Gönderen Konu: Euro Civic Kullanıcıları Burada Buluşalım  (Okunma sayısı 739670 defa)

kendinibil

• Ziyaretçi
Ynt: Euro Civic Kullanıcıları Burada Buluşalım
« Yanıtla #825 : Mayıs 25, 2009, 03:24:15 ÖS »
selamlar..
98 HB 1.6 ies full otomatik vites lacivert vardı :)
dı diyorum geçen hafta çarptım ön taraf haşat .. kasko yoktu. sigortada karşılamıyor.. ne yazıkki ne çıkma ne de yan sanayii ürünü parça bulamıyoruz. araba bir haftadır boş boş bekliyor bakalım.. yaptırsak ayrı bir dert satsak ayrı bir dert..
Alacaklar en azından bu arabaların parçalarının zor bulunduğunu bilsin de alsın

Çok çok geçmiş olsun. Üzüldüm gerçekten. Bu araçlara kaskosuz binmeyin diye arkadaşları uyarıyoruz buradan ama demek ki kısmetiniz böyleymiş. Hangi parçalara bakıyorsunuz biz de size bulmanız için yardımcı olabiliriz belki. Ama çıkmasını bulamazsınız kolay kolay ama yine de siz yazın yardımcı olan çıkar belki aramızdan.Tekrardan geçmiş olsun. Çok üzüldüm. Sevgiyle kalın.

Teşekkürler...

98 euro civic 1.6ies otomatik
parçalar: ön panjur, ön tampon, tampon iç demiri, motor kaputu, su radyatörü, klima radyatörü, hidrolik direksiyon bidonu, radyatör tahliye bidonu,  motor üst kapağı (honda yazan kapak) , çamurluk davlumbazı (sağ ve sol ön), hava filitre kutusu, Sağ çamurluk, far (2)..

Gerçekten geçmiş olsun ve Allah yardımcınız olsun. Bu arabalara kaskosuz binmek akıl işi değil. Ben henüz almadım ama alınca ilk işim kasko yaptırmak olacak sanırım.

yesilkoy34

« Yanıtla #826 : Mayıs 25, 2009, 03:26:47 ÖS »
gecmıs olsun kaskonun olmaması kotu olmus en azından sıze bır sey olmamıs gereklı parcalar için belkı pert arac bulabılırsen ucuz yollu kapatabılırsın bayagı alacagın parca var gözume carpan parcalarda olursada buradan paylasırım

minimal_freak

« Yanıtla #827 : Mayıs 25, 2009, 03:42:45 ÖS »
çok geçmiş olsun, gerçektende üzücü bi haber, umarım bi an önce bulursunuz parçaları, keske hepımız bırer parca verebılsekde 2 günde toplasak arabayı, üzüldüm gercektende...

notdream

« Yanıtla #828 : Mayıs 25, 2009, 04:26:42 ÖS »
Çok üzüldüm okuyunca bu kadar çok parçaya ihtiyacınız oldugunu :(

obkavi

« Yanıtla #829 : Mayıs 26, 2009, 01:27:18 ÖS »
geçmiş olsun dostum serviste vardır ama çok para isterler

su radyatörü, klima radyatörü, hidrolik direksiyon bidonu, radyatör tahliye bidonu,  motor üst kapağı (honda yazan kapak) , hava filitre kutusu,  bunlar yerli hondalarla aynı heryerde bulabilirsin.

ön panjur, ön tampon, tampon iç demiri, motor kaputu,, çamurluk davlumbazı (sağ ve sol ön), Sağ çamurluk, far (2)..  bunlarıda servis fiyatının 4/1 ine çıkmacılarda zebil internette arattır  heryerde bulursun okadar karamsar olma

ben sana başka bir markadan örnek vereyim arkadaşım 1997  e200 mercedes'ini banket demirine sürttürdü sol çamurluk ve sol tampon ve (onların farı biri büyük biri küçük 2 far) büyük farına servis 8,500 ytl fiyat çıkardı yanlış anlama araba zaten 18-20 bin ytl arası   8500 ytl diyorum çıkan rakam   çıkmacılardan 1500 ytl ye hepsini aldık 300 ytl işiçilikle takıldı cillop gibi oldu

