Gönderen Konu: Hatalı Üretim 2008 Honda Civic  (Okunma sayısı 2745 defa)

sgultekin

• Ziyaretçi
Hatalı Üretim 2008 Honda Civic
« : Ekim 18, 2008, 11:19:47 ÖS »
Merhaba,
Belki burdan yetkili birileri sesimi duyar diye yazıyorum, Nisan ortasında 2008 Civic Elegance aldım, 1,5 ay sonra ilk uzun yolunda 120 km hız ile giderken motor arıza lambası yandı araba titreyerek istop etti, araç servise çekildi, 1. silindir 1. sübap eğik imal edilmiş fabrikasyon olduğundan garantide değiştirdik dendi, araç değişimi talep ettim ancak araç değişimi mahkemesiz olmaz ancak motorunuzu değiştirebiliriz cevabı aldım(Honda Türkiye'den). Motor değişti, motor değişince tam '' ohh be sıkıntılar bitti'' derken değişimden 2/3 hafta kadar sonra motordan özellikle yokuşlarda artan bir hırıltı sesi gelmeye başladı(diğer civiclere de bindim hiç birinde bu ses yoktu). Bu arıza için 3 kez 3 ayrı servise gittim 3'üde ayrı bir sıkıntıdan bahseettti ama hiçbiri sorunumu çözmedi(Tahrik kayışı/Motor Yatak/Şase şeklinde üç ayrı teşhis) test sürüşlerinde tüm ustalar bi ses var bu bir sıkıntı diyerek kabul ediyor ama nedense hiçbiri bir müdahalede bulunamıyor(en son aldığım cevap Honda Türkiye Motora müdahale etmemize izin vermiyor ayrıca motoru komple söksekde %80 bu sıkıntı giderilemeyecek gibi bir ifade söyleniyor(Servistekilerin ekmeği ile oynanmasın diye diğer söylediklerini burada belirtmiyor ve servis adıda vermiyorum). Honda Türkiye'den benimle ilgilenen motorumun değişim işlemlerini takip eden bayan arkadaşda 1 haftadır yok detirtiyor ama yok dedirtmekle bu problem çözülmüyor! Araç henüz 5 aylık ve kayıtlı olarak 6 kere servise girdi son gittiğim servis aracı bırakmanız incelememiz lazım diyor(7 olacak). Ne yapmalıyım bilmiyorum. Sadece sıkıntılarımı paylaşmak istediğim için bunu yazdım. Bir insan ve etrafındaki tüm tanıdıkları bir markadan nasıl soğuyor böyle olunca umarım burada Honda Yetkililerinden biri sıkıntılarımı okur ve bana yardımcı olur. Teşekkürler.

RattleSnake

Ynt: Hatalı Üretim 2008 Honda Civic
« Yanıtla #1 : Ekim 18, 2008, 11:27:07 ÖS »
Yeni üyeliğini tamamlamış ve foruma girmiş üyelerimiz, "Sizi Tanıyalım" bülümünde lütfen kendinizi tanıtınız, forumda birbirlerini tanıyan üyeler arası sohbet ortamı yaratmak için bu kuralı harfiyyen yerine getirmeniz gerekmektedir, Bilginize...

KENDİNİZİ TANITMAK İÇİN TIKLAYINIZ
TeamHondaTurkey Yönetimi

Yeni Üye Tanıtım Bilgi Formu;

1.- Adınız, soyadınız:
2.- Yaşınız:
3.- Aracınız (Markası, modeli):
4.- Hobileriniz:
5.- Mesleğiniz:
6.- Siteyi nereden duydunuz:
7.- Kan Grubunuz:
8.- Burcunuz:
9.- Taraftarı olduğunuz takım:
10.-Yaşadıgı  şehir:

Tüm bilgileri eksiksiz doldurmanız sizi daha iyi
tanımamız açısından bizlere yardımcı olacaktır.

TeamHondaTurkey Yönetimi

bu bölümü doldurursanız mutlaka arkadaşlar size yardımcı alacaktır ayrıca çok geçmiş olsun

ALG

• THT
« Yanıtla #2 : Ekim 18, 2008, 11:39:17 ÖS »
Sizin sorununuzla ilgili olarak yetkili Honda servisi sitemizde sponsor olarak bulunan MARMARA HONDA dır.Kendilerine site içinde verilen irtibat numaralarından ulaşabilirsiniz..

metin16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Ekim 18, 2008, 11:49:51 ÖS »
geçmiş olsun inşallah sıkıntınız giderilir HTR her zaman müşterisinin yanındadır.Honda Marmara sorununuza çözmede yardımcı olacaktır.İrtibat kurmanızı tavsiye edrim.Tekrardan geçmiş olsun

sgultekin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Ekim 19, 2008, 04:58:04 ÖS »
Tekrar Merhaba,

Ad Soyad bilgilerimi forma nasıl gireceğimibulamadım ancak, buraya yazabilirim(Serkan Gültekin), Aracım 2008 Civic Elegance ve formda kayıtlı mail adresinden de benimle iletişime geçilebilir, buraya tlefon numarası yazmanın çokda uygun olmayacağı düşüncesi ile bunu belirtmiyorum. Marmara Honda yı hafta içi arayacağım tavsiyeleriniz üzerine ayrıca Japonya Honda'yada konu detaylarını içerir ingilizce bir mail atıyorum sanırım onlarda ilgilenecektir. Cevaplarınız ve ilginiz için teşekkür ederim.

nuriQocca

« Yanıtla #5 : Ekim 19, 2008, 07:07:00 ÖS »
daha önce hiç bu tarz bi sorun duymamıştım honda iLe iLgiLi..çok tuhaf geçmiş olsun..ayrıca sevis adıda verebiLirsiniz bence sattıkLarı ürünün arkasında durmuyorLarsa sorunLarınızı çözemiyorLarsa bu tarz bir yaptırım yerinde oLur..tekrardan geçmiş oLsun..

murattc

« Yanıtla #6 : Kasım 12, 2008, 11:59:38 ÖÖ »
Keşke en baştan dava açsaydınız.0 araba ve motor değiştiriyor firma.Hatalarını kabul edip kendileri için en az masraflı yolu seçiyorlar.