Gönderen Konu: Güler miyiz, Ağlar mıyız ?  (Okunma sayısı 8460 defa)

gocebes7

• Gocebes7
Güler miyiz, Ağlar mıyız ?
« : Eylül 12, 2014, 01:56:04 ÖÖ »
Siteye kabahat buluyoruzda, bu denli abartan insanları ne yapmalı ?

« Son Düzenleme: Eylül 12, 2014, 01:59:45 ÖÖ Gönderen: gocebes7 »

ysr

• Yasir
Ynt: Güler miyiz, Ağlar mıyız ?
« Yanıtla #1 : Eylül 12, 2014, 07:27:30 ÖÖ »
Öyle diyosun da hacı piyasayı biz bu hale getiriyoruz beyaz makyajlı kasa vtec e 35bin veren duydum insanın aklına geliyor bende şansımı deneyeyim şimdi elazığda bitane fd6 40k km de premium var 48 bin istemiş o araç satılırsa bende 44 de ilana koyacam 4 bin de kaput değişmiş diye düşüyorum :):):)

Elazığ'dan gönderilmiş :)

alperd

• alperd
« Yanıtla #2 : Eylül 12, 2014, 08:23:34 ÖÖ »
48 ilana verir satılır da belki adam 43'e bıraktı onu bilmiyoruz.
Buradan referans aldıkça insanlar bu tip ilanlar artacak.
Sonunda kazanan yine Bayiler olacak çünkü aracın sıfırından daha çok para istiyor millet...

ysr

• Yasir
« Yanıtla #3 : Eylül 12, 2014, 09:02:27 ÖÖ »
Yok tanıdık adam :)

ysr

• Yasir
« Yanıtla #4 : Eylül 12, 2014, 09:02:48 ÖÖ »
Yok tanıdık adam :)

GökhanAlbayrak

« Yanıtla #5 : Eylül 12, 2014, 10:00:22 ÖÖ »
Ben size şunu söyleyeyim, siz aracınızı 50 'ye bile koyun. Alan oluyorsa eğer, bu millete herşey müstehaktır. Allah için hangi civic (sıfır km) 73 bin küsür eder? Yada hangi Avensis 124 bin tl eder?

Valla koyun aracınızı istediğiniz fiyata. Gerçekten bize müstehak. Ne araçlar gördüm en az 5-10 bin tl şişirilmiş. Kontrol yok ki, serbest piyasa bu işte. Afedersiniz geçirebildiğiniz fiyata koyun aracınızı.

Büyük konuşmak istemiyorum ama Honda benim için bitmiştir. Servisi bile yazın 4 bin tl fiyat şişirdi, ne döviz kuru arttı ne vergi artışı oldu. Baktı ki Honda satılıyor, ufak ufak şişirdi fiyatını. Ne yaptın da 4 bin tl bu fiyat arttı diye sordum bi plazaya, adam yok golf şu fiyat yok corolla bu fiyat dedi. Geçirebildiğine satıyorlar artık. Kusura bakmayın biraz doluyum bu konuda. Kırdıysam affola.

alperd

• alperd
« Yanıtla #6 : Eylül 12, 2014, 10:18:54 ÖÖ »
Ben size şunu söyleyeyim, siz aracınızı 50 'ye bile koyun. Alan oluyorsa eğer, bu millete herşey müstehaktır. Allah için hangi civic (sıfır km) 73 bin küsür eder? Yada hangi Avensis 124 bin tl eder?

Valla koyun aracınızı istediğiniz fiyata. Gerçekten bize müstehak. Ne araçlar gördüm en az 5-10 bin tl şişirilmiş. Kontrol yok ki, serbest piyasa bu işte. Afedersiniz geçirebildiğiniz fiyata koyun aracınızı.

Büyük konuşmak istemiyorum ama Honda benim için bitmiştir. Servisi bile yazın 4 bin tl fiyat şişirdi, ne döviz kuru arttı ne vergi artışı oldu. Baktı ki Honda satılıyor, ufak ufak şişirdi fiyatını. Ne yaptın da 4 bin tl bu fiyat arttı diye sordum bi plazaya, adam yok golf şu fiyat yok corolla bu fiyat dedi. Geçirebildiğine satıyorlar artık. Kusura bakmayın biraz doluyum bu konuda. Kırdıysam affola.

Haklısın.
Bayi de güzel açıklamış Corolla şu fiyat Golf şu fiyat Focus bu fiyat. Demek istiyor ki aramızda rekabet yok fiyat kırmıyoruz hep beraber aynı fiyata geçiriyoruz.

