Gönderen Konu: Euro Civic Kullanıcıları Burada Buluşalım  (Okunma sayısı 739784 defa)

yesilkoy34

Ynt: Euro Civic Kullanıcıları Burada Buluşalım
« Yanıtla #900 : Temmuz 05, 2009, 08:51:58 ÖS »
bir de 1.4 kullanıcıları performans ve tüketim konusunda görüşlerini yazarlarsa sevinirim

benım arac 1.4i yakıt tuketımı 250 krs km de bende fazla kullanmadıgım için lpg ye sıcak bakmadım hemde performans dusecegını dusundum tabı bu benım fıkrım

ceyhunyazar

« Yanıtla #901 : Temmuz 06, 2009, 09:40:30 ÖÖ »
Uzun süredir yazamıyorum yaklaşık olarak 2 ay önce osram ın yüzlük ampulllarini taktırmıştım ve bi sorun yaşamdım burda bir dostumuz röle taktırılması gerekir demişti bende gittim sorum ve arkadaşlar o özellik diğer yerli arabalarda olur sen aşırı bir güç çekmiyorsun araçtan dedi tabi bunu servise de sorum ister taktır ister taktırma denildi neyse ogünler de xenon far seti ni servis yüzde elli fiyat düşürerek satışa çıkarmış tı bizde aldık şu an gayet memnunumn aydınlatma sorunu bitti Çok Şükür. iç aydınlatma ve gösterge aydınlatmaları diye düşünürken vazgeçtim artık çünkü bu işi profesyonel olarak yapabilen yok. diğer konu lendırenzo marka lpg miz var araçta bu da serviste bile deneme sürüşleri ile kontrol edildi ve araç ın benzinli ve lpg li performansı arasındaki farkı soracak olu sanız yanıtı beni de şaşırttı daha iyi denildi tabi bu olay yokuş çıkarken ve diğer zamanlarda motordan duyduğum ses ile ilgili olarak daha belirdin tabiki benzinli daha üst düzey bir performans gösteriyor. diğer olay ise bizim bu araçla geçytiğimiz günlerde şehirler arası yolculuklar yaptım malesef memnun değilim artık galiba yaşlanıyor ve bu da benim canımı çok sıkıyor araça 196 ile 198 gösterge de 200 ü görmeye çalışırken şimdilerde bu mümkün değil buda yaşlandığının göstergesi , kendime araç alırken bunları göz önünde bulunduracağım ve ya çok genç yada sıfır artık İnşaallah tabi bu zamanda sıfır km almak ancak iki sene sonra olur o yüzden bu araca en iyi şekilde bakmak gerekiyor sanırım baskı seti değişmesi gerekiyor frenler yeni değişti ön düzen de bi sıkıntım yok yağ buji filtreler yeni değişti baskı balata hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim mesela ne kadar ve bitmek üzere olduğunu anlamak zor mu araç 3 viteste 5600 - 5800 devirde 120 km hıza ulaşıyor sonraları için pek denemem olmadı ama 1. vites ve ikinci viteste hiç memnun değilim bu setin bitmekl üzre olduğunu göstergesi olabilirmi . bunun dışında Çok şükür Nazarlardan ırak Maaşşallah ı var aracın pompa kesmeyen tek araç denilebilir.

