Gönderen Konu: headers ve spor hava filtresi takmak istiyorum fakat ?  (Okunma sayısı 2299 defa)

uGr61

• Uğur ATALI
headers ve spor hava filtresi takmak istiyorum fakat ?
« : Haziran 20, 2014, 08:56:19 ÖÖ »
arkadaşlar öncelikle merhaba forumu yıllardır takip ediyorum fakat üye olmak bugune nasipmiş. gelelim konuya

2 hafta önce 2005 vtec es aldım araca kat iptali yapmadan orta ve son susturucu iptali yapıp varex  taktık yüksek devirlerde ses güzel fakat tok motor sesi alıyorum benim isteğim o hondaların güzel bi cızırdaması bunun için danıştığım kişiler katalizörü iptal etmem gerektiğini söyledi şimdi bu noktada katalizörü iptal edersem aracımın yakıtı ne derecede oynar onu bilmiyorum aracım lpg li şehir içi sakin kullanımda 30 kuruş yakıyor.ikincisi katalizörü iptal edersem  aracı biraz canlandırmak için headers da koymayı düşünüyorum.böyle bir sistemde yakıtımın ne kadar artacağı beni düşündürüyor bu konu hakkında bana yardımcı olabilirseniz sevinirim. Bununla beraber açık hava filtresi takmayı düşünüyorum arkadaşımda sımota aero from 2 var bu hava filtresini önerirmisiniz? cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

BiTEC

Ynt: headers ve spor hava filtresi takmak istiyorum fakat ?
« Yanıtla #1 : Haziran 20, 2014, 10:30:43 ÖÖ »
öncelikle hayırlı olsun...ben de headers kat. İptali tüp susturucu ve s2000 son susturucu var...yakıt biraz arttı ama kesin ölçüm yapmadım..yapmadan da konuşmak zor olur çünkü çoğu zaman devirli kullanıyorum...kat.iptali bahsettiğin cırıltıyı sağlayacağını biraz olsun düşünüyorum fakat egzoz da etkiliyor zırıltıyı..kazanın geniş olması da zırıltı yapıyor bence..varex kazanın dar ise kat.iptalinden sonra yine tok ses olabilir diye düşünüyorum...

cagatay54

« Yanıtla #2 : Haziran 20, 2014, 10:33:00 ÖÖ »
son susturucudan tam istenen performans alınabilmesi için headers düz boru son susturucu şeklindedir.cızırdamayı son susturucudan alırsın markalara göre bu ses olayı değişiklik gösterebiliyor.benim favorim her zaman supersprint tir ;)

uGr61

• Uğur ATALI
« Yanıtla #3 : Haziran 20, 2014, 11:11:43 ÖÖ »
son susturucudan tam istenen performans alınabilmesi için headers düz boru son susturucu şeklindedir.cızırdamayı son susturucudan alırsın markalara göre bu ses olayı değişiklik gösterebiliyor.benim favorim her zaman supersprint tir ;)
yüksek devirlerde bendeki varex tam benim istedigim sesi veriyor kat iptali yaptıgım zaman ve headers koydugum zaman ne kadar yakıt sarfiyatı artar onu merak ediyorum acaba aşırı derecede mi?

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #4 : Haziran 20, 2014, 01:06:34 ÖS »

Aşırı yakıt artışı olmaz, aksine aracında rahatlar gidişindede farkedersin. Tabi devir çevirip basarsan ona görede yakar.

YUNUS MERİÇ

« Yanıtla #5 : Haziran 20, 2014, 05:23:24 ÖS »
arkadaşım yapılanlar sakin kullanımda yakıtını düşürme ihtimali bile sözkonusu ama herşey senin ayağının altında... >=ok