Gönderen Konu: honda civic almayı düşünüyorum...  (Okunma sayısı 7225 defa)

djlwcafi

• Ziyaretçi
honda civic almayı düşünüyorum...
« : Şubat 06, 2009, 05:46:04 ÖS »
mrba arkadaşlar bende honda civic almayı düşünüyorum... aslına bakarsanız 2009 golf 1.4 120 hp ve 2009 honda civic 1.6 elegance arsında kaldım... önerilerinizi bekliyorum...
performans görünüş kalite ve güvenlik açısından yorumlarsanız sevinirim...
şuan ki honda civic 0 km 40 milyar xenon farlar alarm sunroof.....

djlwcafi

• Ziyaretçi
Ynt: honda civic almayı düşünüyorum...
« Yanıtla #1 : Şubat 06, 2009, 06:37:05 ÖS »
kimse bir şey söylemeyecek herhaldeXD

ÖzgürK.

« Yanıtla #2 : Şubat 06, 2009, 06:40:59 ÖS »
Golf aynı donanıma göre pahalı bence.

Kesinlikle Honda al derim ben sana.

Mahir TÜRKMEN

« Yanıtla #3 : Şubat 06, 2009, 06:47:20 ÖS »
Herşey bi yana ..

1,4 120 hp - 1,6 125 hp :)

djlwcafi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Şubat 06, 2009, 07:10:35 ÖS »
başka bir şey söliyecek olan yokmu:D

Mahir TÜRKMEN

« Yanıtla #5 : Şubat 06, 2009, 07:11:43 ÖS »
Bide Honda V diğerleri :P

TahaErdem

« Yanıtla #6 : Şubat 06, 2009, 07:24:38 ÖS »
Honda >=ok

canguder

« Yanıtla #7 : Şubat 06, 2009, 07:27:27 ÖS »
hemen size aradaki donanım eksiklerini yazayım ,

bir kere jant ve lastikler küçük boyutta golfte
arka koltuklar için kol dayaması mevcut değil
çok fonksiyonlu deri direksiyon simidi yok
otomatik alacaksanız direksiyondan kumandalı f1 şanzıman yok
cruise control yok
ışıklı makyaj aynaları yok
park sensörleri yok
6lı mp3/wav cd çalar yok
sunroof yok
i-vtec yok
yok oğlu yok :)

hondada bu saydıklarımın hepsi aynı fiyata var ayrıca mugen kitte yaptırarak süper bir görünüş elde edebilirsiniz.Hondayla aynı fiyattaki hiç bir marka model bu kadar donanımı bir arada sunmuyor ben çok araştırdım hala bulamadım.Golfün tek artısı malzeme kalitesi onun dışında honda açık ara fark atar.

djlwcafi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Şubat 06, 2009, 08:13:02 ÖS »
mugen kıt ne oluyor.......
biraz aydınlatırmısnız şu cahil insanı:D
tamam honda civic aklıma yattı:D

doan

« Yanıtla #9 : Şubat 06, 2009, 08:17:29 ÖS »

mugen kıt ne oluyor.......
biraz aydınlatırmısnız şu cahil insanı:D
tamam honda civic aklıma yattı:D

mugen kit canguder nickli arkadaşın aracında ki gibi mugenin aksesuarları.

bkz: canguder'in imzası :) :)

canguder

« Yanıtla #10 : Şubat 06, 2009, 08:50:50 ÖS »
evet imzamdaki resimlerde mugen kit belli oluyor daha büyük resim istersen aşağıdaki linkte benim arabanın resimleri var daha ayrıntılı

http://www.teamhondaturkey.com/forum/hondanizi_taniyalim/ynt_honda_civic_sedan_2009_mugen_body_kit_siyah_arabimin_ismi_karayel-t20476.0.html;msg326123#msg326123

.ilhan

« Yanıtla #11 : Şubat 06, 2009, 09:17:59 ÖS »
arkadaşım bende eklemek isterimki işçilikte boya da ve aracın yalıtımı konusundada sorunları war bunlarıda ii araştırmak lazım

canguder

« Yanıtla #12 : Şubat 06, 2009, 09:26:00 ÖS »
benimde dediğim gibi malzeme kalitesi farkı var boyası golf kadar iyi değil işçilik sorunlarıda şans meselesi bazılarında tıkırtı sesleri gelebiliyor ama bende yok şu ana kadar golfün malzemesi ve işçiliği daha iyi diyelim o zaman.

.ilhan

« Yanıtla #13 : Şubat 06, 2009, 09:27:54 ÖS »
:) ewet, gaza basıncada farkını hemen hıssettırıyor :)

djlwcafi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Şubat 06, 2009, 10:26:34 ÖS »
yani c

benimde dediğim gibi malzeme kalitesi farkı var boyası golf kadar iyi değil işçilik sorunlarıda şans meselesi bazılarında tıkırtı sesleri gelebiliyor ama bende yok şu ana kadar golfün malzemesi ve işçiliği daha iyi diyelim o zaman.