Kafkasyali kardeşim. Ben de uzun süredir yazmıyorum.Zira aracımı sattım. Lpg ye uyum acısından araçların artıları eksileri var.Ben euro ya brc taktırmıstım ve en güncel olan yazılım plug and drive ı kabul etmişti. Uyumlu yani araçlar. Aracın çekişi vs sini de baskı seti debriyajı vs si etkiliyor. Lpg de bu anlamda belki biraz daha ii olabilir.Benzin enjektörlerine göre cok daha temiz olan yeni lpg enjektörleri cekişi artırabiliyor.Ama mutlak anlamda hic bir zaman benzinden daha iyi olamaz.10 yaşı geçmiş bu araçlar için motor carbon temizliği şart diye düşünüyorum.Ayrıca euroların maksimum torku 6000 devirde ürettigini düşünürsek maksimum hıza o devirlerde ulaşması da normaldir diye düsünüyorum. Ben bir focus aldım, 2000 model ve bunlar da 4000 devirde üretiyor.Ve ara hızlanmalar özellikle 3000 devirden sonra mükemmel. Hondaların dayanıklılıgının yanında fordun seriliği de baska gercekten.Araçlarını degistirmek isteyenlere de piyasa fiyatları bakımından fordu ve focusu kesinlikle tavsiye ederim. Hondam cok az yakmazdı, malumunuz 1.6 euroların ş.içi tüketimi 9.9 lt/100 km dolayında. Focusun ki 9.2 lt/100 km. Arada cok fark yok belki ama gücü daha cabuk ürettiginden eurolara göre daha ekonomik. Şu anda focusla ş.içinde 8 lt ş.dısında 5.5 lt lik bir tüketimim var.Velhasılı hondanın yaşına göre sundugu konfor gercekten süper.Şu anki focusuma göre artıları, elektrikli aynalar,elektrikli arka camlar, sunroof tabiki,4 disk fren vardı euroda,gösterge ışık ayarı,euronun kliması da focusun da aracı cekisten düsürmüyor, euro daha sessizdi.Aklıma gelenler bunlar.Ama yedek parça konusu euro icin düsündürüyor.Yol tutuşu olarak focusun hiç savurmaması bir artı.Ancak kasa eurodan daha kısa tabi bunun etkisi var.Ancak dayanıklılık konusunda honda mercedes ile katılımır bence

Aklımız kalbimiz her zaman honda da;)

Hikmet Hoca

« Yanıtla #902 : Temmuz 07, 2009, 11:32:26 ÖÖ »
Araba almana sevindim. Yeni araban hayırlı olsun Ceyhun Bey, inşallah kazasız belasız güzel günlerde kullanırsınız... Benim önceki arabam da Focus'tu. Focus'lar da senin de vurguladığın üzere kötü araçlar değil...

notdream

« Yanıtla #903 : Temmuz 08, 2009, 01:21:48 ÖS »
vay vay kimleri görüyoruz forumda :) Eski kurtlar geri dönmüş sefa getirmişsiniz efendim :))) Özledik sizleri ve engin bilgilerinizi. Sevgiyle kalın.

obkavi

« Yanıtla #904 : Temmuz 09, 2009, 10:18:52 ÖÖ »
valla hikmet hocam ne yalan söyliyim bende ford focus veya volvo s40 1.8 düşünüyorum 99-2000 arası ama (edit:reklam içerikli kelime) da vazgeçemiyorum ya sanırım bir hastalık bu

Hikmet Hoca

« Yanıtla #905 : Temmuz 09, 2009, 02:09:38 ÖS »
valla hikmet hocam ne yalan söyliyim bende ford focus veya volvo s40 1.8 düşünüyorum 99-2000 arası ama (edit:reklam içerikli kelime) da vazgeçemiyorum ya sanırım bir hastalık bu
Hayırlısı... İnsanın gönlünden en çok geçen bir arabaya binmesi elbette güzel... Ben özellikle otomotik vites düşündüğüm için bizi Honda paklıyor... Güçlü bir araba olsun istiyorum. Accord çok iyi, ama ne yakıyor, bir araştırmam lazım.
« Son Düzenleme: Temmuz 09, 2009, 02:11:39 ÖS Gönderen: Hikmet Hoca »

