bakım için rendevu alırken  fiyatını da sorun ,başka honda servislerinle  karşılaştırın 40.000 bakım için gittim standar bakım , özel bir şey yok  550 tl aldılar.Başka bir honda servisine sordum 40.000 bakım fiyatını 360 tl polen filtresi ve balatalar  değişirse 450 tl bulur dediler.Bende balatalarda değişmedi???Honda servisleri biraz insafsız 12 seneder.Honda kullanırım honda servislerinden başka yerde  servis yaptırmadım.Ta ki Yukarıdaki olayı yaşayıncaya kadar.Bu arada arka tampon sol tarafta 5 mm kadar kaçık,servise öyle girdi,öyle çıktı aracı teslim alan yetkili  tamponu yapmamak için  yarım saat tezgah yaptı?Özel servise gittim hallettiler.Ve ayağım alıştı özel servise :-))  ,Ve özel serviste benim söylemediğm yerleri  bile elden geçirmişler ,boyamışlar.
Honda servisler orjinal parçanın arkasına saklanıyor ,biraz bana öyle geliyor.Da  bir senelik hondanın sol ön kapı orjinal fitili kendi kendine yırtıldı yenisini sordum mamamia ,özelde takdırdım.Orjinal cam fitillerinin siyah rengi beyaza dönmeğe başladı  2 sene de ,ya seneler önce kullandığım  murat 124 ün  kapı fitil ve cam fitili bu numaraları yapmadı:-)) nerde kaldı bunun orjinalliği ???

chn_07

« Yanıtla #4 : Aralık 05, 2012, 04:44:58 ÖS »
özel servislerinde pek bi farkı yok , geçende triger seti +ön fren balatası+ön diskler değişti vtec 2 aracımın antalya da meşhur bir özel servisde, sadece parçadan 230 TL daha fazla almışlar (internetteki fiyat karşılaştırmasına göre ) en güzeli parçaları internetten temin edip işcilik yaptırmak özel servislere nasılsa işcilikde çok kasdıramaslar diye düşünüyorum. Anlamıyorum bir türlü insanlara uygun fiyatlı bir şey yapmamaya yemin etmişler sanki.