bence avrupa arabaya biniyosan kasko yapacaksın, 10-12.000 ytl verip aldığın araçta 20,000 ytl lik araçta olmayan özellikler var  üstelik bu özelliklerin çoğu yerli kasalarda yok onun için bazı şeylere katlanmak lazım
« Son Düzenleme: Mayıs 26, 2009, 01:29:26 ÖS Gönderen: obkavi »

notdream

« Yanıtla #830 : Mayıs 27, 2009, 08:47:25 ÖÖ »
Obkavi çıkmacılarda zebil gibi rahatça bulursun görüşüne katılmıyorum ama temenni ise katılıyorum :) Biliyorsun ben de kaza yaptım ve kaputu bir ay aradım bulamadım (ikitelli,maslak, bostancı, ümraniye ve kartalda bakmadığım çıkmacı, aramadığım servis kalmamıştı) en sonunda kaportacı arkadaş 15 gün boyunca ugrastı ve yaptı. İnşallah bulunur parçalar. Ben de yardımcı olmaya çalışıyorum. Sevgiyle kalın.

kendinibil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #831 : Mayıs 27, 2009, 04:40:31 ÖS »
Merhaba arkadaşlar. Son hızla euro civic arayışım devam ediyor.  Aşağıdaki araca baktım geçen gün,

http://www.sahibinden.com/1996_civic_otomatikWQQaXQQ13855395WQQpXQQdisplayitem

Aracı kendim inceledim ve fena değildi, arkadaş en son 12.250 ye bıraktı bugün de ustaya göstermeyi düşünüyordum ancak içime tam olarak sinmedi açıkçası. Siz ne dersiniz bu fiyata bu araba nasıl? Biraz daha beklemeli miyim yoksa ustaya gösterip almalı mıyım?

DINC

« Yanıtla #832 : Mayıs 27, 2009, 08:43:49 ÖS »
Arkadaşlar selamlar yaklaşık 3.5 saattir forumlarda euro civic orta konsolun sökülmesini arıyorum ancak bulamadım gözlerimde baya ağrıyınca mesaj yazayım dedim elbet bi yardımcı olan olur geçenlerde görmüştüm detaylı resimleri vardı ama aksilik ya bi türlü bulamadım yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.
Bu arada ben Dinç aracımda 97 civic hb 138.000 de gri benzinli düz vites

obkavi

« Yanıtla #833 : Mayıs 28, 2009, 08:55:28 ÖÖ »
kendinibil üstad fiyar çok önemli değil bence piyasa şartlarında normal sen araca baktır varmı kazası belası o önemli

minimal_freak

« Yanıtla #834 : Mayıs 28, 2009, 02:59:21 ÖS »
bana fiyat biraz yüksek geldi, 98'ler o civarda istiyor, gerçi otomatik vites ve lpg var araçta, belki bunlar biraz yükseltiyodur fiyatı, sanki biraz pahalı gibi, biraz daha pazarlık yap derim, ayrıca plaka BS ve 4 rakam yani 2009 tescilli, yenı almıs aracı, dikkat etmek lazım istanbul arabası olabılır   

Saygılar

kafkasyaliali

« Yanıtla #835 : Mayıs 28, 2009, 08:31:49 ÖS »
İyi Geceler
Geçenlerde araç ile 300 gidiş 300 geliş bir km yaptım ve farlar çok az gösteriyordu sonrasında gittim burda öğrendiğim gibi Osram ın 100 lük ampulunu taktırdım şimdi sorun halloldu gibi gazyet memnum şimdi fakat röle demiştim ordaki elektiik çi ustaya o da bana demişti ki bu avrupa araba ve bunda zaten röle var demişti ve bende tamam diyerek ayrıldım yaklaşık bir aydır kullanıyorum bi sorun yok yalnız sizler burda röle mutalak taktırın demişsiniz olduğuna göre taktıralım mı yada o usta beni kandır dı mı Arkadaşlar.

