Gönderen Konu: far sensörü  (Okunma sayısı 3354 defa)

cenker

far sensörü
« : Mayıs 06, 2012, 07:58:39 ÖS »
mrb honda severler. 2005 honda civic auto es aracım var internetten otosens marka farsensörü aldım al-80 modelini 40tl ye sorum şu ki bunu aracıma ben takmak istiyorum daha önce bunun gibi bir uygulama yapan varmı? montaj talimatında 1. PARK VE KISA FARLARINI +12 VOLT İLE TAMAMLAYAN ARAÇLAR 2. PARK VE KISA FARLARINI ŞASE (-) VOLTAJ İLE TAMAMLAYAN ARAÇLAR 3. PARK IŞIKLARINI 12VOLT(+) , KISA FARLARINI ŞASE (-) VOLTAJ İLE TAMAMLAYAN ARAÇLAR diye 3 katagoride anlatmış ama aracımın hangi kaagoride olduğunu bilmiyorum yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekürler

kolok

Ynt: far sensörü
« Yanıtla #1 : Mayıs 06, 2012, 08:21:18 ÖS »
tam bilmiyorum ama bizim civicler genelde eksi hazırda artı ise sonradan verilir aksama ;yani  ARTI 12 volt ile tamamlayan seçenek olması lazım 

cenker

« Yanıtla #2 : Mayıs 06, 2012, 09:10:08 ÖS »
peki pu parçayı tam olarak nerden devreye sokcam kabloları nerden takıcam elektrkci çok para istedi takmaya

cenker

« Yanıtla #3 : Mayıs 06, 2012, 09:18:16 ÖS »
BAĞLANTI ŞEKLİ VE MONTAJ:

Sensörün gözünü aracınızın ön caminin sol üst kösesine yapıştırınız. Kablosunu görünmeyecek bir şekilde far sensörünün kutusuna ulaşmasını sağlayınız.

OTOSENS OTOMATIK FAR SENSÖRÜ aracınızın park ve kısa far rölesini tetikleyerek ışıklarınızın yanmasını sağlar. Aracın kısa far ve park anahtarının kablosuna paralel olarak bağlanır.

Aracınızın marka ve modeline göre OTOSENS otomatik far sensörü cihazının 3 farklı şekilde montajı mümkündür. Bağlantıyı yapacak kişi önce aracınızın elektrik sisteminin aşağıda belirtilen özelliklerden hangisine uygun olduğunu tespit etmelidir.

1. PARK VE KISA FARLARINI +12 VOLT İLE TAMAMLAYAN ARAÇLAR

2. PARK VE KISA FARLARINI ŞASE (-) VOLTAJ İLE TAMAMLAYAN ARAÇLAR

3. PARK IŞIKLARINI 12VOLT(+) , KISA FARLARINI ŞASE (-) VOLTAJ İLE TAMAMLAYAN ARAÇLAR

PARK VE KISA FARLARINI +12 VOLT İLE TAMAMLAYAN ARAÇLAR İÇİN BAĞLANTI ŞEMASI

</noscript>

1 nolu siyah renkli şase kablosu her zaman şase (-) alacak şekilde bağlantı yapılır.
2 nolu kırmızı renkli 12v kablosu her zaman 12 volt (+) elektrik alacak şekilde bağlantı yapılır.
3 nolu sari renkli park kablosuna her zaman 12 volt (+) elektrik alacak şekilde bağlantı yapılır.
4 nolu sari renkli park kablosu devreyi tamamlaması için park anahtar kablosuna paralel bağlanır.
5 nolu mavi renkli kısa far kablosuna her zaman 12 volt (+) elektrik alacak şekilde bağlantı yapılır.
6 nolu mavi renkli kısa far kablosu devreyi tamamlaması için kısa far anahtar kablosuna paralel bağlanır.
7 nolu kahverengi kontak kablosuna kontak açıldığında elektrik alacak şekilde bağlantı yapılır.
8 nolu sokete sensör kablosunun uçlarından bir tanesi bağlanır.
9 nolu sokete sensör kablosunun uçlarından bir tanesi bağlanır. Sensör kablosunun uçlarının bağlantı sekli önemli değildir.

Not: Bağlanan 9 lu soketi far sensörü cihazına takmadan önce:

3 ve 4 nolu sarı renkli iki kablo kısa devre yaparak aracın park ışıklarının ve göstergenin aydınlatma ışıklarının yandığını kontrol ediniz.

5 ve 6 nolu mavi renkli iki kablo kısa devre yaparak aracın kısa farlarının yandığını kontrol ediniz.

Daha sonra soketi cihaz kutusuna takınız.
« Son Düzenleme: Mayıs 06, 2012, 09:20:19 ÖS Gönderen: cenker »