Gönderen Konu: Euro Civic Kullanıcıları Burada Buluşalım  (Okunma sayısı 739743 defa)

m.t.y

Ynt: Euro Civic Kullanıcıları Burada Buluşalım
« Yanıtla #850 : Haziran 06, 2009, 09:28:23 ÖS »
merhaba arkadaşlar .Foruma pek katılamıyorum ama takip ediyorum.97 1.4 euro civic 2 yıdır kullanıyorum.araç harika ama yedek parça çok zor.Farlar çok fena,yan cam çıtaları güneşten çürüyor.Aracımda  sağ arka kapı ve tampon boyalı,sağ ön çamurluk değişmiş.Motor iyi genel özelliklerden başka bir ekstresiyok.Sunroof var,klima yok, çift hava yastığı,iki cam elektrikli.Acaba satılığa çıkarsam piyasası ne olur,fiikir verirseniz sevinirim Saygılar

kendinibil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #851 : Haziran 06, 2009, 11:10:31 ÖS »
merhaba arkadaşlar .Foruma pek katılamıyorum ama takip ediyorum.97 1.4 euro civic 2 yıdır kullanıyorum.araç harika ama yedek parça çok zor.Farlar çok fena,yan cam çıtaları güneşten çürüyor.Aracımda  sağ arka kapı ve tampon boyalı,sağ ön çamurluk değişmiş.Motor iyi genel özelliklerden başka bir ekstresiyok.Sunroof var,klima yok, çift hava yastığı,iki cam elektrikli.Acaba satılığa çıkarsam piyasası ne olur,fiikir verirseniz sevinirim Saygılar

Üstad epey zamandır bu araçların piyasasını takip ediyorum ve henüz uygun bir araç bulamadım. Sizin aracınız klimasız ve 1.4 olması ve ayrıca değişeninin bulunması nedeniyle 9,5 veya 10 civarı eder sanıyorum. Tabi lpg varsa biraz değişir. Saygılar.

minimal_freak

« Yanıtla #852 : Haziran 07, 2009, 08:24:17 ÖÖ »

km kaç üstad, birde hangi şehirdesin acaba....

Saygılar

m.t.y

« Yanıtla #853 : Haziran 07, 2009, 09:11:40 ÖS »
aracım 148 binde ve normal tüp takılı.niğdeden

m.t.y

« Yanıtla #854 : Haziran 07, 2009, 09:12:25 ÖS »
lacivert

minimal_freak

« Yanıtla #855 : Haziran 08, 2009, 09:02:16 ÖÖ »
kendinibil arkadaşımın dediği gibi; 9.5 - 10 arası piyasası

minimal_freak

« Yanıtla #856 : Haziran 09, 2009, 04:58:18 ÖS »

Arkadaşlar çok düşük hızlarda bile, en küçük hız kasısınde arka taraf cok sert sekılde yukselıp dusuyor, yolda gıderken en ufak balık sırtında arka tekerler yerden kesılıp dusuyor, amortısorcuye gosterdım, bır sorun olmadıgını ve amortısorlerımın saglam oldugunu soyledı, bu aracların yayları cok kalıtelı ve yol tutusun ıyı olması ıcın cok sert yapılmıstır, ondandır dedı, böyle bir şikayetı olan var mı acaba, arkada 1200 lük kutu bass var (yaklasık 15 kg cıvarında)  buna rağmen arka tekerler 5-10 km hızla gırdıgım hız kasıserınde cok sert yere dusuyor, aynı kasıse dıger aracımız olan focus'la daha hızlı gırmeme ragmen hıcbır sorun-ses-zıplama olmadan gecıyorum, sizce zaten yuksek olan arka tarafın yaylarını kestırıp hafıf yere yaklastırmalımıyım, yada agırlık ıcın kum torbası v.s ile mı gezmelıyım <783^2

Yorumlarınız ıcın sımdıden tesekkurler

Saygılar...

Arkadaşlar bu konuda bana yardımcı olabilecek kimse yok mu acaba ??? >pc >pc >pc

yesilkoy34

« Yanıtla #857 : Haziran 09, 2009, 09:25:19 ÖS »
orjınal yayları kestırmen saglıklı degıl bence yayları değiştirmen daha saglıklı olur

shaman

« Yanıtla #858 : Haziran 10, 2009, 10:20:54 ÖÖ »
Obkavi çıkmacılarda zebil gibi rahatça bulursun görüşüne katılmıyorum ama temenni ise katılıyorum :) Biliyorsun ben de kaza yaptım ve kaputu bir ay aradım bulamadım (ikitelli,maslak, bostancı, ümraniye ve kartalda bakmadığım çıkmacı, aramadığım servis kalmamıştı) en sonunda kaportacı arkadaş 15 gün boyunca ugrastı ve yaptı. İnşallah bulunur parçalar. Ben de yardımcı olmaya çalışıyorum. Sevgiyle kalın.

Kaza yapalı 4 hafta oldu hala parça bulamadım. ümraniye, ankara, hatay ve konya'dan arattım ama bulunmuyor zıkkım. Ankaradan birisi sallayıp duruyor ha geldi ha gelecek.. anlamadım arabayı Kripton gezegeninden felan mı getiriyor. bi araba 3 haftada getirilemez mi..