evolution77

« Yanıtla #906 : Temmuz 09, 2009, 04:11:09 ÖS »
selam arkadaşlar....96 euro civic 130 000 km de araç satın aldım.araba konusunda kendimce bilgim var ve yeteneğimde.forumu 1 aydır okuyorum...dikkatle.ole şeyler yazmışsınız ki bazen inanamadım bazende çok çok işime yaradı.bizim 96 model araçlardaki kronik sorunları bende aynen yaşadım.ve çözmeye başladım.ilk evvela far problemi..farları söktüm içlerini pırıl pırıl yaptım.sonra kapattım.kapatırken mastik denilen pencerelerde kullanılan mazeme kullandım ççek gibi oldu.sonra dışına sıra ile 600 -1200-2000 nolu su zımpqraası uyguladım bunuda internetten araştırın videosu bile var.ardından megiarius un far temizleme solisyonunu makine ile uyguladım.resimlerini koyacağım.farlar pırıl pırıl....4 4 lük yeni gibi oldu.ayrıca farları söktüğünzde içinden çıkan plastik siyah parça var onuda boyacıda ısıdan etkilenmeyen gri boya ile boyattım ki absürt durmasın..vede ışığı emmesin.farı 100w lık roleli ampulle çözmek bence mantıklı değildi.çünkü tüm tesisat buna uygun değil bunun yerine az daha pahalı olan osram ın ampullerini almakta fayda var diyorumç.henüz almadım alacağım..arabanın yürüleri dediğimiz şase ve bağlantı taşıyıcıları zaman aşımından yıpranmaktadır.lastikleri diğer hondalarla aynı olduğundan değiştirin.tüm sesler kayboluyor.amortisöre gelince amortisör almayın yaptırın.40 tl ye sanayide yapıyorlar çünkü alinizdeki amortisörler alacağınızdan 1000 kat daha ii..çünkü made in japan.aracınıza ne olursa olsun taiwan marka bişi takmayın far olsa bile çıkması taiwandan daha güzeldir unutmayın...araçlara takılan alrmlar ki bende var tesisatı mahvetmiş.alarm son çözüm olmalı araçta.yol tutuşa gelince ...

evolution77

« Yanıtla #907 : Temmuz 09, 2009, 04:21:48 ÖS »
araç çok çok çok güzel yol tutuyor neye göre tutmuyo diosunuz anlamadım.ben bir dönem katılımtım rally parkurlarında co-pilotolarak ve arabanın kaymasını bit tabi bilirim.araba inanılmaz yol tutyot haaa tutmuyo diosanız amaortisör yay ve diğer lastik jant uyumuna bakın.çünkü arabanın ağırlık merkezi yere yakın dingil açıklığıda diğer arabalara göre fazla buda yol tutşu arttırmaktadır.arabanın jantlarına gelince piyasada satılan 6j dediğimiz yani jant taban genişiliği 6 inç olan jantlar bu araçlara uygun değildir lastiğinizi dışa açar iz mesafesi artar dengesi bozlur.5.5 inç lik orjinal honda jantı (96-99 sedan civic jantı) caddeciler sökerken aldım uygun fiyata ve orjinal oldu hemde orjinal jantları enkei dir enkei dünyaca ünlü jant firmasıdır.15 jantlar bu araca uygulanmaz ve sorun çıkaır yakıt yol tutuş v.s.ben kendimce ukalalık değil bilgierimi aktarıyorum.arabanın kaportası çok sağlam diyemeyiz.toyotadan sağlam değil mercedesten sağlam değil çamurluk ağızları çürüyor.ama araba o kadar iii altı astarlanmışki 14 yaşında arabada altında çürük yok.ama üst taraf için aynı şeyleri solemek mümkün değil.1.4 benim aile otomobilim oldu artık sürat zamanları bnitti 90 km ile seyahat zamanları benim için...araç çok yakmıyor hiç değiştirilmeyne benzin filtresi ile karşılaştım.bujiler buji kabloları ve hava filtresi dikkat edin.radyatörün önü plastik parçalarla tıkanmış kırın atın.radyatötünüzü özel ilaçla temizlettirin.çünkü gözenekler tıkanıyor hararet yaptıryosunuz.conta yakanlar bole yakmış.eğer motorun içi pis ise calgon koyun kireçler söklsün.kafanızı şişirdi isem k bakmayın şimdilik bu kadar.

