Gönderen Konu: Hasar kaydı hakkında !  (Okunma sayısı 3601 defa)

cewrap

Hasar kaydı hakkında !
« : Aralık 28, 2012, 06:29:28 ÖS »
arkadaşlar aracımda aynı gün 3 tane olmakla beraber 7 tane hasar gözüküyor ama meblağları belli diil kime gösterdiysem araba süper dediler kaput neyim orjinal sigorta bilgisinde arabayı  2 kadın arasında el değiştirip durmuş :) bilerek aldım çünkü inanılmaz şaka gibi bir fiyara bu arada 2005 vtec es çalışmayan aksam hiç yok 4 kışlık lastikten tutunda tüm kitapçıkları duruyor velhasıl arabaya  210 tl ye sigorta yaptırdım .... sigortaya aracın muayene kağıdında sadece kısa hüzmeli far ayarı sorunu çıkmış :) şimdi martta muayenesi var acaba bi sıkıntı çıkarmı . yani orada aracın hasar kayıtlarıyla ilgili bi sıkıntı yaşarırlarmı çünkü kusursuz bir araba gerçekten

denizcan

Ynt: Hasar kaydı hakkında !
« Yanıtla #1 : Aralık 28, 2012, 06:55:37 ÖS »
hocam o hasar kaydı muhabbetine hiç takılma.tertemiz boyasız kazasız belasız arabalarda türlü türlü hasar kayıtları gözüküyor.ayna bile değişse kaskodan yapılınca hasar kaydı olarak gözükür.takma kafaya muayne ile hasar kaydının hiçbir ilgisi yok kafan rahat olsun.

davyjones24

« Yanıtla #2 : Aralık 28, 2012, 07:34:11 ÖS »
tabiki hasar kaydına bakmazlar muayenede..önemli olan aracınızın tüv şartlarına uyması...

bymurat___61

« Yanıtla #3 : Aralık 28, 2012, 08:37:12 ÖS »
Ne pert kayıtlı aracalr toplanıp geciyo muaynaden kaldı sizinki hasar kaydı .
Velasıl kelam aracanızın vergi borcu felan yksa muyanede sorun cıkmaz.

BHAAL

« Yanıtla #4 : Aralık 28, 2012, 08:43:08 ÖS »
belki plaka tutmak için ağır hasarlı göstermişlerdir, aralarında alıp satıp başka arabalardan taşımışlardır plakayı. abuk sabuk numaralar var, arabada sorun yoksa bence takılmayın. zaten konunun muayeneyle de ilgisi yok, onları ilgilendirmeyen durumlar bunlar.

By_emre

« Yanıtla #5 : Aralık 28, 2012, 11:25:04 ÖS »
Fiyat belli değilse şu şekil oluyor karşı taraf aracını yaptırmış araç sahibi ise hiç brşey yaptırmamış şimdi benim çamurluğa sürttüler diyelim komşunun aracıyla fotoğraf çektim yaptırdım komşunun aracındada hasar kaydı fiyatsız olarak gözüküyor ben böyle biliyorum bir ara araştırmıştım

cewrap

« Yanıtla #6 : Aralık 29, 2012, 07:36:00 ÖÖ »
cevaplarınız için çok çok teşekkürler aracı antalyadan bi elamanla takaslı aldım piyasası 25.000 civarı olan opel cabrioyu 16 ya almıştım sonra 2005 vtec es ile kafa kafa trampa :) sigortacıya gittiğimde axa sigorta bana 1.250 tl sigorta istemişdi yanı kısacası yaylan burdan :) fakat mapfre ye 210 tl ye yaptılar . dediğim gibi arabayı kaç tane ustaya gösterdimse bişey bulamadılar ufak tefek sürtünmeler dışında aldığım hafta bi arkadaşım 22 verdi ama ben 23.500 falan kafamdaki rakam satıcam biraz daha sıkıp yine hasar kayıtlı bi yeni kasa (2007) almayı istiyorum çokmu ? :) tekrardan saygılar

chn_07

« Yanıtla #7 : Aralık 29, 2012, 09:54:29 ÖS »
o fiyata antalyadan iyi almışın ,antalya normal piyasadan en aşağı 3 - 4 bin arası hondada oynar bazen 5 bini de bulur, bu antalyadaki araçların bazı yerleri altın galiba , bende antalyalıyım ama hondamı kütahyadan aldım. Antalya özellikle honda konusunda çok çakal olmuş. sağdan soldan 23 22 ye alıp geliyorlar 35 e kadar fiyat çekiyorlar. Antalyadan ucuz araç alırken dikkat etmenizi tavsiye ederim.