Gönderen Konu: Euro Civic Kullanıcıları Burada Buluşalım  (Okunma sayısı 742793 defa)

eurocv

Ynt: Euro Civic Kullanıcıları Burada Buluşalım
« Yanıtla #925 : Temmuz 16, 2009, 07:13:25 ÖS »
Teşekkür ederim. Hepimize kazasız güzel günler. Söylediğin gibi çok düşeşe geldi. Satıcı acil paraya sıkışmış. Saolsun araya tanıdıkta sokunca fiyat bu kadara kadar indi :) Arabadan ilk izlenimlerim gerçekten çok güzel. Çok konforlu ve rahat bir araba. Döşemesi, yol tutuşu. Bende bundan önce EX vardı. Onun performansının biraz aradım sanki ancak onuda otomatik vitesten olmasına veriyorum. Ağır kasanın ve otomatik vitesin dezavantajlarına alışmalılyım sanırım. Ancak avantajlarını da unutmamalıyım :) Herkese tavsiye edebileceğim bir araba. Hayallerimi süsleyenlerindendi.
Bu arada aklıma gelmişken yav arabada 1,2,3,D3,D4 vitesleri var. D3 ve D4'ü anladım da 1,2,3'ü ne zaman kullanmalıyım ?
Hayırlı olsun, kazasız kullanmanız dilerim, aynı araçtan bende de var, dediğiniz gibi biraz ağır araba, birde şehirlerarası yolarda yokuşlarda sizi sıkar, onda da vitesi D3 de kullanırsanız biraz farkeder. Viteslerde 3 yok yanlış hatırladınız herhalde, 4 vitesli dir. Ben, 1 i karda buzda rampa inerken kullanıyorum, 2 yi(sadece 2. vitesi kullanır) karda buzda kalkış yaparken ve de çok sıkışık trafikte çok fazla dur kalk olursa vitesle uğraşmasın diye kullanıyorum..

obkavi

« Yanıtla #926 : Temmuz 17, 2009, 08:25:24 ÖÖ »
hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan dostum Allah kaza bela vermesin

eurocv nin de dediği gibi

1   (sadece 1) ben hiç kullanmadım :)
2   (sadece 2) dik rampalarda kalkışlarda kullanabilirsin kilit sistemi var geriye 1 mm bile kaçırmaz arabayı
d3 (1,2,3) şehir içinde kullanıyorum veya rampa tırmanacaksam
d4 (1,2,3,4)  otobanda kullanıyorum
n  boş
r  geri
p  park 

araç biraz ağırdır 115 beygir ama tork az bu araçta lpg de varsa rampalarda falan seni sıkar çok çabuk hızlanmaz ama devrini aldıkça yolda çok keyifli gider savrulmaz kolay kolay ( tabi amortisör ve lastiklerin durumuda önemli savrulma işinde)
« Son Düzenleme: Temmuz 17, 2009, 08:27:00 ÖÖ Gönderen: obkavi »

evolution77

« Yanıtla #927 : Temmuz 17, 2009, 11:11:40 ÖÖ »
hayırlı olsun....kazasız belasız inşallah..euro civic i alan arkadaş yapacağı ilk işlemler
1.araç hararet yaomış mı radyatörü tıklalı mı değil mi.tıkalı ise açtırman..
2.buji kablolarını değişmek şayet hiç değişmemmişse
3.emme manifoltunda bulunan yaklaşık 4 adet sensörü ve kelebeği temizlettirmek..mümkünse manifolt komple temizlenmelidir.devirdaimi trigeri ve diğer kayışları klima gazı ve yağı(çok önemli) bakılmalı..
4.yakıt filtresini değişmek.
5.farları zımpara ve uygulama ile parlatıp osram nightbreaker takmak.
6.şanzıman yağını bakmak gerekirse değişmek...
hava filtresi v.s. yi yazmadım buji orjinal olmalı ..
yukarıda yapılan işlemlerle aracınız performansı ve yakıt tüketimi %30 azalır