Bize müstehak çünkü KENDİ ÜRETTİĞİN araban yok ki sen neyi beğenmiyorsun diyorlar.

Bir an önce millet olarak istersen sıfır kilometre "DOĞAN" üret adını değiştir "TOFAŞ T1" koy yeter ki fabrikadan çıksın bak diğerlerinin fiyatları nasıl düşüyor.

GökhanAlbayrak

« Yanıtla #7 : Eylül 12, 2014, 10:25:58 ÖÖ »
Honda sitesine gir, makyajlı ve makyajsız civic fiyatlarına bir bak. Allah aşkına sen bu arabaya ne yaptın da arada bu kadar fiyat farkı var? Nedir bu ne? 76 bin küsür diyor civic 'e. Bu milleti bu kadar enayi yerine koymayın artık. Millet olarak da enayi yerine konmayalım. Diyorum ya siz koyun aracınızı 60 bile hak ediyor VTEC 2 ler. Biz ki bu kadar körü körüne marka takıntısı yapıyorsak onlar da bu şekilde yapmaya yüz bulurlar.

Kusura bakmayın sizi bilmem ama ben hiçbir Civic 'in 76 bin tl fiyatı hak ettiğine inanmıyorum. O fiyatlara 2. el Mercedes BMW Audi binerim ama tutup 1.6 motor klima açıkken kalkışlarda neredeyse canı çıkan otomatik vites bir arabaya o parayı bağlamam. Yerin dibine girsin sıfır araba tutkusu. O koku önceden hoş gelirdi ama şimdi enayi kokusu gibi geliyor.

alperd

• alperd
« Yanıtla #8 : Eylül 12, 2014, 10:34:56 ÖÖ »
Sadece Honda değil ki hepsi aynı şeyi yapıyor zaten.
Golf 80 bin TL eder mi yani? Ediyor işte millet alıyor kimisi Honda seviyor kimisi Ford seviyor ama herkes aynı kazığı yiyor.

Çözüm, dediğim gibi bir an önce iyi-kötü fark etmez kendi aracımızı üretmek.
Eski HYUNDAİ araçlarına bakın bir de şimdikilere bakın, bir yerden başlamadan olmuyor bu işler.
Bir de mümkünse açıp "DEVRİM ARABALARI" adlı filmimizi izlemek lazım orada neden araba yaptırmadılarsa ve biz neden yapamadıysak hepsi aynen geçerli günümüzde...

gocebes7

• Gocebes7
« Yanıtla #9 : Eylül 12, 2014, 10:40:12 ÖÖ »
Öyle diyosun da hacı piyasayı biz bu hale getiriyoruz beyaz makyajlı kasa vtec e 35bin veren duydum insanın aklına geliyor bende şansımı deneyeyim şimdi elazığda bitane fd6 40k km de premium var 48 bin istemiş o araç satılırsa bende 44 de ilana koyacam 4 bin de kaput değişmiş diye düşüyorum :):):)

35 veren benım kardesım :D

Hak ediyor mu yok, ama piyasa doğrultusunda arz-talep çizgisine göre, birde temızını bulunca kacırmayalım dedık. bekleyrek daha ucuzunu temızını bulamayız kı gunden gune piyasa yükselıyor gördugun gibi.
Bunun önüne nasıl geçilir bilmiyorum.
Eskiden araba pazarları vardı, hakkını verırdık-alırdık.
Şimdilerde klavyeden yazmak kolay gelıyor sanırım.
Ya da sitede bir sınırlama getırılmesı gerek.
Evin kira bedelini, satış bedelini tespit eden eksperler gibi- bir düzenleme getirebilir.
Nasıl A marka aracın B paketi sıfır fiyatı XXX lira gib belliyse-aşağı yada yukarı olamıyorsa, o modelınde ikinci eli YYY fiyattan yukarı olamaz gibi düzenlemeler bu ve benzer siteler için getirilmeli.
Biraz Ütopik ama, zorlansa tasarılar,taslaklar olsa başarılı olabilir.