obkavi

« Yanıtla #908 : Temmuz 10, 2009, 09:04:21 ÖÖ »
evolution77 kardeş teşekkürler verdiğin bilgiler için hoşgeldin aramıza bende farları 100w ile değiştirmek yerine osram 55-60w night breake siparişi verdim onları takacağım bakalım ne olacak bu ara benim araçta bir sıkıntı var arkadaşlar
malum ben üst kapak contası değiştirdim ondan sonrada 1500 km sonra sibop ayarı yaptırdım şimdi araç sanki daha kötü oldu hızlanmıyo klimayı açınca çekiş çok düşüyor  p konumunda gaza basıp bırakıyorum decir geri gelirken 3000-200-1000 falan nerdeyse stop edecek gibi oluyor sonra düzeliyor birde araçta 4 kişi falan olursa çekiş azalıyor

araç 183,000 km 96  1,6 otomatik lpg li

evolution77

« Yanıtla #909 : Temmuz 10, 2009, 11:11:36 ÖÖ »
sağol kardeş..arabandaki klimayı açınca çekiş düşüklüğünün sebebi klima kompresörüdür.dikkat et eğer yanarsa başına iş alırısn hemde 1000 tl lik iş.açınca bayılıyor yokuş çıkmıyorsa hemen bir klşmacıya git ve benim kompresörüme bak açınca devir düşüyor de o sana onun yağını v.s. herşeyini değiştirir.motordaki çekiş kaybı buji kablosu v.s. gibi ekipmanlardan olmaktadır.ama sen dedin ki conta değişmiş dedin şimdi oraya doru düşüncem arttı kompresyon mu kaçırıyor acaba.radyatör hortumunu kontrol et şişiyor mu...

obkavi

« Yanıtla #910 : Temmuz 10, 2009, 01:06:39 ÖS »
anladım,  conta değiştikten sonra su eksiltmiyor veya park halindeyken damlatma yapmıyor  hortumları konrtol ediyorum hortumlarda eskisi gibi bir şişme yok, yumuşak hortumlar. klimanın gazı azalmıştı 3 ay öncve gaz bastırdım, valla bende anlamadım  acaba rölanti falan mı düşük arabada dicem düşükte değil 

evolution77

« Yanıtla #911 : Temmuz 10, 2009, 04:26:18 ÖS »
klimanın gazının azalması normal değil bi uğra bak bakalım gene kaçırmış mı.çünkü 14 yıllık bir arab vardı orjinal gazı duruyordu eksilmeden seninki neden eksildi o zaman kaçırıyor...bunlar tabi bir öngörü.2. si ise buji kablosu ben aldım bu akşam takacağım valla forumda birinin başına gelmiş çok şey değişti dedi bakalım ne olacak 60 tl verdim alman malına..

obkavi

« Yanıtla #912 : Temmuz 10, 2009, 04:38:01 ÖS »
60 ytl fena para değil hani, orjinalmi

http://www.parcatreni.com/index.php?p=list&kat1sel=5&pk_id=40&k_id=217

adresinde 42 ytl diyor ama orjinalmi bilmiyorum ben son bakımda arabanın yağını buji ,   sibop ayarıdı ditreksiyon , fren ve otomatik şanzıman yağını tüm fren balatalarını değiştirdim  conta değişiminden önce bende bu klima sorunuda yoktu

« Son Düzenleme: Temmuz 10, 2009, 04:38:54 ÖS Gönderen: obkavi »

evolution77

« Yanıtla #913 : Temmuz 10, 2009, 04:57:58 ÖS »
çin malı vardı 30 tl..galiba o odur tırı vırı takmam arabaya.doduco marka...alman menşeeli türkiyede üretiliyor kabloda made in u.k. yazıyor.neyse acizhane fikrim tabii.ustana sor istersen contadan sora bole oldu ne oldu die...

Nitrogenius

• nitrogenius
« Yanıtla #914 : Temmuz 11, 2009, 06:38:44 ÖS »
Ceyhun dostum aracın hayırlı uğurlu olsun. Allah kaza bela vermesin... Ampul taktıran arkadaşlara bir uyarım olacak. Araç kitapçığında 55-60 H4 yazıyor. 100lük Osramları taktırıp sonra sorun yaşamayın. Taktırın ama röle ile beraber kullanın.  Çünkü rölesiz kullanan bir arkadaşımız farın eridiğini söylemişti. Dikkat edin beyler ama diyorum başka da birşey demiyorum. Bu arada parça treni bölümünde NGK bujileri gördüm. Sağolsun Ceyhun dostum önermişti. Orjinalde NGK olduğunu da Ceyhun' dan öğrenmiştim. Benim öğrenmek istediğim Aracın üzerinde bosch varken NGK buji taktığımızda araçta herhangi bir sorun meydana gelir mi ?