BhuRkY

« Yanıtla #928 : Temmuz 17, 2009, 01:11:36 ÖS »
Herkese çok teşekkür ederim. evolution77 arkadaşımın dediklerini tekrardan kontrol ettiricem. Aldığım adam Mercedes servisinde usta. Arabasına bakan birisi. Yakın zamanda tirigeri felan değiştirmiş. Devir daimi yeniletmiş felan. Ağır bakımı yapılmış. Ancak dün kronik olan hararet sorun ile karşılaştım. Hemen kendi hondacı ustamı aradım. Araba su eksiltmemiş. Sadece radyatörün yanında ki beyaz bidondaki su bitmiş. Belki ondan olabilir. Öteki teori ise hararet müşüründen kaynaklanıyor alabilir. Usta bana bir ara gel havasını alayım dedi. Ondan da olabilirmiş. Bakayım en kısa zamanda kendisine gideceğim. Forumu uzun uzun okudum. Bu kronik bir sorun ve çözümüde basit anladığım kadarı ile. Genelde termostat değişimi ile halloluyor sanırım :)

Bu arada vites açıklamaları içinde obkavi arkadaşıma teşekkür :D

Hımmm aklıma gelmişken yakıt olarak 0,25 civarı birşey yaktım. Sizce nasıl ? 1.6 Oto

ucturedi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #929 : Temmuz 18, 2009, 01:05:22 ÖS »
merhaba arkadaşlar ben geçen hafta ufak bir kaza atlattım.sol ön çamurluk ve sol ön kapım haşat oldu değişmesi gerekiyor. 3 gündür bu parçaları bulamadık. bulabileceğim bir yer var mı ? arkadaşlar. ayrıca benim otomatik bozulduğu için manuel şanzıman taktık. bu yüzden de arıza lambası sürekli yanık durumda kaldı. bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. lütfen acilen yardım ederseniz sevinirim.

BhuRkY

« Yanıtla #930 : Temmuz 19, 2009, 10:55:17 ÖÖ »
Nerede oturuyorsun arkadaşım ?

kafkasyaliali

« Yanıtla #931 : Temmuz 19, 2009, 02:16:39 ÖS »
Selamlar Arkadaşlar öncelikle herkesin Kandillerini kutlar hayırlara vesile olmasını dilerim .
sizlere bir sorum var bizim bu euro civc araca dört lastik almak iztiyorum sizce sizin fikirlerinizce hangi marka ve hangi ebat lastik almalıyım ilgileriniz için teşekkür ederim.

BhuRkY

« Yanıtla #932 : Temmuz 19, 2009, 02:46:44 ÖS »
Hararetle başım dertteeee :( Beni sinir etmeye başladı. Arabayı daha yeni aldık gözüm hep hararet göstergesinde...

obkavi

« Yanıtla #933 : Temmuz 20, 2009, 08:34:16 ÖÖ »
ucturedi dostum geçmiş olsun,

kafkasyali kardeşim ben hankook marka almıştım  185x60x14  ebatlar olması lazım   80 ytl idi tanesi 1 sene olmadı daha
bhurky dostum bu arabalarda hararet sorunu önemli bir sorun ve mutlaka kontrol ettir üst kapak contası veya üst kapak arızasına sebep olabilir buda pahalı bir arızadır, iyi bir ustaya götürmeni tavsiye ederim  ümraniye sanayide oto nur var eski honda servisinde çalışmış bir ustadır hem iyi ustadır hem eli çabuktur. karşıdaysan radar honda var floryada

obkavi

« Yanıtla #934 : Temmuz 20, 2009, 10:31:55 ÖÖ »
arkadaşlar dün egzozst cuya gittim ve orta ve arka susturucu bitmiş benim artık kaynak tutacak cyer kalmamış orjinal 13 senelik egzost sonucunda değiştirdiler 320 ytl verdim bilginiz olsun orta egzost 140 arka 160 ytl Allahtan katalizör sağlam çıktı  :   850-1000 ytl arasıymış onun fiyatı birde far sorununa osram night breaker 55-60 w taktım baya güzel oldu hem beyaz ışık hem daha çok aydınlatıyor hepsşiburada dan aldım 15,50 ykrş + kdv x2 adet

BhuRkY

« Yanıtla #935 : Temmuz 20, 2009, 11:02:33 ÖÖ »
ucturedi dostum geçmiş olsun,

kafkasyali kardeşim ben hankook marka almıştım  185x60x14  ebatlar olması lazım   80 ytl idi tanesi 1 sene olmadı daha
bhurky dostum bu arabalarda hararet sorunu önemli bir sorun ve mutlaka kontrol ettir üst kapak contası veya üst kapak arızasına sebep olabilir buda pahalı bir arızadır, iyi bir ustaya götürmeni tavsiye ederim  ümraniye sanayide oto nur var eski honda servisinde çalışmış bir ustadır hem iyi ustadır hem eli çabuktur. karşıdaysan radar honda var floryada

