Gönderen Konu: honda civic si vs nissan 200sx  (Okunma sayısı 6733 defa)

r.allen

honda civic si vs nissan 200sx
« : Kasım 25, 2009, 10:55:10 ÖÖ »
arkadaşlar sizce bu iki araçtan hangisi daha iyidir her yönüyle tartışabilirmiyiz. motor,yakıt,donanım,kalite vs... hem stock yönünden hem modifiye yönünden.teşekkürler. :artis

AL-BAYRAK

Ynt: honda civic si vs nissan 200sx
« Yanıtla #1 : Kasım 25, 2009, 11:45:44 ÖÖ »
si hakkında sor söyleyelim de nissan hakkında hiç bilgim yok o yüzden karşılaştırma yapamam

r.allen

« Yanıtla #2 : Kasım 25, 2009, 12:24:56 ÖS »
vardır elbet bilgisi olan arkadaşlar. ikisi arasnda kaldım.

Sİ yah

« Yanıtla #3 : Kasım 25, 2009, 12:37:33 ÖS »
200sx hangisi  s13 1.8turbo 180hp var s14 2.0turbo 200hp var s13 eski kasa s14 yeni kasa 200sx tam bir drift makinesidir arkadan itiş kilitli difransiyel 200sx hakında bildiklerim bu bence Sİ ve 200sx farklı arabalar Sİ atmosferik 200sx turbo yapılabilecekleri sen düşün tabiki bide hangisinin motoru daha çok yıpranmıştır onu düşün

Time-R

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Kasım 25, 2009, 05:13:57 ÖS »
nissan 200sx harbi saglam drift arabasidir, drift egitmenlerinin sagladigi genel araclardan birisi drift akademisinde, fakat karsilastirma yanlis olmus, eger 2009 honda civic si (usdm) amerikadakilerden bahsediyorsan karsilastirma guzel, fakat tr'deki 92 - 95 civic si kafa tutamaz

r.allen

« Yanıtla #5 : Kasım 25, 2009, 07:11:12 ÖS »
ben kullanışlık bakımından dedim.drift drag olarak değil. günlük kullanımlarda,ama eğlenceli olabilecek bir araç.mesela güçlü olmalı.ama sanırım benim amacıma göre honda daha kullanışlı.çünkü 200 sx bayağı bi benzin yakar 1.8 turbosu  yanılmıyorsam.

Sİ yah

« Yanıtla #6 : Kasım 25, 2009, 08:59:43 ÖS »
200sx'in yakıtı ve vergisi Sİ göre tabiki daha fazladır günlük kullanımda Sİ daha iyidir bence

alican_07

« Yanıtla #7 : Kasım 26, 2009, 02:50:02 ÖS »
her türlü kullanımda 200 sx çok daha eğlenceli bir arabadır en başta arkadaş itişli.yakıt konusunda 200 sx in şehir içi 35ykr ile 50 ykr arasıı yaktığı söyleniyor tabi hiç basmadan 29 ykr civarına düşürenler var.si ise şehir içnde 24 ykr ile 35 ykr arasında yakıomuş her 2 aracıda denemedim yakıt konusunda ama sahiplerinden duyduğum en aşağı ve en yukarı değerler bunlar.

alican_07

« Yanıtla #8 : Kasım 26, 2009, 03:03:20 ÖS »
motor olarak eşdeğer motorlar var üstlerinde her 2 motorda cidden çok dayanıklı ve performansını hissettiriyor tabi 200 sx daha performanslı bi motora sahip s13 ler vti ile çok rahat bi şekilde yürür ve hangisinin motoru daha az üzülmüşse o geçer ama s14 type-r hatta s 2000 le yürür drift için s2000 den daha iyi bir araçtır.

alican_07

« Yanıtla #9 : Kasım 26, 2009, 03:07:25 ÖS »
vergi olarak sonuçta her 2side eski araçlar o yüzden aralarında vergi farkı max. 50 liradır yıllık.ben alıcak olsam hiç düşünmeden 200 sx alırdım ama motorunun üzülmemiş olması lazım çünkü eğerki problem açarsa sende üzülürsün o yüzden hemen bulduğun arabaya alma biraz araştırdıkdan sonra eleyerek al derim ben arabayı.eğerki motoru sağlam bi araba alırsan yıllarca bnersin yağına suyuna baktıktan sonra.

