Gönderen Konu: honda almak istiyorum acil yardım ...  (Okunma sayısı 3397 defa)

F_SANE

honda almak istiyorum acil yardım ...
« : Kasım 18, 2011, 09:57:17 ÖS »
merhaba arkadaşlar honda araç merakım başladı ve 10 tl civarı bir araç almayı düşünüyorum araştırdım ama kafam karıştı bu fiyata 92 -97 model arası değişik araçlar buldum kilometre ama euro civic olanı var 1.4 motor normal civic olanı var 1.4 1.5 1.6 si olanı ,otomatik vites olanı var bu yaşta bi arabada otomatik vites dertmi açar iyimidir bilmiyorum hangisi ne kadar yakıt harcar  aslında doch motor 1.6 si bi araç istiyordum baştan ama bunlara baktıkça kafam karıştı şimdi sizlerden kullananlardan bilgisi olanlardan yardım bekliyorum bi karar vermek için

MerT01__civic

Ynt: honda almak istiyorum acil yardım ...
« Yanıtla #1 : Kasım 18, 2011, 10:42:18 ÖS »
öncelikle sizi tanıyalım bölümünde kendinizi tanıtırsanız forum kuralları açısından iyi olur :)

sorularınıza gelince bilgim olanı cevaplim.. Honda'nın otomatik vitesinden korkmayın.. bakımları yapılmışsa hiçbir sorun çıkartmaz 94 model İntegra vardı bizde otomatik.. hiç bir sorunu yoktu :)

F_SANE

« Yanıtla #2 : Kasım 18, 2011, 10:50:32 ÖS »
ALİ ben istanbuldan tekstille uğraşıyorum honda marka motorsikletim var  şimdi araba almayı planlıyorum otomatik vites  satışta sorun çıkartırmı ben aracı alıp 2 yıl sonra belki 1 yıl değiştiririm

MerT01__civic

« Yanıtla #3 : Kasım 18, 2011, 10:55:22 ÖS »
ALİ ben istanbuldan tekstille uğraşıyorum honda marka motorsikletim var  şimdi araba almayı planlıyorum otomatik vites  satışta sorun çıkartırmı ben aracı alıp 2 yıl sonra belki 1 yıl değiştiririm
dediğim gibi çok çok kötü hor kullanılmış bir araca denk gelmediğiniz sürece Honda'nın otomatik vitesinden korkmayın :)

F_SANE

« Yanıtla #4 : Kasım 18, 2011, 11:13:18 ÖS »
korkmak demeyelim sorun istemiyorum hangisi daha kolay alınır satılır hondada parça fiyatları nedir pahalı die biliyorum bulmakta sorun yaşanıyormu sonuçta 15 -20 yıllık araçlara bakıyorum  bu euro civic nasıldır hangi motor seçeneği daha ii

F_SANE

« Yanıtla #5 : Kasım 19, 2011, 09:16:32 ÖS »
Marka
Honda
Seri
Civic
Model
1.4i S Euro Civic
Yıl
1996
Km
193000
Renk
Gri
değişeni yoktur. son ruf var orjinaldir ve çalışmaktadır. park sensörü var çalışmaktadır.pıoner kasetçalar vardır.hidrolik direksiyonludur. yolcu ve sürücü olmak üzere 2 adet hava yastığı var. ön camlar elektriklidir.ayarlanabilir direksiyon  bu özellikte bi araç 10.500 tl ye çok uygun geldi bana euro civic neden daha nitelikli ve ucuz bu araç alınır mı yorumlarınızı bekliyorum

hondaciwic

« Yanıtla #6 : Kasım 20, 2011, 08:29:52 ÖS »
ozellıkler gayet ıyı euronun parca sıkıntı var herhalde yanlısım varsa duzelt

hondaciwic

« Yanıtla #7 : Kasım 23, 2011, 10:14:08 ÖS »
o fıyata alıncak en full ozellıklı arabadır bence

MerT01__civic

« Yanıtla #8 : Kasım 23, 2011, 10:18:36 ÖS »
fiyat uygun bencede.. değişen yok.. bir plaka sorgulaması yapılıp araca baktırılıp alınabilir bence

taltunoz

« Yanıtla #9 : Aralık 05, 2011, 06:54:28 ÖÖ »
uzun bir sure 1.4eurocivic kullandim. universite yillarindaki seviyesiz kullanimlarima ragmen bir kere bile sorun cikartmadi. (makina 7600devirde gaz kesiyordu ve hafiften gazli oldugum anlarda 1-2-3. viteslerde 7600devie geziyordum :), el frenleri, araba cevirmeler falan da cabasi..)
basmadigin zaman cok az yakiyordu, sehirlerarasinda 35-36 lt ile 820 km yol gittigimi bilirim. ama otobanda surekli basarak yine sehirlerarasinda 400km ile depo bitirdigimi de bilirim :) daha sonra 98 1.4is'm de oldu, bariz daha fazla yakiyordu..
performansi inanilir gibi degildi, yani o yasda 1.4 bir arac icin. bircok kere 200kmyi gordum. 1.vitesde 55km, 2.vitesde 110km, 3.vitesde 150km'yi goruyordum.. arac modfiyesizdi, normal aile arabasiydi..
illa orjinal olsun diye takintin yoksa yedek parca sorunu yasamazsin, ve pahali da olmaz..
arac ici iscilik kalitesi oldukca iyidir..
satarken de 187bin km'deydi, bi kac haftada satilmisti hemen..