Gönderen Konu: FD6 Makyaj Sorunsalı  (Okunma sayısı 9722 defa)

Yucer

• Alp Yücer
FD6 Makyaj Sorunsalı
« : Şubat 10, 2014, 02:36:28 ÖÖ »
Merhaba arkadaşlar

Kafama takılan, daha doğrusu yapmayı planladığım birkaç şey var, fakat olur diyende çok olmaz diyende..
2008 Civic Elegance aracıma makyajlı ön tampon, panjur ve sis farlarını almayı planlıyorum. Uyum sağlar mı sağlamaz mı? Daha önce yapan var mı? Bu konuda beni aydınlatacak birilerine ihtiyacım var :)

Şimdiden teşekkürler.

cagatay54

Ynt: FD6 Makyaj Sorunsalı
« Yanıtla #1 : Şubat 10, 2014, 07:56:12 ÖÖ »
olur bence.tabi bunlarla bitmiyor ki far yıkamaları ne yapacaksınız :)

HONDAHAN

« Yanıtla #2 : Şubat 10, 2014, 10:28:33 ÖÖ »
Ya hiç uğraşma kardeşim ne gerek var ? Al RR tamponu mis gibi tak. Hiç değil makyajlıya benzetmeye çalışmış demek yerine RR yapmış derler ;)

Bu arada konu yanlış yerde, dikkat edersek dağınıklık olmaz. Burası Civic-Crx '88-'06

Yucer

• Alp Yücer
« Yanıtla #3 : Şubat 10, 2014, 01:32:19 ÖS »
Kusura bakma gözümden kaçmış :) , ben biraz orjinalci olduğum ve makyajlının ön tarafı baya beğendiğim için bunu tercih ediyorum, far yıkamalarıda alırım gerekirse yeterki uyum sağlasın :)

cihan_ozgul

• Cihan ÖZGÜL
« Yanıtla #4 : Şubat 11, 2014, 03:30:43 ÖS »
madem orjinalcisin; bence arabanı sat makyajlama için harcayacağın parayı üstüne koy ve makyajlı kasa civic al. çünkü civic parçası ucuz değil. arka farlar,ön panjur,tampon,sisler,yıkama,otomakik far ayarı derken  zaten makyajlı kasa ile aradaki farkı hemen hemen harcayacaksın. satarken de değerinde satarsın. 2008 araca ne kadar makyajlı desende 2008 model fiyatına gidecektir.  >=ok

Tekos

• T.H.T İZMİR
« Yanıtla #5 : Şubat 11, 2014, 04:53:04 ÖS »
Bencede arkadaşın söyledikleri çok doğru... ön farlar değişecek çünkü makyajlı kasa farları farklı , tampon değişince sislerde değişecek sislerde farklı sadece ön far+sis+xenon ampul ve balastlar (orijinal olmayan philips ampul ve balastlarla beraber) 2.000 tl yapıyor.
madem orjinalcisin; bence arabanı sat makyajlama için harcayacağın parayı üstüne koy ve makyajlı kasa civic al. çünkü civic parçası ucuz değil. arka farlar,ön panjur,tampon,sisler,yıkama,otomakik far ayarı derken  zaten makyajlı kasa ile aradaki farkı hemen hemen harcayacaksın. satarken de değerinde satarsın. 2008 araca ne kadar makyajlı desende 2008 model fiyatına gidecektir.  >=ok

onur34

« Yanıtla #6 : Şubat 11, 2014, 07:52:38 ÖS »
bence aracınızı makyajlamak yerine typer body kıt koyun daha güzel olur

Yucer

• Alp Yücer
« Yanıtla #7 : Şubat 12, 2014, 02:03:20 ÖS »
Bencede arkadaşın söyledikleri çok doğru... ön farlar değişecek çünkü makyajlı kasa farları farklı , tampon değişince sislerde değişecek sislerde farklı sadece ön far+sis+xenon ampul ve balastlar (orijinal olmayan philips ampul ve balastlarla beraber) 2.000 tl yapıyor.

