Gönderen Konu: Fırsat Siteleri ve Boya Koruma  (Okunma sayısı 1593 defa)

cioman

Fırsat Siteleri ve Boya Koruma
« : Nisan 26, 2013, 05:17:52 ÖS »
Herkese Merhaba;

Bir çoğunuzun bildiği gibi fırsat sitelerinde oto bakım fırsatları yer almakta. Ortalama değerleri 200 TL civarında olan boya koruma paketleri 50-60 TL civarında fırsat adı altında satılmakta. Aranızda bu tip bir bakım ürünü almış ve yaptırmış olan var mı? Var ise görüşlerini almak isterim. Geçen gün böyle bir iş için fırsat satın aldım ama aklıma takılan ve mantıklı olmayan şeyler var.
Mesela;
* İşlemlerin iyi markaların malzemeleri kullanılarak yapılacağı söyleniyor ne kadar doğru? Bunu anlamak mümkün değil gibi ucuz olan markayı ünlü markaların kutularına koyarlar gibi hissediyorum [aynı berberlerde ki şampuan olayı gibi  >%6rol ]
* Boya koruma işleminin 5-6 saat arasında süreceğini söylüyorlar. Acaba araç sahibi 5-6 saatini burada harcamaz bir yere gider bizde boya korumayı yaptık diye aracı geri veririz diye düşünüyorlar mı? 24 Nisan'da fırsatı aldım aldıktan hemen sonra aradım 20 Mayıs'a randevu verdiler. Bu kadar yoğunlukta titiz davranıyorlar mı?
* Acaba bu konuda ehiller mi?
* Kendi hataları sonucunda oluşan herhangi bir hasar sonucunda hatayı kabulleniyorlar mı?

Tecrübe ve fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler.

CelloCeylo

Ynt: Fırsat Siteleri ve Boya Koruma
« Yanıtla #1 : Nisan 26, 2013, 06:11:17 ÖS »
Ben daha önce aracımın heryerine sıçrayan plastik boya sebebiyle böyle bir fırsat sitesinden 60 ya da 70 TL'ye komple bakım satın almıştım . Pasta , cila , motor , jant , iç ve dış detaylı vs.

Neticede boyaların tamamını çıkarmışlar ve çok tatmin edici olmasa da fena olmamıştı . Ama benim tavsiyem biraz paraya kıyıp profesyonel yerlerde bu işlemi yaptırmaktır . Bu şunun gibi . 5 TL'ye saç traşı yapan yerde var , 25 TL'yede .  >%Sakin

Ama hem uygun hem de kaliteli iş çıkaran yerlerde vardır mutlaka . Bilen arkadaşlar yardımcı olabilir . Ben arabaya eşek niyetine bindiğimden genelde kaşağı misali dönen fırçalara sokuyorum  >%6rol
« Son Düzenleme: Nisan 26, 2013, 06:11:34 ÖS Gönderen: CelloCeylo »