Gönderen Konu: TWINCHARGER mi COLD AİR İNTAKE Mİ?  (Okunma sayısı 2943 defa)

wwwosman

TWINCHARGER mi COLD AİR İNTAKE Mİ?
« : Nisan 04, 2009, 12:43:41 ÖÖ »
farkları avantajları ve dezavantajları ile kullanan arkadaşlar açıklama yaparmısınız.Aracıma  alacam hangisini tavsiye edersiniz

ForEnginePOWER

Ynt: TWINCHARGER mi COLD AİR İNTAKE Mİ?
« Yanıtla #1 : Nisan 04, 2009, 01:43:57 ÖÖ »
Twincharger derken nasıl bişey abicim bu alet twincharger türkçesi çift turbo- çift besleme gibi bişey eger böle bişey ise parçanın kendisi Cold Air İntake den daha ii olur tabiki açık hava filterisinde(CAİ) motor orjinal filtresine göre daha rahat nefes alır 2-5 Hp gibi güç artışı sağlar sesi ilede seni tatmin eder tabi ciğerden bir ses çıkarır sende zannedersinki 20 hp falan artmış gibi oluyo belli bi zamandan sonra tatmin olmuyo insan tabi, ama bu dediğin TwinCharger tahminim Elektirikli turbo gibi bişey olması lazım yani elektirikli motor ile motora hava basar binevi süperchargerin elektirikli motor ile çevrilen modeli bu da çok süper bir alet en azından motora turbo veya sc atamıosak durumumuz yoksa bu elektirikli turbo daha avantajlı ~20 Hp ye kadarda güç ürettirebilio motora tek başına

mar1lyn

« Yanıtla #2 : Nisan 04, 2009, 05:11:11 ÖS »
arkadaş sanırım simotanın bir modelinden bahsetmiş doğrumudur
eğer o ise oda cold air

ForEnginePOWER

« Yanıtla #3 : Nisan 05, 2009, 03:05:16 ÖÖ »
Hımm.. Allahalla madem oda CAİ adını neden böle koydular acaba yapısı farklı galiba biraz

armi

« Yanıtla #4 : Nisan 05, 2009, 03:11:08 ÖÖ »
??

wwwosman

« Yanıtla #5 : Nisan 05, 2009, 11:16:46 ÖÖ »
yabancı bir sitede hava filtre kitlerini araştırırken rastladım hava filtresinden hemen sonra takıldığı ve motora hava çektiği söyleniyor yanlış anlamadıysam.12 voltla çalışan içinde  pervane olan bir motor

wwwosman

« Yanıtla #6 : Nisan 05, 2009, 11:18:38 ÖÖ »
motorda gerçekten fazla performans verirmi acaba yoksa cai kendi başına yetermi

ForEnginePOWER

« Yanıtla #7 : Nisan 06, 2009, 12:05:54 ÖÖ »
motorda gerçekten fazla performans verirmi acaba yoksa cai kendi başına yetermi
elektirik motorlu CAİ ye göre daha avantajlı bence dedim ya 20 Hp ye kadar güç artışı... CAİ en fazla 5 Hp sağlıo oda en kalitelisi olursa

mar1lyn

« Yanıtla #8 : Nisan 06, 2009, 12:16:52 ÖÖ »
arkadaşlar bis denedik belki 20 hp verir ama bu büyük motorlarda olur ancak ufak işlemlerle daha fazla güç alınabiliyor
dyno üzerine çıkarmadık ama çekişi değişti arabanın mevcut açık filtreli arabaya uyguladık
kapalıdan echarger + açık filtreye geçince çok aşırı farkediyor zaten ama bu farkların hp ye donuşumu çok değil tork eğrisini biraz erkene aldığını düşünüyorum çünkü amacı gaz kelebeği tam açık değilken içeri biraz daha hava pompalamak
birde usada saılan yanıltıcı gibibişi war onla denenince birazda verimli oldu
corsa 1.4
vtectra 1.6 17 janttan dolayı oluşan çekiş düşüklüğü düzeldi
vtec te alt devirde çeker gibi oldu vtec açınca bişi anlamadm :)
sonuçta 3 hp bile werse bence fiyat kazanç yonunden iyi sayılır
basit arabalarda kullanmak üzere parça üretilmeyen std araçlar için

simota twincharger

http://www.modacarstore.com/proImg/otm231158.jpg

bu

anlamıda direkt türkçesi değil ama çift turbo

adını neden koymuşlar bilmiyorum güç kazandırıyor gibi bi imaj oluşturmak için olabilir
cendisi coldair intake dir ben carbon charger modelini kullandım yazkış su çekme olmadan tavsiye ederm ucuz bi çozum
aemle kıyasla aem v2 daha iyi ama bu gerçek