Herkese iyi forumlar..

Nitrogenius

• nitrogenius
« Yanıtla #915 : Temmuz 11, 2009, 06:40:27 ÖS »
Bu arada yeni bir sıralamaya ihtiyacımız var sanırım. Ceyhun dostum sıralamada lütfen sende yerini al. Aracın Ford Focus olması önemli değil.
1-Nitrogenius-BEYAZ-1998 1.4 İS-140,000 KM-İSTANBUL BAĞCILAR

evolution77

« Yanıtla #916 : Temmuz 11, 2009, 10:51:52 ÖS »
şimdi arkadaşımızın sorusu..zaten arabanın üzerinde bulunan bosch marka bujiler orj değil.muadildir.eksantrik kayışının bulunduğu bölmede motorun üst kısmında eğer yırtılmamışsa ngj-.6e yazar yani orjin ngk dır....hemen taktır araba rahat edecektir.deneyim bu akşamki deneyim,m buji kablolarını taktım her zaman 3 le çıkılan rampa 4 oldu  >=ok yani kablolarınızın ömrü bitmiştir bu arada marka doduco...made in turkey alman patentli....çin malı değil.100w ampul olmaz arkadaşlar yapmayın çekilen akım lambanın iç sıcaklığı kablonun akım gücü v.s. yani bir çok neden takmayın.ben temizledim bu akşam baktım süper gösterdi.haa yeni bir araba gibi mi haır ama yeterli görüş var fakat bi ayar lazım tabiii...osram nightbreaker i denicem ama alacak biri var onu bekliyorum denesin alıcam..

obkavi

« Yanıtla #917 : Temmuz 13, 2009, 10:17:41 ÖÖ »
dostlar cumartesi oto sanayideydim sorunu hallettim sayılır  boğaz kelebeğini temizlediler resmen tıkanmış birde rölanti sensörü diye bişey vasr bizim araçta o tıkanmış ve eskimiş değiştiremedim sadece temizlkettim  yenisi 375 ytl + işçilik 

osram night breake 55-60w  %10 beyaz %90 daha fazla ışık olan ampullerden aldım bugün taktıracağım bakalım nekadar etkili olacak

obkavi

« Yanıtla #918 : Temmuz 13, 2009, 10:19:02 ÖÖ »
hafta sonu oto pazarandaydım 96 euro vicic lpg li araç boya şisyiyo durum çok iyi değil 155,000 km de  12,450
97 lpg li 190,000 km de 12,750
bunlar pazarlıksız fiyatlar

evolution77

« Yanıtla #919 : Temmuz 13, 2009, 08:55:14 ÖS »
ve arkadaşlar far sorunu çözüldü orjinaline sadık kalarak role mole uraşmayın......farların dış yüzeyi http://www.fordclubtr.com/forum/index.php?showtopic=163398&st=20&start=20 linkindeki gibi parlatılır yok ben uraşamam diyen varsa 100 tl veriyor bostancı sanayide yaptırıyor.ama bundan sora ışık gene zayıf kalıyor.osram ın night breaker ampullerini 55watt alıyor 38 tl ve inanaın yeni araba gibi ortalığı aydınlatıyor test edildi onaylandı.......