Honda Euro Civic 98 model HatchBack in aşağıdaki parçalardan hangisi diğer civic'lerin parçasıyla uyumlu kesin olarak bilen varmıdır.. Ustalara soruyorumm "ııııııı" deyip duruyorlar.

Motor üst kapağı, Klima radyatörü, su radyatörü, hava filitre kutusu, ön sağ-sol çamurluk davlumbazı, hidrolik direksiyon bidonu, radyatör tahliye bidonu, kaput kiliti ve halatı...

sanırım "Panjur panel kaput tampon ve çamurluk" mecburen euro olacak ama hiç değilse yukardaki parçalar normal honda civic 98 ile aynımı ? şimdiden tşk.

powervtec

« Yanıtla #859 : Haziran 10, 2009, 03:35:37 ÖS »
herkese kazasız belasız keyifli sürüşler arkadaşlar

arabam ( 97 euro civic 1,6 otomatik ve LPG,li) uzun süre (1-2 gün ) sonra ilk çalışırken 3-4 bazen 5 marş yaparak zor çalışmaya başladı. çalıştıktan sonra bir sorun yok. bir kaç ustaya gösterdim ama çözüm bulamadılar. bujileri değiştireli 8000 km. oldu.

bu konuda bilgisi olan arkadaş varmı ?

notdream

« Yanıtla #860 : Haziran 10, 2009, 04:28:03 ÖS »
herkese kazasız belasız keyifli sürüşler arkadaşlar

arabam ( 97 euro civic 1,6 otomatik ve LPG,li) uzun süre (1-2 gün ) sonra ilk çalışırken 3-4 bazen 5 marş yaparak zor çalışmaya başladı. çalıştıktan sonra bir sorun yok. bir kaç ustaya gösterdim ama çözüm bulamadılar. bujileri değiştireli 8000 km. oldu.

bu konuda bilgisi olan arkadaş varmı ?

Benzin pompasını kontrol ettirmeni tavsiye ederim. Bir de bezin deposunda daima en az ceyrek depo benzinin olmalı. Olmazsa ileride benzin pompası bozulur. Acizane fikrim. Sevgiyle kalın.

hayalet

« Yanıtla #861 : Haziran 11, 2009, 05:18:33 ÖS »

Arkadaşlar çok düşük hızlarda bile, en küçük hız kasısınde arka taraf cok sert sekılde yukselıp dusuyor, yolda gıderken en ufak balık sırtında arka tekerler yerden kesılıp dusuyor, amortısorcuye gosterdım, bır sorun olmadıgını ve amortısorlerımın saglam oldugunu soyledı, bu aracların yayları cok kalıtelı ve yol tutusun ıyı olması ıcın cok sert yapılmıstır, ondandır dedı, böyle bir şikayetı olan var mı acaba, arkada 1200 lük kutu bass var (yaklasık 15 kg cıvarında)  buna rağmen arka tekerler 5-10 km hızla gırdıgım hız kasıserınde cok sert yere dusuyor, aynı kasıse dıger aracımız olan focus'la daha hızlı gırmeme ragmen hıcbır sorun-ses-zıplama olmadan gecıyorum, sizce zaten yuksek olan arka tarafın yaylarını kestırıp hafıf yere yaklastırmalımıyım, yada agırlık ıcın kum torbası v.s ile mı gezmelıyım <783^2

Saygılar...

Arkadaşlar bu konuda bana yardımcı olabilecek kimse yok mu acaba ??? >pc >pc >pc

bendede aynı sorun vardı kasise girdiğim zaman arka tarftan ''kütt''diye ses geliyodu bende amortisörlerden sanmıştım ama değilmiş arka tekerlerin orda takozlar var onlar özelliğini yitirmiş ondan yapıyormuş bende onları yarın yaptırıyorum 200 tl ye falan mal oluyor.ama rot ayarları falan hepsi yapılıyor...

ayrıca teşekkürler arkadaşlaar herkese kazasız belasız sürüşler...

minimal_freak

« Yanıtla #862 : Haziran 12, 2009, 09:02:36 ÖÖ »

Saygılar...

bendede aynı sorun vardı kasise girdiğim zaman arka tarftan ''kütt''diye ses geliyodu bende amortisörlerden sanmıştım ama değilmiş arka tekerlerin orda takozlar var onlar özelliğini yitirmiş ondan yapıyormuş bende onları yarın yaptırıyorum 200 tl ye falan mal oluyor.ama rot ayarları falan hepsi yapılıyor...