zedrix

« Yanıtla #10 : Kasım 26, 2009, 03:15:46 ÖS »
arabadan teknık acıdan anlamıyorsan saglam bır yedek parcacı ve tamırcı cevren yok ıse 200 sx ten uzak dur
makına gercekten eglencelı zevklı guclu vs vs ama sorun cıkarttı mı 2 ay 3 ay yatan bılıyorum ben yurt dısından parca gelıcek dıye

r.allen

« Yanıtla #11 : Kasım 26, 2009, 03:39:13 ÖS »
arabadan teknık acıdan anlamıyorsan saglam bır yedek parcacı ve tamırcı cevren yok ıse 200 sx ten uzak dur
makına gercekten eglencelı zevklı guclu vs vs ama sorun cıkarttı mı 2 ay 3 ay yatan bılıyorum ben yurt dısından parca gelıcek dıye

benim arabaya merakım var öğrenme merakına sahibim ama teknik açıdan pek bişey bildiğim söylenemez. uçuk arabaya gerek yok genelde günlük kullanım ve eğlence için alacağım bir araba olucak.ehliyet yaşımı daha yeni doldurdum kursa yeni başlayacağım o yüzden biraz acele ediyorum. ama 200sx çok fazla yakıyormuş si'ye göre. si hb'ler çok hoşuma gidiyor ben crx ve si arasında kaldım.ama crx eski olduğu için temizini bulamayıp üzülmekten korkuyorum.

zedrix

« Yanıtla #12 : Kasım 26, 2009, 03:44:46 ÖS »

benim arabaya merakım var öğrenme merakına sahibim ama teknik açıdan pek bişey bildiğim söylenemez. uçuk arabaya gerek yok genelde günlük kullanım ve eğlence için alacağım bir araba olucak.ehliyet yaşımı daha yeni doldurdum kursa yeni başlayacağım o yüzden biraz acele ediyorum. ama 200sx çok fazla yakıyormuş si'ye göre. si hb'ler çok hoşuma gidiyor ben crx ve si arasında kaldım.ama crx eski olduğu için temizini bulamayıp üzülmekten korkuyorum.

madem ehlıyetı yanı alıcaksın sana abı tavsıyesı bu ısler alıyım gazlıyım vs gelmez...
ben senın yaslardayken fare gıbı her delıge gırerdım cok hata yapmısım hatalarımın farkına su anda yasadıgım ıcın varıyorum
yoksa onuda anlayacak zamanımız olmayacaktı
yerınde olsam ef kasa yanı crx lerın hb modelı veya sedan modelı olan 89-92 model 1.5 karbıratorlu motoru ıle baslardım butcenede zarar vermez
4-6 mılyara mevcut pıyasada sonra yukseltırdım cıtayı
honda gurubu gazlar cıgerlıdır ama hele bıde aracın yere basıksa aracta esneme payı olmadıgı ıcın fren mesafen cok kotudur.
tabıkı sen karar verıceksın kolay gele...

alican_07

« Yanıtla #13 : Kasım 26, 2009, 03:46:24 ÖS »
crx in üzerindeki motor ve şanzıman halen daha hondanın ürettiğin motor ve şanzımanlar içerisinde en iyisidir.106 gti mış saxo vts miş yok efendim oymuş buymuş crx in yorulmamışı vti ile yürür ha geride kalır ama aman aman fark da olmaz.si lara crx şanzımanı atan arkadaşlar var sitede zaten si ile crx in motoru aynı zedrix sende kardeşimizi 200 sx den soğutttun yaw güzel makina 200 sx sağlamını aldıktan soonra ve bakımlı bindikten sonra hiç bi problem çıkarmaz. >=ok

alican_07

« Yanıtla #14 : Kasım 26, 2009, 03:48:36 ÖS »
he bende si ların üstünde olan 130 ps lik motoru diyorum sakın del sol anlama onun üzerinde vti motoru var ki o araba vti ı rahaat rahat tokatlar çünkü daha hafif oda şu an için sana gelmez allah muhafa zabtedemessin bi yerlere girme

zedrix

« Yanıtla #15 : Kasım 26, 2009, 03:52:31 ÖS »
crx in üzerindeki motor ve şanzıman halen daha hondanın ürettiğin motor ve şanzımanlar içerisinde en iyisidir.106 gti mış saxo vts miş yok efendim oymuş buymuş crx in yorulmamışı vti ile yürür ha geride kalır ama aman aman fark da olmaz.si lara crx şanzımanı atan arkadaşlar var sitede zaten si ile crx in motoru aynı zedrix sende kardeşimizi 200 sx den soğutttun yaw güzel makina 200 sx sağlamını aldıktan soonra ve bakımlı bindikten sonra hiç bi problem çıkarmaz. >=ok

