Gönderen Konu: Honda Civic Ex Enjeksyona çevirme  (Okunma sayısı 5548 defa)

anildalga

Honda Civic Ex Enjeksyona çevirme
« : Ekim 28, 2011, 06:31:51 ÖS »
MErhaba arkadaşlar aracımın kaportası harici bi eksiği kalmadı kaportam rezil  : )  ama olsun ben arabayı yürütmeye yatırım yapmak istiyorum turbolayacağım kesin zaten ancak karbüratörlü aracı turbolamak aklıma yatmıyor ilk olarak aracı enjeksyona çevirmek istiyorum sanayide bir arkadaş 1000 tlye güç farkı olmayacak şekilde enjeksyona çevirebiliriz dedi Veya forumda gördüğüm kadarı ile 2000 tl gibi bir rakama Sohc Vtec yapabiliyormuşuz amacım deli gibi makinayı yüklemek değil 0.5 Bar basıp 50 hp güç alsam çuff çuff gezsem yeterli  :kurba   sizce Sohc vtec mi yoksa normal enjeksyona dönmek mi Veya karbüratörlü olarak  Turbolamak mı son olarak kesici istiyorum 7000 de kessin istiyorum ne yapabiliriz  : )

anildalga

Ynt: Honda Civic Ex Enjeksyona çevirme
« Yanıtla #1 : Ekim 29, 2011, 09:15:44 ÖS »
yok mu bilgisi olan >ag

HondaDetected

« Yanıtla #2 : Kasım 13, 2011, 10:35:33 ÖÖ »
Öncelikle Karbüratörlü aracı enjeksiyona çevirmek cok kolay deil ecu (beyin deişmesi gerek)Oda tuzlu biraz..Turbo taktırıcam demişsin kardeşm 2-3 bin para ile olcak iş deil.Fren tertibatından tut Pistonlarına kadar..Motor bloklarından tut,Gömleklere kadar deişicek bir sürü parça var üstelik 1.5 bi arabaya bunları yapıcam diorsun sen.Arabanı sat bu biriktirigin para ilede 1.4i s veya 1.6i es al Headers kat iptali sağlam bi filtre perf.egzoz Egzantrik Bide Çufff Çuff lamak içinde Blow off sistemi takarsın ucuza her debriyaja bastıgında o sesi verir zaten..Kafana takılan bişey olursa elmden geldigince yardm ederm.

HondaDetected

« Yanıtla #3 : Kasım 13, 2011, 10:38:25 ÖÖ »
Eğer bütcen iyise Motor Swaplersin Egzantrik ardından Turbo veya Suparcharger takarsın.

sahin.ex

« Yanıtla #4 : Aralık 17, 2014, 10:38:01 ÖÖ »
Bende tum gerekli paralar mevcut arkadaslar. Ama neleri degistirmem gerekli bu islem icin.. Ornegi sigorta tablosu ve gostergeler ayni kalsa olmaz mi ??