Aradaki fiyat farkı konusunda haklısınız fakat benim aracım kadar hem düşük km de olanı ve aynı temizlikte olanı bulmam zor, bulsamda fiyatları bildiğiniz gibi 44-45 civarında. Ben aracı satmak için yapmıyorum binmek için yapıyorum :) Arabaya dönücek olursak arka stopları zaten makyajlı şuanda, ön farlarımda ise orjinal far özel el yapımı mercek ve philips bi-xenon uygulaması var ki ön farlar birbirine zaten uyumlu diye biliyorum. Yani kısacası ihtiyacım olan tek şey ön tampon, panjur, sis farları ve far yıkama.

Yorumlarınız için çok teşekkürler :)

HONDAHAN

« Yanıtla #8 : Şubat 12, 2014, 02:11:44 ÖS »
Alp mercekli far dikkatimi çekti, rica etsem aracının resimlerini paylaşırmısın ?
Madem temizlik ve km diyorsun, hakılsın, makyajlı tamponu da bulursun ama biraz tuzlu olur. RR yaptımayı düşünen makyajlı tanıdığım var, bi soralım bakalım şimdi mi yaptıracak, orj.i satar mı ?

Yucer

• Alp Yücer
« Yanıtla #9 : Şubat 13, 2014, 12:10:08 ÖÖ »
Alp mercekli far dikkatimi çekti, rica etsem aracının resimlerini paylaşırmısın ?
Madem temizlik ve km diyorsun, hakılsın, makyajlı tamponu da bulursun ama biraz tuzlu olur. RR yaptımayı düşünen makyajlı tanıdığım var, bi soralım bakalım şimdi mi yaptıracak, orj.i satar mı ?

Yorumun için çok teşekkür ederim, angel eyes farları pek sevmediğim için el yapımı mercek yaptırdım, fotoğrafları aşağıda, tampon için görüşürsen sevinirim bu arada :) Farlardan yaptırmak istersen yardımcı olurum.

İlk fotoğrafta kenardaki boş kısma led koydurup parklara bağlattım, day-light görünümü gibi, zamanla hoşuma gitmedi değiştirdim. :)

Yucer

• Alp Yücer
« Yanıtla #10 : Şubat 13, 2014, 02:43:37 ÖÖ »

Bu da yanarken ki fotoğrafı

HONDAHAN

« Yanıtla #11 : Şubat 13, 2014, 12:33:54 ÖS »
Sağol fotoğraflar için. Bunu yapan vatandaş altına doğrudüzgün led de döşeyebiliyor mu ?
Şundan istiyorum ama üzerinde yazan site çok para istiyor o yüzden acaba yaptırabilirmiyiz diye düşündüm sen yardımcı olurum deyince.

Yucer

• Alp Yücer
« Yanıtla #12 : Şubat 13, 2014, 05:32:28 ÖS »
Fotoğrafı gönderip kısa bir bilgi alıcam birazdan, gerçekten hem sevdiğim hemde işini çok iyi yapan bir insan. Gün içersinde bilgi vericem..

Yucer

• Alp Yücer
« Yanıtla #13 : Şubat 14, 2014, 01:53:27 ÖÖ »
Sağol fotoğraflar için. Bunu yapan vatandaş altına doğrudüzgün led de döşeyebiliyor mu ?
Şundan istiyorum ama üzerinde yazan site çok para istiyor o yüzden acaba yaptırabilirmiyiz diye düşündüm sen yardımcı olurum deyince.

Görüştüm kendisiyle, fotoğrafı da gönderdim fakat bunun fabrikasyon bir ürün olduğunu yapmasına yaparım ama sağlıklı olmaz sizi de beni de üzer o yüzden bunu yapmam maalesef dedi, benimki gibi istersen yardımcı olurum abicim.

HONDAHAN

« Yanıtla #14 : Şubat 14, 2014, 07:57:23 ÖÖ »
Eyvallah kardeşim, ilgilendiğin için çok sağolasın. Ama ben bundan düşünüyorum. Bizim makyajlı tamponla ilgili de ben bugün haber vereceğim.

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #15 : Şubat 14, 2014, 10:22:56 ÖÖ »

aynısını bende düşündüm usta bunun yapmasının zahmetli olduğunu farlar silikon muymuş sağlıklı olmazmış su alırmış neticede beni ikna etti yapmadım gitmişken hiç aklımda yokken amerikan park yaptı