GökhanAlbayrak

« Yanıtla #10 : Eylül 12, 2014, 10:45:55 ÖÖ »

35 veren benım kardesım :D

Hak ediyor mu yok, ama piyasa doğrultusunda arz-talep çizgisine göre, birde temızını bulunca kacırmayalım dedık. bekleyrek daha ucuzunu temızını bulamayız kı gunden gune piyasa yükselıyor gördugun gibi.
Bunun önüne nasıl geçilir bilmiyorum.
Eskiden araba pazarları vardı, hakkını verırdık-alırdık.
Şimdilerde klavyeden yazmak kolay gelıyor sanırım.
Ya da sitede bir sınırlama getırılmesı gerek.
Evin kira bedelini, satış bedelini tespit eden eksperler gibi- bir düzenleme getirebilir.
Nasıl A marka aracın B paketi sıfır fiyatı XXX lira gib belliyse-aşağı yada yukarı olamıyorsa, o modelınde ikinci eli YYY fiyattan yukarı olamaz gibi düzenlemeler bu ve benzer siteler için getirilmeli.
Biraz Ütopik ama, zorlansa tasarılar,taslaklar olsa başarılı olabilir.

Bu dediğiniz olmaz. Bu piyasa serbest piyasa yani arz-talep dengesiyle fiyatı belirlenen bir piyasa. Tavan yada taban uygulaması olmaz. Arz eden fiyatını yazıp beklesin ama talep eden adam da gider o fiyata alırsa kusura bakmayın daha çok 35 bin e VTEC 2 satılır.

Tek çare kendi arabamızı üretmek. Bu da godaman tayfa tarafından ısrarla önüne taş konan bir konu. Bazı gruplar ki isimlerini zikretmeye gerek yok herkes çok iyi biliyor, ekmeğinden pay vermeme adına ülkedeki cari açığı patlatma noktasına getirdiler. El birliğiyle yaptık bu işi, bilinçsizce kredi kullanmalar derken sonuç birkaç sene önce 40 bin olan araçlar şimdi 80 bin bandında.

Teşekkürler hepimize gelsin.

gecetilkisi

« Yanıtla #11 : Eylül 12, 2014, 11:06:17 ÖÖ »
Bence kimse aracini degistirmesin binsin stoklar elde kalinca ya hukumete bastircaklar vergi indirin batiyoz diye yada kendileri indirime gececekler

By_emre

« Yanıtla #12 : Eylül 12, 2014, 11:06:33 ÖÖ »
Vtec 2 icin 35 az bile olusu 32 tl olan araca 34 lira normaldir

GökhanAlbayrak

« Yanıtla #13 : Eylül 12, 2014, 11:56:03 ÖÖ »
Tabi kardeş bence 70 olmalı o araçlar. Sonuçta VTEC II ...

Sen bana sabır ver ya rabbim.

gocebes7

• Gocebes7
« Yanıtla #14 : Eylül 12, 2014, 12:10:40 ÖS »
Vtec 2 icin 35 az bile olusu 32 tl olan araca 34 lira normaldir

4 parça boyalı, 160K da oynanmıs bir araçla son fiyat 32,750 alacaktık vazgectık.
Piyasayı yukseltıyorlar.
Bana herkes pahalı almıssın dıyor ama ben gayet memnunum ıcımde rahat.
Ama sen kendı aracınıda uretsen, onuda yapsan bunuda yapsan yine adamlarr fiyatı yukarı cektıkten sonra neye yarıcak kı. kendı urettıgın arabada sahxxxxxx.co-m da az km orjınal vs dıye fıyat arttıktan sonra. Kendı aracı üretmekten ziyade zihniyeti düzeltmek lazım.

ysr

• Yasir
« Yanıtla #15 : Eylül 12, 2014, 12:21:17 ÖS »
Gocebes7 senin için yazmadım piyasa bu buna yapacak bişey yok sıfır araç fiyatları düşmeden 2. el düşmez yukardaki yoruma katılıyorum herkes binsin aracına bakayım golf 90 civic 76 ediyor mu

can3520

Ynt:
« Yanıtla #16 : Eylül 12, 2014, 01:24:12 ÖS »
Araclarin bu fiyatlara ulasmasi firmalarla mi alakali ? Devletin aldigi vergilere neden deginmiyor kimse? Aracin otvsi her sene artiyor. 6ayligi 164tl odedigim vergiyi bu sene 182 odedim. Sifir araclarda bu oran daha da artiyor.  Bir de bunun yurtdisindan gelisini dusunun 50bin tl 55bin oluyor zamlarla. Butun suc bayilerde degil, bu zamlara goz yumanlarda