ya bu tıkırtı dediğin golf demi yoksa civic denmi geliyor????
anlamış değilim benim en dikkat ettiğim konu.. peugeot 106 da yaşadıgı gibi olmasın.. tıkırtı sesinden gıcık kaparım:D

doan

« Yanıtla #15 : Şubat 06, 2009, 10:58:49 ÖS »
maalesef civicten geliyo.. bu sorunu çok ciddi yaşayanlarda var çok ufak tıkırtı yaşayanlarda var hiçbi sorunu olmayanlarda var şans mı desek artık :)
yani c

ya bu tıkırtı dediğin golf demi yoksa civic denmi geliyor????
anlamış değilim benim en dikkat ettiğim konu.. peugeot 106 da yaşadıgı gibi olmasın.. tıkırtı sesinden gıcık kaparım:D

bide ufak bi fren problemide çıkabiliyor :)
« Son Düzenleme: Şubat 06, 2009, 11:00:47 ÖS Gönderen: doan »

djlwcafi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Şubat 06, 2009, 11:08:52 ÖS »
yani almayın mı diyorsunuz siz caydırcaksınız beni...
http://ktunnel.com/index.php/1010110A/8a86eea0dac1884cdb5ee9ba7bcbe8ab8da0d872e818f22cbe2235a0557d2b8227ca1675e41ed23e15612
birde şu video yabakın bu kadar ses geliyormu arabadan....
çok saglam incelemeye adım hondayı:D

fren problemin ne oldu????

doan

« Yanıtla #17 : Şubat 06, 2009, 11:14:12 ÖS »
yüksek hızlarda güven verici bi duruş sağlamıyor. brde diskler ve balatalar sorun çıkartıyor uğultu ve titreme yapıyor.

ancak tabi bu sorunlar bütün civiclerde oluşacak diye bir kaide yok. 2009 serisinde(makyajsız) sanırım bu problemleri su an için ciddi olarak yaşayan yok giderilmiştir büyük ihtimalle.

video ile ilgili bu kadar ses geliyor mu derken ne sesi ???

djlwcafi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Şubat 06, 2009, 11:22:19 ÖS »
arabanın içine çok ses alıyor sanki onu söyledim...
ya bu hondalar nasıl yüksek hızlarda güven vermez.... ben bu arabaya test sürüşü yapmalıyım...
honda typer sonuçta bu arabanın conseptinden ..

doan

« Yanıtla #19 : Şubat 06, 2009, 11:28:22 ÖS »
bilmiyorum ben ses konusunda memnunum çok ses almıyor gibi..

dediğim gibi son seri üretimde sorunların geneline çözüm bulunmuştur diye düşünüyorum.

bilmiyorum herkesin kıstasları farklıdır ama yaşadığımız sorunlar beni araçtan soğutmadı hala memnunum :)

yani araçta çıkan sorunlr genel itibariyle işçilik ve kullanılan malzemelerin biraz kalitesiz olmasıyla alakasız. ben daha ciddi bir motor problemi veya yürüyen aksanında sorun yaşayan görmedim..

.ilhan

« Yanıtla #20 : Şubat 06, 2009, 11:32:45 ÖS »
walla hocam ses konusunda golf ıllakı daha ii honda çok ses alıyor ve gıcırtı sesleri gelebiliyor ben yaşıyorum su an ve sorunun çözümünü bulamadık bi türlü

doan

« Yanıtla #21 : Şubat 06, 2009, 11:33:21 ÖS »

bilmiyorum ben ses konusunda memnunum çok ses almıyor gibi..

dediğim gibi son seri üretimde sorunların geneline çözüm bulunmuştur diye düşünüyorum.

bilmiyorum herkesin kıstasları farklıdır ama yaşadığımız sorunlar beni araçtan soğutmadı hala memnunum :)

yani araçta çıkan sorunlr genel itibariyle işçilik ve kullanılan malzemelerin biraz kalitesiz olmasıyla **ALAKALI**. ben daha ciddi bir motor problemi veya yürüyen aksanında sorun yaşayan görmedim..

doan

« Yanıtla #22 : Şubat 06, 2009, 11:34:48 ÖS »

walla hocam ses konusunda golf ıllakı daha ii honda çok ses alıyor ve gıcırtı sesleri gelebiliyor ben yaşıyorum su an ve sorunun çözümünü bulamadık bi türlü

evet abi yalıtım deilde şu tıkırtılar daha büyük sorun. dediğin gibi yapıyolar yapıyolar kesilmiyo ilginç :)

canguder

« Yanıtla #23 : Şubat 07, 2009, 07:39:31 ÖÖ »
benim aracım 2009 civic sedan elegance otomatik bu söylenen problemler bende yok içeride gıcırtı takırtı sesi yok.Frenleri orta seviyede bir araç , ne kötü ne iyi sadece durmayı bilmek lazım alışma süreci var bu arabanın.Hadi bindim bu ferrari diyemezsin 220 ile giderken hiç bir C sınıfı araç güven vermez.Ben 204 bastım güvensizlik yaşamadım.Zaten güvenmesem bu kadar hız yapmazdım.Frenlerden uğultu geliyor ama her zaman değil.Mesela 150km ile giderken aniden frene basarsan uğultu geliyor sonra kesiliyor.ABS devreye girdiği için bu ses meydana gelebilir.2009 modellerde sanırım bu sorunların çoğunu ortadan kaldırmışlar.Ben honda civic  almadan önce Nissan Qashqai , Golf  , Passat , Jetta , mitsubishi L200 gibi araçlarıda çok araştırdım.Passat gerçekten güzel arabaydı ama 40 yaş üstüne hitap eden bir araba ve baz donanım seviyesindeki fiyatıyla hondanın full donanımını alabiliyordum.Karar senin sonuçta görünüş donanım iç mekan önemli değil diyorsan vw'lerde güzel arabadır.Tekrarlıyorum boya sorunu bendede var , ön kaputtaki taş izleri çok belli oluyor.

djlwcafi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : Şubat 07, 2009, 12:13:00 ÖS »
aklım karıştı dostum çok sağolun... kullanıcılarından bu bilgileri almakla ilerde alırsam meydana gelen durumlara hazırlıklı olurum.... ben biraz daha düşüneyim.:D çok sagolun bilgiler için...