oyle deme yaslı arabalar bunlar genelde de cıkan sorunlar orjınal parca olmadıgı ıcın turk zekası ile sanayideki ustaların el becerısıyle tamır edılıyor sen arabayı saglam alıyorsun ama patladımı da tamm patlıyor elınde kalıyor 10 lıraya aldıgın arabaya 2 - 3 harcıyorsun sonrada arabadan soguyorsun satıyorsun. 200 sx gıbı bır aracla ugrasmak ıcın ya hobı olarak ayaracagın cıddı bır maddıyatın olucak yada dedıgım gıbı sanayı ıle ıclı dıslı motordan yuruyenden anlayan bır tecruben olucak ben sadece gerceklerı soyledım sahsen benım cesaretım yok boyle makınaya bımeye

r.allen

« Yanıtla #16 : Kasım 26, 2009, 06:06:16 ÖS »
piyasada  bikaç del sol görüyorum 11 bin civarında.onlarda ilgimi çekmiyor değil.ben zaten öyle çok meraklısı değilim..sadece ayağımı yerden kessin istemem..ama aldığım arabanın içime sinmesi önemli.ben gidip karbüratörlü bir araba aldığımda aklım si crx del sol vs kayarsa o zaman alır almaz soğurum.ben 1 tane alayım okulum bitene kadar idare etsin sonrası zaten 0 honda düşünüyorum.crx ilk aklıma yatandı ama hiç temizi yok gibi bişey.o yüzden korktum..sonra del sollere baktım onlar en çok hoşuma gidenlerdi ama rakamları çok yüksekti.şimdi si ye takıldım ama kararsızım..en doğru seçim ne olur bilmiyorum.200 sx diyoruz ama yakıt aşırı fazla.o günlük kullanıma uygun değil.ve honda aşkı başka tabiki. :)

Sİ yah

« Yanıtla #17 : Kasım 26, 2009, 10:56:15 ÖS »
piyasada  bikaç del sol görüyorum 11 bin civarında.onlarda ilgimi çekmiyor değil.ben zaten öyle çok meraklısı değilim..sadece ayağımı yerden kessin istemem..ama aldığım arabanın içime sinmesi önemli.ben gidip karbüratörlü bir araba aldığımda aklım si crx del sol vs kayarsa o zaman alır almaz soğurum.ben 1 tane alayım okulum bitene kadar idare etsin sonrası zaten 0 honda düşünüyorum.crx ilk aklıma yatandı ama hiç temizi yok gibi bişey.o yüzden korktum..sonra del sollere baktım onlar en çok hoşuma gidenlerdi ama rakamları çok yüksekti.şimdi si ye takıldım ama kararsızım..en doğru seçim ne olur bilmiyorum.200 sx diyoruz ama yakıt aşırı fazla.o günlük kullanıma uygun değil.ve honda aşkı başka tabiki. :)
bence senin için doğru seçim Sİ olacaktır sana yeterli performansı verecektir ama çok dikkat et derim bu konuştuğumuz arabalar sıradan arabalar değil gerçekten çok seri çok hızlı arabalar

dohc si

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Kasım 26, 2009, 11:01:13 ÖS »
iyi geceler

Time-R

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Kasım 27, 2009, 01:17:25 ÖÖ »
ilk araban olacaksa bence 1.4 is al bir kullan yada ef kasa 1.4 dene, ama mutlaka 1.4 dene once kendini egit derim

inventor

• Co-Admin
« Yanıtla #20 : Kasım 27, 2009, 09:59:35 ÖÖ »
benim ilk honda aracımda crx ti.yatak sarmış şekilde 2005 yılında 3500tl ye almıştım 2006 da 10500tl ye mal olmuştu.çok temizdi istemeye istemeye sattım ama hala tadı benim ve çevremde kullanan arkadaşlarımın aklında.şimsi si aldım bayram sonunda motoru yeniden yapıp biraz uynama yapacağız bakalım si inş crx gibi tat vermeye başlar.eğer ilk aracınsa crx sana ve yaşına fazla gelir bence.

alican_07

« Yanıtla #21 : Kasım 27, 2009, 10:18:50 ÖÖ »
valla 200 sx olmaz diosunuz crx ile si arasında kaldım diyor arkadaşımız benim şahsi fikrim si olurdu hem daha yeni hem daha şekil hem iyi bir performans sağlıyor bence si al kafan rahat olsun.