Hikmet Hoca

« Yanıtla #920 : Temmuz 14, 2009, 09:19:26 ÖÖ »
selam arkadaşlar....96 euro civic 130 000 km de araç satın aldım.araba konusunda kendimce bilgim var ve yeteneğimde.forumu 1 aydır okuyorum...dikkatle.ole şeyler yazmışsınız ki bazen inanamadım bazende çok çok işime yaradı.bizim 96 model araçlardaki kronik sorunları bende aynen yaşadım.ve çözmeye başladım.ilk evvela far problemi..farları söktüm içlerini pırıl pırıl yaptım.sonra kapattım.kapatırken mastik denilen pencerelerde kullanılan mazeme kullandım ççek gibi oldu.sonra dışına sıra ile 600 -1200-2000 nolu su zımpqraası uyguladım bunuda internetten araştırın videosu bile var.ardından megiarius un far temizleme solisyonunu makine ile uyguladım.resimlerini koyacağım.farlar pırıl pırıl....4 4 lük yeni gibi oldu.ayrıca farları söktüğünzde içinden çıkan plastik siyah parça var onuda boyacıda ısıdan etkilenmeyen gri boya ile boyattım ki absürt durmasın..vede ışığı emmesin.farı 100w lık roleli ampulle çözmek bence mantıklı değildi.çünkü tüm tesisat buna uygun değil bunun yerine az daha pahalı olan osram ın ampullerini almakta fayda var diyorumç.henüz almadım alacağım..arabanın yürüleri dediğimiz şase ve bağlantı taşıyıcıları zaman aşımından yıpranmaktadır.lastikleri diğer hondalarla aynı olduğundan değiştirin.tüm sesler kayboluyor.amortisöre gelince amortisör almayın yaptırın.40 tl ye sanayide yapıyorlar çünkü alinizdeki amortisörler alacağınızdan 1000 kat daha ii..çünkü made in japan.aracınıza ne olursa olsun taiwan marka bişi takmayın far olsa bile çıkması taiwandan daha güzeldir unutmayın...araçlara takılan alrmlar ki bende var tesisatı mahvetmiş.alarm son çözüm olmalı araçta.yol tutuşa gelince ...
Aramıza hoş geldiniz. Arabanız hayırlı olsun... Güle güle kazasız belasın kullanırsınız inşallah... Deyimlerinizi paylaşmanıza da çok sevindik.

BhuRkY

« Yanıtla #921 : Temmuz 16, 2009, 09:36:07 ÖÖ »
6 günlük yoğun okuma temposu sayesinde bütün yazılanları okudum :) En nihayetinde bende aranıza katıldım arkadaşlar. Dün 97 model full ( Klima yok ) Oto. vites 1.6 bir euro civic'e sahip oldum. Araba 153000 km'de. Bir tanıdığım sayesinde aldım. Acil paraya sıkışan bir kişi satttı. 9000 TL verdim. Fİyat bana göre mükemmel. Araba gerçekten çok güzel. Konsolu ve yol tutuşu anlamında. Bundan önce yine Honda vardı. EX 93 model. Şimdi yine honda aldım. Araba sanırım bende bağımlılık yapıyor :)Herkese keyifli sürüşler.
Bu arada yakın zamanda LPG taktirmayı düşünüyorum. Araba az yakmıyor çünkü :D

BhuRkY

« Yanıtla #922 : Temmuz 16, 2009, 09:39:15 ÖÖ »
Evet

minimal_freak

« Yanıtla #923 : Temmuz 16, 2009, 11:17:15 ÖÖ »
hayırlı olsun, allah kaza bela vermesin, bedavaya almıssın wallaa   >=ok >=ok >=ok

BhuRkY

« Yanıtla #924 : Temmuz 16, 2009, 11:50:07 ÖÖ »
Teşekkür ederim. Hepimize kazasız güzel günler. Söylediğin gibi çok düşeşe geldi. Satıcı acil paraya sıkışmış. Saolsun araya tanıdıkta sokunca fiyat bu kadara kadar indi :) Arabadan ilk izlenimlerim gerçekten çok güzel. Çok konforlu ve rahat bir araba. Döşemesi, yol tutuşu. Bende bundan önce EX vardı. Onun performansının biraz aradım sanki ancak onuda otomatik vitesten olmasına veriyorum. Ağır kasanın ve otomatik vitesin dezavantajlarına alışmalılyım sanırım. Ancak avantajlarını da unutmamalıyım :) Herkese tavsiye edebileceğim bir araba. Hayallerimi süsleyenlerindendi.
Bu arada aklıma gelmişken yav arabada 1,2,3,D3,D4 vitesleri var. D3 ve D4'ü anladım da 1,2,3'ü ne zaman kullanmalıyım ?