ayrıca teşekkürler arkadaşlaar herkese kazasız belasız sürüşler...
Teşekkürler yorumun için, umarım sorun giderilir, bende baktırıcam bu hafta sonu
« Son Düzenleme: Haziran 12, 2009, 09:04:38 ÖÖ Gönderen: minimal_freak »

hayalet

« Yanıtla #863 : Haziran 13, 2009, 01:44:50 ÖS »
rica ederim ne demek bide söylemeyi unuttum.fren ve amortisör test cihazları var ama her ustada olmuyor.aletin değeri 180.000 euro muş balıkesirde sadece reha usta da var sen nerdsin bilmiyorum ama bi araştır o makineye aracı bi sokarsan iyi olur.Çünkü  aracın frenlerinin ne kadar tuttuğunu ve amortisörlerin ne kadar yumuşadığını falan ölçüyor ve sana çıktı olarak veriyor.amortisörlerde bozuksa sökülmüşken onları da aradan çıkar. 20 tl ye bakıyorlar...

hayalet

« Yanıtla #864 : Haziran 13, 2009, 08:26:38 ÖS »
Arkadaşlar benim bagaj kilidi (kapak ta bulunan mekanizma) bozuldu bunu çıkma falan bulma imkanımız var mı?

notdream

« Yanıtla #865 : Haziran 16, 2009, 03:33:41 ÖS »
Nerede kaldı bizim eski dostlar , eski dostlar :,(  Unutulmuş birer birer eski dostlar eski dostlar :,(

hayalet

« Yanıtla #866 : Haziran 16, 2009, 09:03:46 ÖS »
Arkadaşlar benim bagaj kilidi (kapak ta bulunan mekanizma) bozuldu bunu çıkma falan bulma imkanımız var mı?

arkadaşlar bu parçaya gerçekten ihtiyacım var.

yesilkoy34

« Yanıtla #867 : Haziran 16, 2009, 10:52:48 ÖS »
belki işine yarayan olabılır

topkapı da çkmacı ersin;0 212 481 58 54
ikitelli de çıkmacı ahmet;0 212 671 37 63

Honda yan sanayi yedek parcalar için - 0212 632 71 25 aksaray

Honda cıkma yedek parcalar için - 0216 573 94 49 Bostancı

berk otomotiv esenyurtta yan sanayi ve orjinal sıfır parçalar

kartal oto sanayi de tekin oto
her tip honda aracın çıkma ve yan sanayi sıfır parçalarını bulmak mümkün
tekin oto çıkma market
avni tekin 0216 3890301
www.tekinoto.com
0212 428 51 66

Güven Sanayi Sitesi B. Blok No: 15 Ümraniye / Istanbul tel:0216 634 15 99 msn: msn@istanbulhonda.com veya www.istanbulhonda.com
www.oto-cikmamarket.com

Tutku Otomotiv Sadece Honda Çıkmacısı
Tel: 0212 486 31 73-74

Aksarayda GENÇ TOKEL ;
Cahit bey firma sahibi 0212 530 71 35

hayalet

« Yanıtla #868 : Haziran 16, 2009, 11:27:43 ÖS »
teşekkürler yeşilköy34 kardeşim yarın arıycam hepsini sağol...

kendinibil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #869 : Haziran 17, 2009, 12:50:24 ÖÖ »
Arkadaşlar uzun süredir euro civic aramama rağmen içime sinen bir araç bulamamıştım. Dün en sonunda 99 model bir civic buldum ve bugün aldım. 1.6 ies full, ilk sahibinden, bordo, sedan. Euro civic almayı çok istemiştim ama kısmet olmadı, hayırlısı artık. Ancak yine de günün birinde bir euro civic sahibi olmayı isterim. Herkese hayırlı forumlar.

yesilkoy34

« Yanıtla #870 : Haziran 17, 2009, 11:40:34 ÖS »
hayırlı olsun yeni aracın kazasız belasız kullanman dılegı ıle

hayalet

« Yanıtla #871 : Haziran 18, 2009, 12:49:28 ÖS »
hayırlı olsun kazasız belasız keyifli sürüşler...

kendinibil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #872 : Haziran 18, 2009, 01:28:29 ÖS »
Teşekkürler arkadaşlar. Ben de herkese kazasız belasız sürüşler dilerim. Forumu takip etmeye devam edeceğim. Saygılar.

cenqawer

« Yanıtla #873 : Haziran 20, 2009, 09:34:21 ÖÖ »
selam dostlarım burada paylastıgınız hersey için tesekkur ederim aracımın bircok sorununu sizlerin sayesinde cözdum buradaki dostluk cok ayrı birseydi hepinize tesekkur ederim ben aracımı sattım hondaya binmenin o mukemmel tadını belkide alacagım aracta bulamıyacagım ama parca konusunda cok sıkıntılar cektim bu araclar harika ama kaza yapmadıgın surece insallah siz benim cektigim sıkıntıları çekmezsiniz Allah kimseye kaza bela vermesin vede euro civic aracınız varsa kaskosuz binmeyin çunku servis dısında aracınızı yaptıramıyorsunuz   

hepinize kazasız belasız gunler diliyorum :)

yesilkoy34

« Yanıtla #874 : Haziran 20, 2009, 09:47:27 ÖÖ »
hayırlısı olsun cenqawer kardes foruma aracını yeni aldıgını soyleyen herkeze oncelıkle kaskounu yaptırmasını onerıyoruz sende kendince haklı sebeplerden dolayı aracını satmıssın hayırlısı olsun