Bugün arabamı ustama bıraktım. Ben Maslak oto sanayide Erdem Otoya gidiyorum. Uzun zamandan beri çalıştığım insanlar. Öğleden sonra bir arayacağım. Bakalım problem neymiş neden kaynaklanmış. Öte yandan lamba konusunda bende şikayetçiyim. Seninkisinden alsam sorun hallolurmu ya ? :) herhangi bir role felan yaptırmam gerekir mi ?

obkavi

« Yanıtla #937 : Temmuz 20, 2009, 12:29:43 ÖS »
        evet dostum  bu ampuller ben röle falan uğraşması var diye istemedim birde 100w lık çin malı bişey takacağıma 60w alman malı takarım
        dostum gittiğin usta hondacıdır inş. ben daha önce bir çok ustaya götürdüm bana birsürü başka şey anlattılar ama hondacı usta bi bakışta durumun neden olduğunu döyledi.

BhuRkY

« Yanıtla #938 : Temmuz 20, 2009, 01:42:10 ÖS »
Ampüllerden memnunsan bende yakın zamanda taktırayım diyorum :)
Öte yandan ustam kendi alanında gerçekten iyidir. 2 seneden beri ona giderim ve en ciddi durumlarda bile yardımda bulundu bana. Öğlen telefon açtım kendisine durum nedir diye. Conta ile ilgili birşeyler söyledi. Sanırım değiştirecek. Conta yanmamış ancak aşınmış sanırım. Bu ileride sana sorun yaratabilir dedi. Fiyat şuanlamda vermedi yarın kesinleşecek. Bende aslında tam olarak ne olduğunu yarın öğreneceğim. Arabayı alırken biraz masraf edeceğimi tahmin ediyordum. Ancak bu bana ne kadara patlar hiç bilmiyorum. Sizin bilginiz var mıdır ? Conta yanıksa vs... ne kadar fiyat çıkartır ?

obkavi

« Yanıtla #939 : Temmuz 20, 2009, 03:04:55 ÖS »
dostum conta 80-100 arası
işçilik 80-100 arası
termostat 30
fan müşiri 25
kapak taşlanacak 80-120 arası
sibop kafalarında ufak tefek sorunlar olasa 20-50 arası
yağ değişecek  50-70
antifiriz  20-30

yani anlayacağın 350- 450 arası bişey tutar birde sibop ayarı yaptır ve açtırmışken trigerine de baktır sonra bidaha işçilik ödeme 100-150 arası triger

« Son Düzenleme: Temmuz 20, 2009, 03:07:51 ÖS Gönderen: obkavi »

BhuRkY

« Yanıtla #940 : Temmuz 20, 2009, 03:30:11 ÖS »
dostum conta 80-100 arası
işçilik 80-100 arası
termostat 30
fan müşiri 25
kapak taşlanacak 80-120 arası
sibop kafalarında ufak tefek sorunlar olasa 20-50 arası
yağ değişecek  50-70
antifiriz  20-30

yani anlayacağın 350- 450 arası bişey tutar birde sibop ayarı yaptır ve açtırmışken trigerine de baktır sonra bidaha işçilik ödeme 100-150 arası triger

Desene biraz sağlam kaçacak bana :( Bende seviniyordum ne güzel arabayı 9000'e aldım diye :) Ama ossun yaaa yine şanslıyım sanırım. Araba bana 9500'e gelmiş olacak ki o bile harika :D kendimi en azından böyle avutayım arkadaşlar... Bu arada birşey daha soracağım. Benzin ibresinin sonuna kadar gelmesinden sonra kaç km daha yapabilirilm ? Bir kaç kişi sıfır göstergesinden sonra 40 km felan gidebilirsin demişti ? Deneyen oldu mu acaba hiç ?

BhuRkY

« Yanıtla #941 : Temmuz 20, 2009, 03:36:08 ÖS »
Ustamla şimdi tekrardan konuştum. Komple motoru indirmiş usta. Segman atmış. Bütün herşeyini yapacağım diyor. Bittim ben :(( Segman nasıl atar ki yavvvv...