yesilkoy34

« Yanıtla #836 : Mayıs 28, 2009, 10:13:00 ÖS »
Arkadaşlar selamlar yaklaşık 3.5 saattir forumlarda euro civic orta konsolun sökülmesini arıyorum ancak bulamadım gözlerimde baya ağrıyınca mesaj yazayım dedim elbet bi yardımcı olan olur geçenlerde görmüştüm detaylı resimleri vardı ama aksilik ya bi türlü bulamadım yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.
Bu arada ben Dinç aracımda 97 civic hb 138.000 de gri benzinli düz vites

http://yfrog.com/0x1gifgx

notdream

« Yanıtla #837 : Mayıs 29, 2009, 08:48:33 ÖÖ »
İyi Geceler
Geçenlerde araç ile 300 gidiş 300 geliş bir km yaptım ve farlar çok az gösteriyordu sonrasında gittim burda öğrendiğim gibi Osram ın 100 lük ampulunu taktırdım şimdi sorun halloldu gibi gazyet memnum şimdi fakat röle demiştim ordaki elektiik çi ustaya o da bana demişti ki bu avrupa araba ve bunda zaten röle var demişti ve bende tamam diyerek ayrıldım yaklaşık bir aydır kullanıyorum bi sorun yok yalnız sizler burda röle mutalak taktırın demişsiniz olduğuna göre taktıralım mı yada o usta beni kandır dı mı Arkadaşlar.

Arkadaşım arabana röleyi taktır. Evet araba avrupa malı ama modeli düşük. Ayrıca adamlar fabrikada yaparken düşünmezler miydi bunun aydınlatması düşük 100lük takalım da arabanın adı kötüye çıkmasın diye ;) Röle taktırırsan zararın olmaz ama tesisatını yakarsan zararının ne olacağını ben kestiremiyorum. İstersen git başka bir elektrikçiye sor. Sevgiyle kalın.

yesilkoy34

« Yanıtla #838 : Mayıs 29, 2009, 10:08:27 ÖÖ »
http://forum.donanimhaber.com/m_11179982/mpage_17/key_/tm.htm  orta konsol sokumu resımlı olarak

far için 60w uzerı mutlaka role taktırın ılerıde elektrık tesısatınız yanmasın daha buyuk masraf acar

yesilkoy34

« Yanıtla #839 : Haziran 03, 2009, 10:26:24 ÖÖ »
sorunsuz araclara sahıp oldugunuz için foruma bı sey yazamıyoruz sanırım :)

notdream

« Yanıtla #840 : Haziran 03, 2009, 11:26:53 ÖÖ »
sorunsuz araclara sahıp oldugunuz için foruma bı sey yazamıyoruz sanırım :)

:)

kendinibil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #841 : Haziran 03, 2009, 12:06:16 ÖS »
Şu sorunsuz araçlarınızdan birisini satan çıksa da ben de alsam. :)

obkavi

« Yanıtla #842 : Haziran 03, 2009, 04:36:36 ÖS »
en sonunda benim arabayı verecem sana ama istanbulda değilsin

http://www.sahibinden.com/96_model_1_6i_ls_otomatik-83WQQaXQQ8433087WQQpXQQdisplayitem

Nitrogenius

• nitrogenius
« Yanıtla #843 : Haziran 03, 2009, 08:43:47 ÖS »
Merhaba arkadaşlar. Son hızla euro civic arayışım devam ediyor.  Aşağıdaki araca baktım geçen gün,

http://www.sahibinden.com/1996_civic_otomatikWQQaXQQ13855395WQQpXQQdisplayitem

Aracı kendim inceledim ve fena değildi, arkadaş en son 12.250 ye bıraktı bugün de ustaya göstermeyi düşünüyordum ancak içime tam olarak sinmedi açıkçası. Siz ne dersiniz bu fiyata bu araba nasıl? Biraz daha beklemeli miyim yoksa ustaya gösterip almalı mıyım?

Onu alacağına gel Obkavinin aracını al derim ben.. bu da benim şahsi fikrim..

Not dream-Yeşilköy dostum demişki sorunsuz arabalara biniyoruz foruma yazan yok. Yav Allah Kahretsin kim biniyor bizdeki gibi kalite arabalara dostlarım :). şaka bir yana Allah kaza bela vermesin. Hepinizde gözünüzün önüne bakın arkadaşlar. Kaza yapan arkadaşıma çok geçmiş olsun diyorum. Bende kaskosuz biniyorum ne yalan söyleyim. Ama arabamla vedalaşma durumları sözkonusu..

