Gönderen Konu: Honda Civic 2001-2005 Uzaktan Motor Çalıştırma ve Start/Stop Özelliği  (Okunma sayısı 5252 defa)

grafixer

• GrafiXer
Honda Civic 2001-2005 Uzaktan Motor Çalıştırma ve Start/Stop Özelliği
Merhaba arkadaşlar 2004 Honda Civic Vtec aracım var araştırmalarım sonucunda aracıma bahsi geçen ürünü taktırmayı düşünüyorum seçenekler arasında yabancı siteden bulduğum bir ürün var fakat uyum sağlayıp sağlamayacağı konusunda kararsız kaldım immobilizer konusunda detaylarda verilmiş elektronik bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlarımız varsa yardımcı olurlarsa çok güzel bir işe imza atmış olacağız.
İlgili Ürün : http://www.aliexpress.com/item/universal-car-push-button-start-and-remote-start-system-handbrake-checking-working-with-car-alarm-car/1874834495.html

fatihay

ne yaptınız aldınız mı ürünü ?

grafixer

• GrafiXer
ne yaptınız aldınız mı ürünü ?
Almadım malesef takabilecek ustayı bulabilsem dakika durmam ama sonuç alamadım.

fatihay

işini iyi yapan bir oto elektrikçi olsa bunu rahatlıkla takabilir bence. hafta içi bir bakayım eğer sipariş et ben takarım diyen birini bulursam yazarım foruma

fatihay

resimleri inceleyerek biraz araştırdım anahtarı kesip içerde bırakmak gerekiyor 1 konumunda. bu da benim işime gelmiyor açıkcası. her arabadan indiğimde teyibi kapatmam gerekecek. ve bindiğimde açmam gerekecek. bu şekilde olunca bu işten vazgeçmeye karar verdim. bu işi istanbulda yapan bir firma var internette videosuna denk geldim. mail attım fiyat sordum 2003 civic için 790 tl dediler. bayağı bir pahalı geldi bana. aslında düşünüyorum almayı da anahtarın konumu canımı sıkıyor biraz. muhakkak ki bir elektrikçi veya elektronikçi bunu takacaktır. çıtayı biraz yüksek tutup işçiciliği bol verdiğimiz zaman :))

fatihay

dayanamadım alttaki ürünü sipariş ettim bende. gelsin bakalım bir deneyeceğim. immo bypass modülü ile birlikte gelecek. bypass modülü küçük bir kara kutu içine çipli anahtarı koyup anahtarın takıldığı yere bağlanıyor. montaj kılavuzu da gönderecekler büyük ihtimal takarım diye düşünüyorum. akşam sipariş ettim 15-20 gün içinde gelecektir muhtemelen. extradan lazım olan tek şey anahtar ucu. alarmın uzaktan kumandası ile entegre çalışıyormuş. uzaktan çalıştırma özelliği de var. bakalım gelsin bir deneyeceğim olursa olur. olmazsa takacak birini büyük ihtimal bulurum. araba elektriğinden anlayan biri rahatlıkla takabilir diye düşünüyorum. alarm sipariş etmiştim o geldi dün onu taktım sadece montaj kılavuzuna bakarak. alarmı takabildiysem bunu rahatlıkla monte ederim. cam kaldırma modülü de takacaktım ama yağmur başladı. bugün fırsatım olursa onu da takmayı düşünüyorum. uzun lafın kısası geldiği zaman takabilirsem burada paylaşırım

http://www.aliexpress.com/item/remote-start-stop-push-button-start-stop-engine-bypass-chip-key-immobilizer-slim-start-button-with/1855652043.html
« Son Düzenleme: Mart 04, 2015, 08:21:38 ÖÖ Gönderen: fatihay »

fatihay

sipariş ettiğim ürün pazartesi günü elime geçti. gölcük de bunu takabilecek biri olduğunu sanmıyorum zaten taksalar bile çok para isterler eminim. o yüzden kendim takmaya çalışıyorum. fazla zamanım olmadığı için takmam bayağı bir uzun sürecek gibi gözüküyor. tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum bu arada. arabanın orasını burasını kurcalarken neyin ne olduğunu az biraz çözmüş bulunmaktayım. en sonunda ya arabayı yakacam neyin ne olduğunu öğrenirken ya da bu işin uzmanı olacağım. direksiyonun altını altını söktüm kontak anahtarına giden güç kablolarını buldum. gelen üründeki kabloları bağladım. bir yerde hata yapıyorum ama neresi olduğunu çözemedim bir türlü. start düğmesine basınca ışıklar yanıyor ve araba çalışıyor. buraya kadar herşey normal. montaj kılavuzunda okuduğum kadarı ile düğmeye ilk basmada gösterge ışıklarının yanması ikinci basmada ise arabanın çalışması gerekiyor. ama nedense ben bir kere bastığımda araba çalışıyor. fazla zamanım olmadığı için bu akşam biraz kurcaladım ancak bu kadar ilerleyebildim. fren müşürüne bağlantı yaptım. el freni müşürüne de bağlantı yapılması gerekiyormuş onu yapamadım. uzun lafın kısası ne yapıp ne edip bu işi bitirmem lazım bir şekide. kontak anahtarına gelen büyük soketteki kablolar biraz kafamı karıştırdı. montaj kılavuzunda ON1 ON2 ACC gibi terimler kullanılmış. ON1 radyonun çalıştığı konum. ON2 gösterge lambalarının çalıştığı konum ACC ise motorun çalıştığı konum olması gerekiyor. buraya kadar doğru ise bu mesajı okuyan ve bilgisi olan birisi varsa paylaşsın lütfen. yarın gene kaldığım yerden devam edeceğim. günde 1 kabloyu doğru bağlasam herhalde 1 ay gibi kısa bir sürede biter bu iş :))))

fatihay

evet sonunda herşeyi bitirdim çok güzel birşey oldu. 4 saatlik bir çalışma sonrasında tüm kabloları yerlerine takmış bulunmaktayım. ve sorunsuz çalışıyor. uzaktan motor çalıştırma ve start stop düğmesi. fren müşürünü yanlış bağlamışım o yüzden sorun veriyormuş. montaj kılavuzunu dikkatlice okudum düzelttim kılavuzunda açık açık yazıyor hepsi neyin nereye bağlanacağı filan. yarın müsait olursam video çekip paylaşacağım. merakı olan arkadaşlar için.

bilisim

Ynt:
« Yanıtla #8 : Mart 26, 2015, 07:45:42 ÖS »
Eline sağlık hocam müthiş bir paylaşım olacak sanırım detaylı foto ve anlatım yaparsanız belki bizde niyetleniriz

Tapatalk....

Kırımlı

Hocam videoyu çektin mi çektiysen bi link paylaşabilirmisin