obkavi

« Yanıtla #942 : Temmuz 20, 2009, 04:58:39 ÖS »
hadi canım abi kaç km de bu araçta sekman atıyor ya
ustam bak bu iş masraflı çıkar dikkat et sadece su eksilten arabaya sekman atılmaz

birde o ışığa güvenme zırt diye yolda kalırsın

BhuRkY

« Yanıtla #943 : Temmuz 20, 2009, 09:20:33 ÖS »
Araba 153000'de arkadaşım. Bende anlamadım. Yarın iş çıkışı arabamı almaya gideceğim. Tam olarak ne olmuş öğreneceğim. Sizide bilgilendiririm. Sekman hangi durumlarda atılır bilir misiniz ? Yani belirtisi nedir ? Motora zararı var mıdır veya yararı ? Performansımı ve yakıtımı etkiler mi ? Bu sorularımda beni aydınlatabilirseniz çok sevinirim arkadaşlar :(

powervtec

« Yanıtla #944 : Temmuz 20, 2009, 09:52:47 ÖS »
herkese keyifli sürüşler

bizim araçların kullanma kitabı olan arkadaş var mı?

minimal_freak

« Yanıtla #945 : Temmuz 21, 2009, 11:00:00 ÖÖ »
Araba 153000'de arkadaşım. Bende anlamadım. Yarın iş çıkışı arabamı almaya gideceğim. Tam olarak ne olmuş öğreneceğim. Sizide bilgilendiririm. Sekman hangi durumlarda atılır bilir misiniz ? Yani belirtisi nedir ? Motora zararı var mıdır veya yararı ? Performansımı ve yakıtımı etkiler mi ? Bu sorularımda beni aydınlatabilirseniz çok sevinirim arkadaşlar :(
Dostum bende hararet sorunu yasıyorum, fan calısmıyor, sanırım muşirde arıza var, eger hararet gorduyse aracın ve contayı yaktıysan acıl mudahalede yarı sekman yaptırman gerekır, buda bıldıgım kadarıyla 2 - 2,5 arası tutar, benım conta ne durumda bılmıyorum ama c.tesı gosterıcem ustaya, kullanmıyorum hararetten sonra aracımı, eger hararetten sonra suyunu ekleyıp normal kullanımda (hararet ortalarda iken) yedek bıdon (radyatorun devırdaym bıdonu) fokurduyorsa ve buhar atıyorsa contayı yakmıssın demektır,eger usta guvenılır bırısıyse sekman atılması gerek dıyorsa yapıcak bırseyın yok, tum bunlar ılerıde daha fazla sorunların ve motoru yemenın onune gecer, sekman demek yarı rektefıye demektır ve zararı asla yoktur, aksıne bir nevı motor yenılemedır, performans-ömür v.s acısından yaptırman gereklıdır.
Yanlısım olabılır arkadaslar duzeltsın, bıldıgım kadarını yazmaya calıstım, umarım benım sorunum sadece fan ve musırle bıter, contada sorun yoktur, beklıyıp gorucem, hafta sonu sonucu paylasırım tekrar.
Saygılar 

obkavi

« Yanıtla #946 : Temmuz 21, 2009, 12:22:45 ÖS »
BHURKY DOSTUM NE OLDU ÖĞRENEBİLDİNMİ

serkan_eurocivik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #947 : Temmuz 21, 2009, 12:52:38 ÖS »
slm arkadaşlar bende 99 otomatik euro civik kullanıcısıyım artık burdan bana yardımcı olursunuz biraz acemiyimde ondan :))

minimal_freak

« Yanıtla #948 : Temmuz 21, 2009, 01:22:18 ÖS »
arkadaşlar dün egzozst cuya gittim ve orta ve arka susturucu bitmiş benim artık kaynak tutacak cyer kalmamış orjinal 13 senelik egzost sonucunda değiştirdiler 320 ytl verdim bilginiz olsun orta egzost 140 arka 160 ytl Allahtan katalizör sağlam çıktı  :   850-1000 ytl arasıymış onun fiyatı birde far sorununa osram night breaker 55-60 w taktım baya güzel oldu hem beyaz ışık hem daha çok aydınlatıyor hepsşiburada dan aldım 15,50 ykrş + kdv x2 adet

obkavi bunlar kısa farlar için di mi, bende sipariş verdim bugün, yanlış yapmıım, geçenlerde uzun yolda önüme araç almadan süremedim :( 280 km boyunca focus'u takip ettim :D
Saygılar
« Son Düzenleme: Temmuz 21, 2009, 01:23:56 ÖS Gönderen: minimal_freak »

obkavi

« Yanıtla #949 : Temmuz 21, 2009, 01:49:04 ÖS »
abi uzun kısa birlikte bizimkiler h4 kullandığı için  ikisi tek lamba   sen sadece renk uysun diye park lambalarını da beyaz bişeyle değiştir onların ikisi 10 lira falan sanırım