Valla bizim arabaları bilmem ama bana göre  Yeni Honda City çok harika duruyor. Ön pancura hayran oldum. Ama arka stoplar BMWye benziyor.
http://www.sahibinden.com/1998_euro_civic_136_000_km_1_4_is_satilik-75WQQaXQQ12396544WQQpXQQdisplayitem
« Son Düzenleme: Haziran 03, 2009, 08:45:55 ÖS Gönderen: Nitrogenius »

yesilkoy34

« Yanıtla #844 : Haziran 03, 2009, 09:45:57 ÖS »
alanada satanada hayırlı olsun :)

kendinibil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #845 : Haziran 04, 2009, 12:19:29 ÖÖ »
en sonunda benim arabayı verecem sana ama istanbulda değilsin

http://www.sahibinden.com/96_model_1_6i_ls_otomatik-83WQQaXQQ8433087WQQpXQQdisplayitem

Eyvallah üstad ilginize teşekkürler. Yarın Ankara'da başka bir araca daha bakmaya gidiyorum. Eğer kısa vadede Ankara'da uygun bir araç bulamazsam Ankara dışını da değerlendirmeye alacağım. Saygılar.

hayalet

« Yanıtla #846 : Haziran 04, 2009, 06:32:44 ÖÖ »
Arkadaşlar dün dediğim arabayı aldım artık bende euro civic ciyim....1996 1.6 16 v ils düz vites yeşil aracın değişeni yok birkaç parça boya var baktırdım motoru da çok iyi.

benim şu anda arka 2 amortisöre ihtiyacım var.birde aracın farları hiç göstermiyor gece yoldan zor geldim bunu nasıl çözebiliriz.teşekkürler..

Hikmet Hoca

« Yanıtla #847 : Haziran 04, 2009, 01:34:03 ÖS »
Arkadaşlar dün dediğim arabayı aldım artık bende euro civic ciyim....1996 1.6 16 v ils düz vites yeşil aracın değişeni yok birkaç parça boya var baktırdım motoru da çok iyi.

benim şu anda arka 2 amortisöre ihtiyacım var.birde aracın farları hiç göstermiyor gece yoldan zor geldim bunu nasıl çözebiliriz.teşekkürler..
Hayırlı uğurlu olsun... İnşallah kazasız belasız kullanırsınız...

yesilkoy34

« Yanıtla #848 : Haziran 04, 2009, 01:36:22 ÖS »
yenı aracın hayırlı olsun gule gule kullan kaskonu yaptır :) aydınlatma için 100w röleli ampul koyarsan aydınlatma sorunun ortadan kalkar ama mutlaka rolelı taktı kı elektrık aksamına zarar vermesın ısınma yaparak hayırlı surusler

minimal_freak

« Yanıtla #849 : Haziran 06, 2009, 03:31:32 ÖS »

Aracın hayırlı olsun, kazasız belasız güzel günlerde kullan....

Arkadaşlar çok düşük hızlarda bile, en küçük hız kasısınde arka taraf cok sert sekılde yukselıp dusuyor, yolda gıderken en ufak balık sırtında arka tekerler yerden kesılıp dusuyor, amortısorcuye gosterdım, bır sorun olmadıgını ve amortısorlerımın saglam oldugunu soyledı, bu aracların yayları cok kalıtelı ve yol tutusun ıyı olması ıcın cok sert yapılmıstır, ondandır dedı, böyle bir şikayetı olan var mı acaba, arkada 1200 lük kutu bass var (yaklasık 15 kg cıvarında)  buna rağmen arka tekerler 5-10 km hızla gırdıgım hız kasıserınde cok sert yere dusuyor, aynı kasıse dıger aracımız olan focus'la daha hızlı gırmeme ragmen hıcbır sorun-ses-zıplama olmadan gecıyorum, sizce zaten yuksek olan arka tarafın yaylarını kestırıp hafıf yere yaklastırmalımıyım, yada agırlık ıcın kum torbası v.s ile mı gezmelıyım <783^2

Yorumlarınız ıcın sımdıden tesekkurler

Saygılar...