GT-I9300 cihazımdan gönderildi

gocebes7

• Gocebes7
« Yanıtla #17 : Eylül 12, 2014, 02:15:31 ÖS »
Araclarin bu fiyatlara ulasmasi firmalarla mi alakali ? Devletin aldigi vergilere neden deginmiyor kimse? Aracin otvsi her sene artiyor. 6ayligi 164tl odedigim vergiyi bu sene 182 odedim. Sifir araclarda bu oran daha da artiyor.  Bir de bunun yurtdisindan gelisini dusunun 50bin tl 55bin oluyor zamlarla. Butun suc bayilerde degil, bu zamlara goz yumanlarda

GT-I9300 cihazımdan gönderildi

Vergilere diyecek laf görünen köy kılavuz istemez.
AUDI R8 videosu izledım mega fabrikalarda. videonun sonunda 80.000 € dıyordu sanırım fıyatına.
Ordaki vergiler türkiyede olsa emınım yolda V8 motordan aşağı motor görmeyiz.
Bu vergilere rağmen türkiyede çok lüks araç var.
Bu vergilere rağmen deli gibi akaryakıt kullanan araçlara biniyoruz biraz daha üstün olmak için.
Allah sonumuzu hayır etsin.

teachers71

Ynt:
« Yanıtla #18 : Eylül 13, 2014, 09:49:00 ÖÖ »
Dün honda bayiisindeydim. Yarım saat kadar. gözümün önünde yarım saatte 2 adet sıfır 2014 sattılar. bu fiytalara çatır çatır satılıyor.ayrıca 2014 model 2500kmde makyajsız araç63bin tlye satıldı. Birde biri 2013 civiğini bırakıp 2014 makyajlı için pazarlık ediyordu. birileri hala kendini aldatsın. Satmıyor diye. :)
 burdaki ilana gelince abartı çok duydum ama bu ilan abartı konusunda oscara aday.... temiz bi dayak istiyor.

ysr

• Yasir
« Yanıtla #19 : Eylül 13, 2014, 12:57:52 ÖS »
Geçen elazığda adam 3 civic aldı 2 makyajlı 1 makyajsız satılmıyor diyorlar ama honda filo satılmaz şirket arabası olarak kullanılmaz onun için sayısı az görünüyor hondayı alan hep binici takım. Focus gibi jetta gibi linea gibi kullanılmıyor vallahi elazığ için konuşuyorum her yerde civic göre göre hoşuma gitmeye bile başladı :) bugün bitane yapılı vardı body kit jant yay film falan yapmıştı çok ta güzel görünüyordu

burak2562

« Yanıtla #20 : Eylül 13, 2014, 04:35:05 ÖS »

GT-I9300 cihazýmdan gönderildi
Yani kimse almasa firmalar zarar edecek fiyatlar düşecek ama kimse hiç durmuyor ki tabiri caizse ipini koparan hop 0 araba alıyor,satışlar güzel olunca adam diyor istiyorsan alma keyfin bilir

alperd

• alperd
« Yanıtla #21 : Eylül 13, 2014, 09:32:31 ÖS »
Pahalı olsa da sıfır alan her zaman olacaktır sadece maddi gücü çok olduğundan değil bazısı 2.el uğraşmak istemez, anlamaz, binmek istemez, sorun çıkar diye düşünür vs. vs. bir sürü sebepten.
Bu yüzden her çözüm kapısı Yerli Arabaya çıkıyor ama işte aması çok.....

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #22 : Eylül 13, 2014, 10:07:27 ÖS »
o parayı 10 yaşındaki araça vereceğime gider en dandik sıfır araç alırım daica alırım en 3-5 sene masraf çıkarmaz.bu mantık parası az olan için parası olan gider en iyi sıfır araç alır.benim mantığıma göre 2.el fiyatına sıfır araç satışı varken tabiki sıfır araç almak.2.elde ne çıkıcağı belli olmaz tamamen şans işi

By_emre

« Yanıtla #23 : Eylül 13, 2014, 11:54:12 ÖS »
o parayı 10 yaşındaki araça vereceğime gider en dandik sıfır araç alırım daica alırım en 3-5 sene masraf çıkarmaz.bu mantık parası az olan için parası olan gider en iyi sıfır araç alır.benim mantığıma göre 2.el fiyatına sıfır araç satışı varken tabiki sıfır araç almak.2.elde ne çıkıcağı belli olmaz tamamen şans işi

98 civicin ariza yapma ihtimali daha az :) piyasa yuksektir o ayri aam o paralari sifir diye ona yatirmak hata

gokhankos

Ynt:
« Yanıtla #24 : Şubat 14, 2015, 12:16:51 ÖÖ »
Bendede vardı Es7 21000 TL verip aldım 2008 de 2009 yılında 23000 TL ye  sattım şimdi almak istiyorum ama çok